Sohbet Nedir – Nasıl Sohbet Edilir

Sohbet nedir?

Bugün Sizlere Sohbet sitelerisohbet odalarımobil sohbet – irc sohbet sunucuları hakkında bilgi vercem
Sohbet nedir? nasıl sohbet edilmesi gerekir? nerelerde nasıl sohbet edilir gibi başlıklar altında bu konulardan bahsedicez.
Sohbetin adı anlamı? sohbetin tarihcesi gibi konuları acalım biraz..

SOHBET NEDIR?

bizim mekan

Söyleşi anlamındaki Arapça’dan dilimize geçmiş olan sohbet kelimesi, iki anlam içerir:

1. Arkadaşlık, yârenlik;

2. Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme.

Makalelerin bir konuşma havası içinde daha senli benli olarak yazılan tarzına Söyleşi (Sohbet) denir.
Gazete ve dergi yazılarındandır. Bu tür yazılarda, samimiyet esastır. Yazar, düşüncelerini muhakkak kabul ettirmek için okuyucularını zorlamaz.
O, daha çok kendi kişisel düşüncelerini ileri sürer. Söyleşilerde, küçük fıkralar ve anılar da malzeme olarak kullanılır.
Senli, benli, bizli, kelimelerin daha samimi bir havada yakınlık göstererek yapılan söyleşiye Sohbet denir.
Arkadasım, kardesim, dostum, abim gibi sıfatlarla desteklenip karsılıklı saygı sevgi cercevesi içerisinde yapılan söyleşi tarzına sohbet denir.
Sohbet insanların bir birine genel güncel konulardan bahsetmesi, karsılıklı söz haklarının bulunup cevapladıgı, kişinin söylediği sözlere karsılık, kendisininde sözler sarf etmesine elbette Sohbet denir.
Sohbet sadece genel güncel konuların işlendiği karsılıklı söz hakkının oldugu en az iki kişinin bir birine sarf ettiki kelime dizilimi değildir? tabiki bukadarla sınırlı değildir.
Sohbet hayatın içinden, dünyadan, yaşanılan bir anı`dan, gecmiş zamanda yaşanılmış bir olaydan, ileride gelecek zamanda yaşanılmak istenilen bir olaydan, insanın umut ettiği bir durumdan, bahsetmesi karsılıklı söyleşi yapmasıdır.
Sohbet için baslıca bir konu olmasına gerek yoktur, hersey adına sohbet olanagı bulunabılır. insanların bir birine merhaba nasılsın demesi bile bir sohbet`tir.
Kısacası sohbet kişilerin karsılıklı bir biriyle konusması yada yazışması, bir bir birlerine sarf ettiklere sözlere karsılıklı cevap vermeleri.
Sohbet elbette ki sadece uzun cumlelerin karsılıklı soylenmesi değildir. iki kişinin bir birine merhaba demeside bir sohbet“tir.

NASIL SOHBET ETMEK GEREKIR

bizim mekan

Sohbet bizce kişilerin bir birine saygı sevgi duyarak, belirli bir uslupla, saygı sevgi cercevesinde, karşısındakini üzmeden incitmeden, rencide etmeden yapılmalıdır..
Sohbet ettiğiniz kişinin sözlerini dikkate alarak önemseyerek saygı duyarak, vede bu durumu yani sohbet ettiğiniz kişiye sözlerini dikkate aldıgınızı öenmsediğiniz göstermeniz gerekmektedir.
Tartışmakta bir sohbet`tir. elbette tartışırken bile insanların bir birine karsı oldukca duyarlı ve anlayışlı olması cok önemlidir. hepinizin bildiği gibi, anlamadan dinlemeden sözleri önemsemeden karsılık verilirse, bu sohbet yada tartışmadan cıkacaktır.
Sohbet karsılıklı anlayışın hoş görünün oldugu, anlayışlı bir söyleşi şeklinde olmalıdır. küfür argo hakaret içeren sohbet, aslında bir sohbet değil kavgadır.
Selam merhaba arkadasım, Nasılsın? sözcüklerine karşılık selam arkadaşım, iyiyim teşekkür ederim. Sen nasılsın? Gibi sağlam seviyeli bir baslangıçla başlamak her zaman iyidir.
Sohbet ettiğiniz kişinin nasıl oldugunu sormak, nelerle ugrastığını sormak, ilgilenmek onunla yaptıgınız sohbetten keyf aldıgınızı, mutlu oldugunuzu hissettirmeniz oldukca önemlidir.
Sohbet arkadasları, sohbet esnasında gercekten sağlam bir sohbet varsa ortada oldukca eglenceli ve mutlu olurlar. bu mutlulukta sohbet esnasında sohbete dahil olmayan, kişilere bile yansıyacaktır.
Sohbet esnasında sectiğiniz kelimeler, kurmuş oldugunuz cümleler oldukca önemlidir. sohbetin seviyeli şekilde uzayıp gitmesine sebebler, elbetteki sizin cimleleriniz olcaktır.
Kısa gelişi güzel secilmiş sözler, cok fazla inandırıcı ve samimi gelmediği için, sohbet istenilen seviyeye ulaşmıyacaktır. kısa kalıcak ve sohbet adına birşey olmuyacaktır.
O halde ne yapmamız lazım? tabilide sohbet ederken eglenceli canlı olmalıyız. neseli olmalıyız. bu neseli halimizide sectiğimiz kelime ve cümlelerle belirlemeliyiz.
Sohbet arkadasınıza saygı duymak gostermek, samimi davranmak önemlidir. seviyeli ve kaliteli cümlelerle samimi yaklaşmak önemlidir. arkadasınızın halini keyfini sormak, önemsediğinizi göstermek, sohbetin ana kuralıdır.
Saygı sevgi cercevesinde, anlayışlı, önemser olmak sohbetin temel kuralıdır. bizlerde sohbet sırasında, seviyeli bir uslupla karsımızdakini önemseyerek, bunuda göstererek sohbet etmeliyiz.
Bu sekılde yapılan sohbetler uzun süreli olcaktır. sohbetinizi samimiyetinizi seven kişiler, elbette tekrar ve daha uzun süreli, sizlerle sohbet etmek isteyecektir
Siz sohbetinizi ne kadar güncel, anlayışlı samimi, hisli ve duygusal tutarsanız, bu sohbet`te okadar önemli ve kalıcı olcaktır.
Günümüzde sohbet`in anlamını farklı yorumlayan ve anlayanlar elbetteki vardır. Nasıl sohbet edilecegine dair farklı düşüncelerde olucaktır.
Bizler nasıl sohbet edilmesi gerektiğini. bu şekilde anlayıp, bu şekilde yorumladık.

NERELERDE NASIL SOHBET EDİLİR

chat sohbet

Sohbet aslında belirli yerlerde edilir gibi bir durum söz konusu değildir. iki insanın yan yana gelip, karsılıklı sözlerin söylenmesi sadece bulundugu yere göre değişecektir
Yani her yerde sohbet edilir. heran sohbet edilir. sadece yer mekan ve cevre sartlarına göre sohbetin tarzı değişir.
Bu nasılmı oluyor? bu konuyuda şöyle acıklayayım. örnek bir düğün salonunda ne konusulur? iyi şeylerden olumlu pozitif şeylerden bahsedilir yani iyi güzel şeylerin sohbet`i yapılır
Olumlu güzel bir ortamda yada mekanda, olumsuz ve anlamsız sohbet elbetteki olmamalıdır. bu sebeble yer ve mekana etrafa duruma uygun sohbet edilmelidir.
Bir hasta ziyaretinde, yada bir cenazede, kalkıpta kahkaha atılmaz, gülünmez, o ana uygun o duruma uygun cümlelerle sohbet edilir.
Kısacası her yerde sohbet edilir sadece sohbetin tarzı değişir. duruma ve yere göre uygun sohbet cümleleri kullanılır.

SOHBET SITELERI

aşk sohbet

Bildiğiniz gibi sohbet platformları yani sohbet siteleri oldukca fazladır. hepsi ayrı ayrı kullanıcıya hitap eden, kesim ve kişilerin isteklerine yöneliktir.
Nasıl ve ne gibi bir sohbet beklentisi içindesiniz? nasıl bir sohbet arıyorsunuz. sohbet ten beklentiniz nedir. neyi amaçlıyorsunuz.
Sohbet siteleri, insanların amaçladıgı ve aradıgı durumlara göre, sohbet imkanı sunmaktadır. bu durumlar göz önüne alınarak, sohbet siteleri kategorilere ayrılmıştır.
Bu sohbet sitelerini açıcak olursak şu şekilde olucaktır. Bunlar kameralı sohbet siteleri, görüntülü sohbet siteleri, yazışmalı sohbet siteleridir

GORUNTULU SESLİ SOHBET SITELERI

KAMERALI SOHBET SITELERI

chat

Adındanda anlasıldıgı gibi görüntülü ve aynı zamanda sesli sohbet siteleridir. sizler karsınızdakı kişiyi görmek istiyorsanız, tabiki bu siteleri tercih edersiniz.
Sesini duymak, kendisini görmek, canlı sohbet etmek isteyenlerin tercihi tabikide sesli sohbet siteleridir. görüntülü kameralı sohbet siteleridir.
Sohbet etmek istediğiniz kişiyi görüntüsüyle degerlendirmek tanımak sohbet etmek isterseniz. böyle bir düşünceyle sohbete baslamak isteyenlerin tercihi, tabiki kameralı sohbet siteleri olucaktır.
Ben sesini duymak istiyorum, karsılıklı sesli konusmak istiyorum, arkadasımı görmek yada arkadas olmak istediğim, sohbet etmek istediğim kişiyi görüntülü görerek, sohbet etmek isterim derseniz elbette, bu sizin düşünceniz ve seciminizdir. o halde görüntülü sesli sohbet sitelerini tercih ediceksiniz.
Tabiki sohbet arkadasınızı görmek, sesini duymak, bazı hisleri ve duyguları daha kolay, karsınızdakine aktarma imkanı sağlıyacaktır.
Kameralı sohbet sitelerinde sohbet edeceginiz kişliyi görerek secebilme imkanı olucaktır. iki kişinin bir birini görerek seslerini duyarak sohbet etmeleride oldukca önemlidir.

YAZIŞMALI SOHBET SITELERI

Sohbet

Yazışmalı sohbet siteleri en yaygın olanıdır, tercihen kişilerin en fazla tercih ettiği bir sohbet siteleridir.
Yazışarak kendilerini ifade edenlerin, yazışmayı sevenlerin, yazışarak sohbet etmek isteyenlerin bulundugu tercih ettikleri sitelerdir.
Genelde yazışmalı sohbet sitelerini kimler tercih ederler? neden yazışmalı sohbet sitelerini tercih ederler. bunlarıda kısaca acıklamak isterim
Evli, Yada ailesiyle yaşayanlar, Çalısanlar, her zaman kamera karsısına gecemeyek kadar yogun olan kişiler, bu kişiler yazışmalı sohbet sitelerini tercih ederler.
Birde şu durumda söz konusu olabilir, elbette bu sadece benim şahsi düşüncemdir. Her insanın aile yapısı farklıdır, kimi kişiler sanal alemlerde, yani diğer adıyla sanal, internet üzerinden sohbet sitelerine, pekte sıcak bakmazlar.
Bu sebeble aile baskısı yada aileden çekindikleri için, kameralı sesli değilde, yazışmalı siteleri tercih ediyorlar.
Yazışmalı sohbet sitelerinde, yazışmak bu sitelerde bulunmak daha kolay ve basittir. yazışmalı sohbet sitelerine girmek, bu sitelere bağlanmak cok kolaydır. kayıt yoktur, ücretsizdir.
Hiç bir şekilde kayıt bilgi gerektirmeden, herhangi bir ücret ödemeden, kolay ve basit bir şekilde, sohbet sitesine giriş yapabilirsiniz.
Kolay anlaşılır ve basit olması sebebiyle, günümüzde en çok tercih edilen sohbet siteleridir.
Aslında dısardan bakıldıgında yazışmalı sohbet siteleri biraz karmaşık gelebilirler. fakat biraz deneyimlendiğinde, oldukca basit sade ve anlasılır bir, sohbet sitesi oldugunu fark edersiniz.

SOHBET ODALARI CESITLERI

bayanlar

sohbet odaları, insanların tercihen bulundugu, isimleri ve içinde bulunan kişlilerin, tercihleri ve isteklerinin farklılık gösterdiği, bu istek ve talepler doğrultusunda adlandırılan, isimlendirilen odalardır
Sohbet odaları şu şekilde olusmaktadır.
şehir isimlerinden oluşan sohbet odaları.
özel isimlerden oluşan sohbet odaları.
oyun amaçlı sohbet odaları.
radyo müzik amaçlı sohbet odaları.
cinsellik içeren sohbet odaları.
Bu odalardan kısaca bahsedeyim.

SEHIR ISIMLERINDEN OLUSAN SOHBET ODALARI

ankara

Bu odalar adından anlaşıldığı gibi, türk ve yabancı şehir isimlerinden oluşmaktadırlar.
Bu sohbet odaları genellikle, Büyük illerin, kalabalık nüfusu cok olan şehirlerin isimlerinden olusmaktadır.
Tabiki kücük sehirlerde mevcuttur buda tabıkı sohbet odası yonetiminin istegiyle arz ve talep durumuna göre yapılmaktadır.
Genellikle bu şehir isimli sohbet odaları kalabalık illerden büyük şehirlerden olusurlar.
Bu şehir isimleri genellikle şunlardır.
Ankara sohbet odaları, istanbul sohbet odaları, izmir sohbet odaları, antalya sohbet odaları, bursa sohbet odaları, konya sohbet odaları.
Genel anlamda secilen tercih edilen şehir isimli sohbet odaları bunlardır. bunlara ilave elbette küçük bir kaç şehir ismide mevcuttur.
Bu sohbet odalarının amacı, Aynı şehirden sohbet sitelerine giriş yapan kişilerin daha kolay kaynaşıp arkadas olmasını sağlamaktır.
Ankara`dan sohbet sitelerine giriş yapan bir kullanıcı, Ankara sohbet odası`na girer, diğer bir başka Ankara`dan sohbet sitesine giriş yapan kişide, Ankara sohbet odasına girer ve aynı şehirden bir başka kişiyle sohbet imkanı bulmuş olur.
Aynı şehirde yaşayan iki kişi, bu sayede daha rahat ve kolay sohbet imkanı bulmuş olur.
Bunlara ilave tabiki yabancı ülkelerden, sohbet edecek kişilere hitaben, sohbet odalarıda vardır.
Yurtdışı kullanıcılar için düşünülmüş, sohbet odalarıda mevcuttur. bunlar cok fazla olmasada bir kac tane genel ülke isimleridir.
Almanya sohbet odası, avrupa sohbet odası, almanyadan sohbete giriş yapmak isteyenler için düşünülmüş, avrupa ülkelerinden sohbet sitelerine katılmak isteyenler için acılmış sohbet odalarıdır.
Hollanda sohbet odası, fransa sohbet odası, belçika sohbet odası, bunlarda yurt dısından katılımcı sağlamak için olusmus sohbet odalarıdır.

OYUN ODALARI HANGILERIDIR

ideal aşk sohbet

Sohbet sitelerinin olmazsa olmazı tabikide oyun odalarıdır, bu oyun odaları herkeze acık olup rahatlıkla oyun oynanması sağlanmaktadır.
oyun odalarına rahatlıkla girebilir, dilediğiniz kadar oyun oynaya bilirsiniz. bu oyun odalarında oyun oynadıkca puan kazanıp, oyun odasında yetki sahibi olabilirsiniz.
Her oyun odasının farklı oyun sekıllerı vardır. bunlar şu şekildedir.
OXM oyun odası:bir cümle kelime dizilimini bulmak. oyun odasında bulunan bot yardımıyla, oyun odasına yansıtılan yazıda, sizlere üç harf yada 4 harf verilir.
sizlerde bu harfleri kullanarak bir kelime olusturursanız puan kazanırsınız.
Oyun odası: Bu odada ise genel kültür tarih içerikli soru sorulur, sizlerde bu sorulaara dogru cevabı vererek puan kazanırsınız

RADYO MUZIK ODALARI

sohbet sayfası

Radyo müzik alanında olan sohbet odaları sizlere online canlı yayın dinleme imkanı sunan odalardır online bay bayan dj lerin yapmıs oldugu proğramlarla sizlere müzik dinleme imkanı sunarlar
online istek isteyebilirsiniz istediğiniz şarkı dj ler tarafından anons eşliğinde sizlere ve armagan ettiğiniz kişilere ulaşır, sevdiğiniz ve istediğiniz şarkıyı anında dinleme ve dinletme imkanı buldugunuz bir odadır
bir şarkı bir şiir yada bir fon müziği olabilir dinlemekten keyf aldıgınız sevdiğiniz bir parcayı radyo odasında dj lere iletebilir ve bu sarkının isteginizin anında yayınlanmasını sağlayabildiğiniz bir müzik odasıdır.

KALITELI SOHBET SITELERI HANGILERIDIR

Sohbet Chat Sitesi

Tabiki kaliteli sohbet siteleri adı altında bizde hizmet vermekteyiz, sizlerin kalite anlayışına göre degişen bu listeyi kendiniz belirlemelisiniz.

SOHBET CHAT

kızlarla sohbet

Sohbet chat adı altında sizlere kaliteli ve güvenilir sohbet sunmaktayız. evet sohbet chat denildiğinde aklımıza gelen tabikide eglenceli keyfli mizah içerisinde gecirilen sözlü muhabbetlerdir. sizlerde bu sohbet odalarında rahatlıkla yeni arkadaslar bulabilir onlarla sohbet edebilirsiniz. yeni insanları tanımak hayatlarını anlamak ve hayatlarına dahil olmakta oldukca güzel olcaktır. bu yeni arkadaslarınızla gecireceginiz zamanlarda doyasıya sohbet edebilir, sırlarınızı paylaşabilirsiniz. yeni yüzlerle yeni dostlarla sohbet ortamında keyfli ve huzurlu zamanlar gecirirken bir yandanda radyo ve müzik dinleyebilceksiniz. chat yapmanın ayrıcalıgıyla farklı insanları tanırken bir yandanda onlarla duygusal bir bağ kurabilme imkanına sahip olcaksınız. sevdikleri renklerden tutun sevdikleri yemeklere kadar bilecek ve onları cok daha iyi tanıma şansınız olcak

Sohbet, chat, sohbet sitesi, sohbet odası, sohbet sayfası, mobil sohbet, sohbet yap, chat yap, sohbet nedir, nasıl sohbet edilir, kimlerle sohbet edilir, bayanlarla nasıl sohbet edilir, kızlarla nasıl sohbet edilir, sohbetin anlamı, güzel sohbet, kaliteli sohbet, bizim mekan, ideal sohbet, geveze sohbet, en iyi sohbet sitesi, en buyuk sohbet sitesi, kameralı sohbet sitesi, chat odası, sohbet siteleri, chat siteleri, sohbet odaları, mobil sohbet sitesi, arkadaslık sitesi, aşk sitesi