Ankara Sohbet

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet

Seviyeli sohbet sitemizde bugün sizlere Ankara sohbetten  merhaba demek istiyorum. Seviyeli sohbet odaları sitesi.
Türkiye’nin kalbi olarak bilinen Ankara 13 Ekim 1923 yılında başkent ilan edildi. Ankara’nın başkent olmasına en önemli sebep; Kurtuluş mücadelesi sırasında jeopolitik konumu gereği mücadeleye ev sahipliği yapmasıdır. Türkiye’nin 7 bölgelerinden biri olan İç Anadolu bölgesinde yer alır. Bulunduğu konum gereği Karasal iklim hakimdir. 4 mevsimin en belirgin görüldüğü nadide şehirlerdendir.

Ankara yı tanıyalım

Ankara, keçisiyle, tavşanıyla ve kedisiyle ün salmıştır. Ankara genel bakış itibariyle ve politik konumu gereği memur kenti olarak adlandırılır. Fakat Ankara’ya ziyarete ziyaret için geldiğinizde gözünüze çarpacak iş özellik Ankara halkının sıcak kanlılığıdır. Öyle ki yıllardır tanıyor hissine kapılırsınız.
Ankara’mızın en önermli sembolü ,ki bu sembol hem Türkiye hemde Dünya açısından da büyük önem taşır, Anıtkabirdir. Türk Ulusunun Ulu Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşı burada yer alır. Türklüğün ve Türk olmanın gücünü en kuvvetli hissettiğiniz yerdir burası. Anıtkabir’in kapısından girdiğiniz andan itibaren güçlü bir gurur duygusu sarar insanı. Atanın huzurunda olmak ona yakın olmak güven duygunuzu kamçılar. Bir kez daha minnet ve sadakat duyarsınız Ataya. Ulusa geçip Hamamönünü gezebilirsiniz. Restore edilmiş kafelerin bahçesinde bir çay içmek sizi iyi hissettirecektir. Sonrasında Hacı Bayram Veli türbesini ziyaret edip misfak kokuları arasında dua edebilirsiniz. Roma hamamı, Eki Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası, Ankara Kalesi de gezilmeye değer yerler arasındadır. Biraz doğayla baş başa kalmak sizi iyi hissettirebilir. O halde Eymir ve Mogan Göllerinin etrafında keyifli bir dinlenme saati yapabilirsiniz.

Ankara’yı Merak edenler

Ankara’ya geldiniz ve açıktınız. ‘Ne yesem ki? Ankara’nın hangi yemeği meşhur? Gibi sorularla baş başa kalacaksınız mutlaka. Ankara’da Ankara Tava, Eksi Yaprak Sarma, Tarhana Çorba, 80 Katlı Baklava yiyebilirsiniz. Ankara’nın düğünlerine, cenazelerinde, özel günlerinde tüketilen başlıca yiyeceklerdir. Alışveriş yapmak istersiniz mutlaka. Hediye almak istediğiniz sevdikleriniz vardır. Gidersiniz Çıkrıkçılar yokuşuna. Sevdiklerinizi mutlu edecek otantik hediyeler alabilirsiniz.
Bir Ankaralıdan sıkça duyacağınız ‘ Gardaşım’ kelimesini asla unutamayacaksınız. Bu kelime sende bizdensin anlamını taşır.

Türkiye Sohbet Ortamı

Seviyeli sohbet sitemizde sizleri görmekten onur duyarız. Ankara sohbet ortamı olarak burada yurt içinden ve yurt ışından vatandaşlarımız mevcuttur. Bizler kaliteli sohbet için buradayız ve sizleri de bekleriz. Türkiye’nin her ilinden ve yurt dışından kullanıcılarımız sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyor. Kim bilir belki yeni dostluklar belki de yeni aşklara yelken açacaksınız. Keyifli sohbetler.

Ankara Sohbet

Ankara Sohbet


Yazar: aLone

Görüntüleme: 387 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 06 Mayıs 2019

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50