Afrin Merkezi Ele geçirildi

Afrin Merkezi Ele geçirildi

Afrin Merkezi Ele geçirildi

Afrin merkezi dün gece itibariyle ele geçiril. Günlerdir süren kuşatma tamamlandı, açık alan bırakılmadan kuşatılan afrin, gece bordo bereli birlikleri tarafından sızılarak ele geçirildi. Sabaha kadar şüren çatışmalar sunucu Çok şükür iyi haber geldi ve afrin merkezinin ele geçirildiği açıklandı. Zeytin dalı harekatı kapsamında başlatılan operasyonlarda 5000 e yakın terörist etkisiz hale getirildi. İnsansız hava araçlarımız İHA silahlı insansız hava aracımız SİHA başta olmak üzere etkin kullanılan kendi milli silahlarımız ve bombalarımızla, başlatılan zeytin dalı operasyonu nihayet AFRİN merkezini alarak tamamlandı. Kahraman askerlerimiz ve ÖSO kuvvaetleriyle koordinasyon içerisinde birlikte göğüs göğüs’e çarpışan kahraman askerlerimiz 58 ci günde afrin merkeze girdi. Cinderesi ve Raco’da destan yazan kahraman askerlerimiz çatakta batakta çamur demeden yağmur demeden bu zor şartlarda mücadele ederek terör örgütünün elindeki yerleri bir bir aldı.

afrin merkezi ele geçirildi

afrin merkezi ele geçirildi

18 Mart Çanakkale Zaferi

Özellikle 18 mart Çanakkale zaferiyle aynı tarihte afrin merkezinde alınması oldukça öenemli ve güzel bir haber olarakta tarihteki yerini almış oldu. Teröristlerin kilometrelerce tünel ağı lego kuleleri, zırhlı araçları ve binlerce Amerikan yapımı füzeler, agır makinalı silahlar ve rus yapımı füzeler tanksavarlar, antitank silahlarıda elegecirildi. Bu büyük mücadelede özgür suriye ordusuda türk askeriyle birlikte çarpışarak bu zaferi kazandılar.

18 mart çanakkale zaferi

18 mart çanakkale zaferi

Fıratın doğusu terörden temizleniyor

Kırmızı çizgimiz dedik fıratın doğusuna geçmeyin dedik dinlemediler ve türk askeri gereğini yaptı ve afrin i teröristlerden temizledi. Afrinde artık barış var afrinde artık türk askeri var ve türk askeri buraya özgürlük getirdi. Hiçbir sivile zarar vermeden yapılan zeytin dalı operasyonuda dünyaya adeta bir mesaj olarakta gösterildi. Batılı ülkelerin yapmış olduğu operasyonlarda şehirler bombalandı, sivil insanalr öldürüldü. Fakat zeytin dalı operasyonunda kesinlikle bir sivile bile zarar verilmeden başarıyla tamamlandı. Bundan sonra sırada menbiç olduguda artık aşikar.

 

 

 

Afrinde büyük Gurur

afrinde büyük gurur

afrinde büyük gurur


Yazar: aLone

Görüntüleme: 451 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2018

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50