Sohbet Sitelerinde Yaşanan Durumlar

Sohbet Sitelerinde Yaşananlar?

Sohbet sitelerinde yaşanan oldukca fazla durum vardır, bunların başında Arkadaşlık gelmektedir. Bilindigi gibi Arkadaşlık apayrı bir durumdur.
Arkaşalık denilince aklınıza ilk ne geliyor? bir insanın kendisine yakın gördüğü, sohbetiyle davranısıyla size karsı yaklaşımıyla, sizi anlayan ve kendinize yakın görünmeleridir.
Arkadaslık sadece karşılıklı anlamakla ibaret değil elbette.Öyleki sohbet sitelerindeki Arkadaşlıkların ayrı bir tadı vardır.
Sohbet sitesinde oluşan sohbet arkadaşlığı, birazda olsa Asker Arkadaşlığına benzer. Unutulmaz ve ileriye dönük bir bağ olusturan ve bu bağlardan kopulmayan bir arkadaslıktır.
Sadece sanal ortamda tanışıp, sohbet odasında sohbet etmekle kısıtlı değildir bu Arkadaşlıklar.Öyle güzel bir bağ oluşmuşki aranızda artık telefon numaralarınızı vermişsiniz bir birinize.
Sanal odalarla kısıtlı kalmadan gün içinde telefonlada görüşür hale gelebiliyorsunuz. Sosyal ağlardan bir birinizi takip etmeler.
Internet üzerinden görüntülü sesli proğramlar aracılığıyla, Gün içerisinde görüşmeler yapıyorsunuz, Bu arkadaslığın sadece sanal arkadaslıktan ibaret olmadıgını bir birinize bu şekilde göstermiş oluyorsunuz.
Buradan Arkadaşlığın Tanımına Bakabilirsiniz Sanal Arkadaslık
Tabiki sadece arkadaslık yok, Saygı sevgi hoş görü ve güvende var.Burda okadar cok benimsemişsinizki bu dostlugu arkadaslıgı, artık hayatınızda olan seylerden bu kişilerede bahsetmeye başlıyorsunuz.
Gercek hayatta real yaşantınızda kimselere söylemediğiniz, önemli şeyleri yada gizli tuttuğunuz bilgileri, en yakınlarınıza bile söylemediğiniz sırlarınızı, Bu sohbet sitesindeki O Arkadaşınıza anlatacak kadar samimi bir bağ oluşmuş oluyor.
Dertlerinizi sevinçlerinizi paylaşmaktan cekinmediğiniz herseyinizi kolayca anlatabildiğiniz insanlar bir anda hayatınıza girmiş olacaktır.Farklı bir düntadır bu sohbet siteleri,insanları bir anda içine sürükleyen sohbet odası sizlere ayrıcalıklarda yaşatacaktır.

Sohbet_arkaslıgı

Sanal Aşk

Sanal Aşk: Sohbet odalarının olmazsa olmazı arasındadır.
Burada ummadıgınız bir an tanıştıgınız biriyle, biraz sohbet ettiğinizde karsılıklı bir birinizi anlamaya basladıgınızda aranızda birşeyler olusuveriyor.
Buradan konuyu inceleyebilirsiniz; SANAL AŞK
Bu diyaloğunuz ilerledikce günler aylar gectikce, karsınızdaki insana alışıyorsunuz. hayatınızda onada bir yer ayırmış olucağınıza emin olabilirsiniz.
Artık ses tonundan görüntüsünden düşüncelerinden fikirlerinden hoşlanmaya başlıcaksınız. Karsılıklı bu hoşlanma anlayış hislerle birlikte aşk`a dönüşmeside kaçınılmaz oluyor.
Banada Çok fazla denk gelmiştir bu sanal aşklar. bu sanal aşklarında ayrı bir güzelliği oluyor.Farklı bir heyecan oluyor.
Inanın bu sanal aşkın real aşktan eksik kalan bir yanı yoktur.bu aşkı ileri seviyeye taşımak sizlerin elindedir.
Yüz yüze görüşebilmek için aynı şehirde olmanızda şart değil. farklı şehirlerde olsanız dahi, aşkta sınır yoktur, ortak belirlediğiniz bir noktada bir araya gelebiliyorsunuz.
Bu ortak noktada yüz yüze görüşüp bazı duyguları daha yogun hissedip yaşayabiliceksiniz.Öyleki sanal ortamda tanışıpta evlenen cok fazla insada vardır.
Flörtler oldukca sık rastlanan bir durumdur. 1 hafta biriyle flört ediyor insanlar, anlaşamadık uyuşamadık gibi mazeretlerle, bu flört haline son verip, bir başkasıyla flört edebiliyorlar.
Dostluk, arkadaslık, sohbet, aşk sevgi saygı adına cok fazla şey yaşansada, kötü anlamda yaşananlarda vardır.
Artık Sanal ortamlar kişilerin hayatında öyle büyük bir yer kaplamışki, adeta saplantı alışkanlık, bağımlılık haline gelebiliyor.
Bu bağımlılıkta insanların genel yaşam düzenine kötü yönde etki edebiliyor. bir işi olan insan artık öylesine gözü kapalı kapılıyorki bu sanal ortama, işini aksatmaya baslıyor.
Bu ortamda daha fazla zaman gecirmek için işe gitmeyenler. ögrenci olupta okulu asanlar, derslerine çalışmayıp bu sohbet odalarında zaman gecirenler.
Ev hanımlarının ev işlerini aksatmaları, ev işlerini bırakıpta bu sohbet odalarında sohbet ederek zaman gecirmeleri, hem ev düzenini hemde aile düzenine olumsuz etkileri oluşuyor.
Evli insanların buralarda çok fazla zaman gecirmeleri, burasını real bir dünya gibi görmeleri, aile düzenini bozdugu gibi, boşanmalara ayrılıklara kadar gidebiliyor.
Bu Sohbet odaları yüzünden boşananlar oluyor, Çocuklarına karşı ilgi alakayı kesenler, cocuklarıyla anne, baba ilişkisini tamamen kaybetmelerine sebebte olmaktadır.
Bu nasıl bir yerdirki insanların aile bağları tamamen kopma noktasına gelebiliyor.hatta aile bağları tamamen kopabiliyor.
Sohbet siteleri, içinde barındırdıgı farklı özelliklerle iyi anlamda bizlere güzel hisler duygular yaşatıp, Genel olarak zenginleşmemizi sağlasada, Olumsuz taraflarıda var.
İnternet üzerinden girdiğimiz bu mekanlarda birde lamer diye adlandırdığımız insanlar vardır. bunlar sadece amaçları küfür edip hakaret etmek olan kişilerdir.
Basiretsiz bu insanlar, sizlere küfür edebilirler, hakaretlere maruz kalabilirsiniz. yani iyi anlamda özellikleri olan bu odaların. kötü yanlarıda mevcuttur.bu sohbet chat sitelerinde aşkı yakalamak size kalmıştır. chat odalarının olmazsa olmazı aşk yaşantısıda oldukca ön plandadır. chat sitelerinde aşkı bulmanız cok kolaydır, merhaba ile baslayan tanısmadan sonra bir bakmışsınızki sanal aşk peşindesiniz ve bu sanal aşkı sohbet sitelerinde yaşamaya başlamışsınız.

sanal_ask

Kaç çeşit sohbet sitesi vardır?

Ana kulvarda iki çeşit sohbet sitesi vardır. Bunlar Görüntülü sesli sohbet siteleri ve Yazışmalı sohbet siteleridir
Görüntülü sohbet siteleri, Karsılıklı webcam aracılığıyla bir birinizi görerek sesli konusarak sohbet etmenize olanak sağlayan sitelerdir.
Bir insanı görerek sohbet etmek tabiki çok önemlidir.Sesini duymak sanki yanınızda karsınızda duruyor gibi sohbet etmek, mimik hareketlerinizi görebilmek.
Karsılıklı gülümseyebilmek ve bunu canlı görmekte oldukca güzeldir.Bu durum elbette daha rahat konuşmanızı ve anlaşmanızı sağlayan bir faktördür.
Aranızda oluşacak bağa olumlu etkisi tabiki olacaktır. sizi daha kolay anlamasını sağlayacak, mutlulugunuza sevincinize o anki halinize şahitlik edecek, durumu olusturmasıda başka bir güzel tarafı olucaktır. sohbet sitesi chat sitesi dediğimiz bu sitelerinde farklılıkları elbetteki vardır. bu yazımızla sizlere kaç cesit chat sitesi oldugunuda anlatacagım.

goruntulu_sohbet

Yazışmalı Sohbet Siteleri

Diğeri ise Yazışmalı sohbet siteleri; Bu siteler en cok tercih edilen tarzda olanıdır. görüntülü sohbete nazaran bazı şeyleri kısıtlı olsada günümüzde en cok tercih edilen sitelerdir.
Neleri farklıdır bu sitenin, bir birini görmeden, seslerini duymadan insanlar sohbet ederler. genel hallerini göremezler, sadece kişinin anlattığı kadarını bilirsiniz.
Sohbet esnasında üzgün işareti yaptıgında, o kişinin gercekten üzgün olup olmadığını elbette bilemeyeceksiniz.
Yada gülümseme işareti yaptıgında, aklınıza gercekten gülümsüyormu bu insan diye gelicektir.en cok aranan ve kullanılan sohbet siteleri kategorisinde en yuksekte olan sohbet siteleride yazışmalı olanlarıdır. aranızda olusacak olan bağ sadece yazarak olusacaktır.
Bir birinizle sadece yazarak anlaşacaksınız, arkadaslıgınız yada sohbetiniz, dudaklarınızdan dökülen sözlerle değil, yazdığınız kelimelerle bir anlam önem kazanacaktır.
Kendinizi ifade etmeniz oldukca zor olucaktır. belkide bu sitelerin güzel tarafıda budur, belkide bu yuzden en cok tercih edilen bir sitedir.
Insanlara kendini yazarak anlatmak. yazılarla kendınden bahsetmek, okudugun yazılarla insanları tanımak, bu durum da bambaska bir etki yaratıyor.
Site içerisinde yaptıgınız tüm faliyetler, iyi anlamda yada kötü anlamda hepsi, tamamen yazarak yaptıklarınızdır, Bunlar yazışmalı sohbet siteleridir.

Yazısmali_sohbet

Sohbet siteleri ve amaçları

Bu konu oldukca önemli gördüğüm bir konudur. nedir bu sohbet siteleri ve amaçları. internet üzerinde oldukca fazla sohbet sitesi adı altında acılmış siteler vardır.
Bunların hepsi tabikide sohbeti amaçlayan siteler değildir. bazıları parasal kazanç elde etmek için açılmış sitelerdir.
Amaçları cebinizdeki üç beş kuruşu nasıl alırız. bu insanlardan nasıl bir kazanc saglarız düşüncesiyle kar amaçlı açılmış sitelerdir.
Genelde bu tarz siteler, sizden mutlaka kayıt ol, üye ol gibi dayatmalarla baslar. ilginizi cekecek konulara ulaşımızı kısıtlayarak sizleri bir kayıt odasına girmeyi, ücret ödemenizi sağlayacak durumlara sürükleyen sitelerdir.
Site içerisinde kısıtlı giriş sağlayarak, sizlerin tamamen özgürce istediğiniz bölümlere girişinizi kısıtlıyarak. sizlerin talepte bulunmasını sağlıyorlar.
Bir kaç tane resim atıp sadece resimlere bakıyorsunuz ve o resmine baktıgınız kişiyle sohbet etmek istediğinizde, karsınıza kayıt ol paneli çıkıyor ve bu kayıtta tabiki ücretlidir.
ilginizi çekecek görsel faaliyetlerle ilginizi o yöne cekmeye calışıyorlar. bu alanlara ilgi gösterdiğinizde bu bölüme giriş yapmaya calıstıgınızda yine karsınıza kayıt ol paneli cıkıcaktır.
Tamamen kazanc amaçlı olan bu siteler oldukcada fazladır. üyelikleri ücretlidir. kayıtlar tamamen ücretlidir.
Cinsel sohbet cinsel içerikli görsellerlede ilginizi cekip, sizden kayıt adı altında para talep eden sitelerdir, şahsen ben bu sitelere girmenizi tavsiye etmiyorum

Sohbet amaçlı siteler

Diğeri ise Sohbet amaçlı siteler, sadece sizlere sohbet yapma imkanı sağlayan, kar amacı gütmeyen sohbet odalarıdır.
Bu odalar üyeliksiz kayıtsız giriş yapabileceginiz, hiçbir ücret ödemeden kolayca giriş yapıp insanlarla sohbet etmenizi saglayan odalardır.
Bedava sohbet imkanı saglayan bu odalarda amaç sadece insanların tasnısması kaynasması ve arkadas olması. bu arkadaslık sayesinde bu ortamda sohbet etmenizi saglamaktır.
Rahat sohbet etmenizi ve kolay erişimizi sağlayan bu sohbet amaçlı siteler, gercekten amaçları sadece sohbet olan siteler,
Site sahipleri sizden para yada baska bir şey talep etmedikleri gibi, kendileri bu platformu açık tuttabilmek ve sizlere hizmet etmek adına para harcıyorlardır.
Bu odaların belirli giderleri masrafları vardır. sohbet sitelerinin kurulumu ve işlerliğini sağlamak, açık kalmasını saglamak için. belirli masrafları vardır.
Sitelerin bu giderleri `masrafları` hosting ve shell domain gibi duurmların cıkardıgı masraflardır.
Buradan bu bilgilere ulaşabilirsiniz Domain fiyatları

ideal bir sohbet sitesi nasıl olur?

ideal sohbet sitesi, Kaliteli bir site nasıldır? nerden anlarız? gibi düşüncelerinize bir cevap olması açısından önemlidir bu konu.
Bizlerin tanımıyla ideal sohbet sitesi, kaliteyi ön planda tutan sitelerdir.Siteye girenleri önemseyen deger veren sitelerdir.
Kar amacı gütmeyen, sadece seviyeli sohbeti hedefleyen,arkadaslıga dostluga insanlara önem veren, ve bunu insanlara hissettiren sitelerdir.
Insanlara insan oldu için saygı gösteren gerek yünetici kadrosuyla, gerekse site sahibi olarak, herkeze eşit ve adil davranılması cok öenmlidir.
Herkeze eşit davranan, ahlaklı, seviyeli, adaletli bir yönetim kadrosu olan, Kesinlikle kesinlikle herkeze eşit seviyede ilgi alaka göstermelidir.
Anlamadan dinlemeden karar vermemelidirler. yöneticileriyle ve sohbet odasındaki yetkili kişilerle örnek teşkil etmeleri çok önemlidir.
Sitede bulunan kişilerle ilgisini ve alakasını, mutlak suretle üst seviyede tutmalıdır.
Hiç bir şekilde kar amacı gütmemelidir. Sitelerini sürekli güncel tutmalı, çeşitli aktivitelerle insanları huzurlu ve güvende hissetlerini sağlamalıdır.
Sadece sohbetle sınırlı kalmamaları ve eglenceyi amaçlayan girişimleri olmalıdır.
Oyun ve müzik adına belirli odalarda faliyet göstermeli, bu odalara ilgiyi alakayı artıracak faliyetlerde bulunmalııdır.
Bildiğiniz gibi insanlar, huzurlu, mutlu, güvende oldugu siteleri tercih ederler. Sohbeti seviyeli ve canlı olan siteler olmalıdır.
Rahat sohbet imkanı ve bu sohbet odasına girişlerin kolay anlaşılır ve online olması şarttır. mobil,android,ios içerikleri mutlaka olmalıdır.
Kişilerin tercihine göre oyun odası,müzik odası,cinsel sohbet odası olmalıdır. bu odalar genel sohbet odasından bagımsız olmalıdır.
Kendinizi evde, işyerinde, bildiğiniz bir mekandaymışsınız gibi rahat hissedeceginiz. tamamen anlayışlı ve seviyeli kişilerin bulundugu siteleri tercih etmelisiniz, bunlar ideal sohbet siteleridir.

Sohbet sitelerine nasıl giriş yapılır?

sohbete_giris

Sohbet sitelerine giriş, Yıllar önce Sohbet sitelerine giriş kısıtlıydı, internet kafelerden girişler oldukca fazlaydı.
Elbette buna sebebte insanların evinde bilgisayar omamasıydı. şimdilerde neredeyse her evde bilgisayar var.
Bilgisayarsız ev neredeyse cok azdır, mobil sohbet arayuzleriyle, cep telefonlarından sohbet sitelerine giriş yapmak oldukca basit ve kolay bir hale gelmiştir.
Google`ye site ismini yazarak. yada tarayıcıya sitenin url sini yazarak ilk girişi saglayabilirsiniz.
İlk girişi yaptıgınızda, karsınıza bir kaç secenek gelecektir. Sohbet basla, sohbete baglan, nick name, baglan gibi secenekler gelebilir.
Burada göründüğü gibi Sohbet sitesine giriş
Mobil, tablet, ios, android programlar üzerinden baglanmak istediğinizde, karsınıza şöyle bir görüntü cıkacaktır  Mobil sohbet Girişi
Bu cıkan panelde kutucugun içine bir isim yazmalısınız, yada bir nick-rumuz yazmalısınız. bunu yazdıktan sonra BAGLAN yazısına tıklayıp siteye baglanıyorsunuz.
Sohbet sitesine giriş yaptıktan sonra, yapmanız gereken ilk şey odada bulunanlara selam verip hoş sohbetler dilemektir.

Sohbet sitelerinde kullanılan nickler?

Evet bu sitelerde kullanılan nickler, bu nickler sizi ifade eden nickler olabilir.
Nick/rumuz genellikle sitelere girerken kullandıgınız, isim yerine gecen takma adlardır, yada gercek isimlerinizdir
öncelikle nick nedir bunu anlamak lazım. Buradan bilgiye ulaşabilirsiniz Nick Nedir?
Nickin ne oldugunun farkına vardıgımızda, kendinizi ifade eden yada anlatan bir isim alabilirsiniz.
kendi adınızıda kullanabilirsiniz, örnek benim ismim özgür, o zaman nick alırken özgür nickini alıyorum.
Nickiniz bir film kahramanı olabilir, Superman, bir dizi ismi olabilir, Diriliş, yada bir araba markası olabilir, audi,bmw,ferrari gibi.
yani nickiniz bir anlam ifade eden, insanlara birşeler ifade eden kelime söz sizler için nick niteliğinde kullanılabilir.

Sohbet Nedir? Nasıl sohbet edilir?

Sohbet etmek için bilmemiz gereken en önemli konulardan biride sohbet nedir? nasıl sohbet edilir? olacaktır
Burada paylaşılmış olan konuyu inceleyerek konuya tamamen hakim olabilirisniz
Sohbet nedir? Söyleşi anlamındaki Arapça’dan dilimize geçmiş olan sohbet kelimesi, iki anlam içerir,
1. Arkadaşlık, yârenlik;
2. Konuşma, görüşme, birlikte oturup söyleşme.
Sohbet etmek için en az iki kişi olmalıyız
Sohbet sadece genel güncel konuların işlendiği karsılıklı söz hakkının oldugu en az iki kişinin bir birine sarf ettiki kelime dizilimi değildir?
tabiki bukadarla sınırlı değildir.
Sohbet hayatın içinden, dünyadan, yaşanılan bir anı`dan, gecmiş zamanda yaşanılmış bir olaydan bahsedilmesi.
ileride gelecek zamanda yaşanılmak istenilen bir olaydan, insanın umut ettiği bir durumdan, bahsetmesi karsılıklı söyleşi yapmasıdır.
Bir birinizle diyaloğ halinde konusmaya sohbet denir.

Sizde nasıl sohbet edeceginizi artık anlamış bulunuyorsunuz.
hangi sohbet sitelerini tercih edeceginiz hakkında bilgi ve fikir sahibi olmuş durumdasınız.
Sohbet odalarında nelerle karsılasılır, neler yasanabilir sizlerde biliyorsunuz ve buna göre davranırsınız.
sohbetin anlamınıda ögrendik, Bu tür sitelere nasıl giriş yapabilir.
Hangi nickleri alabiliriz. nick takma ad rumuz nasıl anılır nasıl siyte giriş yapılır, artık biliyoruz.
Sohbet sitelerinde iyi şeyler yaşamanızı , eglenceli bol sohbetli hoş sohbetli zaman gecirmenizi diliyoruz..