Antalya Mobil Sohbet

Antalya Mobil Sohbet

Antalya Mobil Sohbet Antalya Chat Sitesi

Türkiye’nin en güzel şehirleri arasında yer alan Antalya mobil sohbet arkadaşlık ortamına hoş geldiniz. Değerli kullanıcılarımız Antalya mobil sohbet odaları Antalya Chat sitesi sayesinde sizlerde kesintisiz seviyeli sohbet yaparak yeni dostluklara ve yeni aşklara burada bizlerle başlayabilirsiniz.

Antalya ili, Türkiye’nin güneyinde, merkezi Akdeniz kıyısında olan bir turizm merkezidir. Kuzeyinde; Burdur, Isparta, Konya, doğusunda; Karaman, Mersin, batısında; Muğla illeri vardır. Antalya, yılda ortalama 300 güneşli günü, 18.7 derece yıllık sıcaklık ortalaması ile yılın 12 ayı turizm hareketlerine açık, ender bölgelerden birisidir.

Yılın en az dokuz ayı denize girilebilir. Antalya ilinin bir başka özelliği de eğlence mekanlarının çok sayıda olmasıdır. bu sayede gelen turist ve  tatil severlerin her zaman bir  numaralı tercihidir.

Bitki örtüsü ise Akdeniz ikliminin getirdiği maki adlı kısa ve her mevsim yeşil ağaçlardan oluşur. Güneyi, Akdeniz ile çevrelenmiştir. Antalya ili iklimi genel olarak Akdeniz iklimine girmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak ifade edilen iklim tipi diğer bir değişle mutedil deniz ve sıcak deniz iklim sınıfına girer, daha iç kesimlerde ise soğuk ve yarı-kara iklim tipi görülmektedir. Yazın ortalama sıcaklık 30-34 derece arasındadır. Ocak ayında ise sıcaklık ortalama 9-15 derece arasında değişir.

Antalya Mobil Sohbet Antalya Chat Sitesi 

Antalya Mobil Sohbet Antalya Chat Sitesi

Antalya Görüntülü Sohbet odası

Antalya ilinin ilçeleri Akseki, Alanya, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Demre, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı, Kepez’dir. Refah düzeyi, kültürel seviye, eğitim düzeyi gibi kategorilerdeki çeşitli parametrelere göre, bölgelerin yaşanabilirlik düzeylerini hesaplayan REIDIN Sosyoekonomik Derecelendirme çalışmasında 1.255 mahalle ve 258 ilçe değerlendirildi. Listenin ilk altı ilçesi İstanbul’dan çıkarken, Antalya’nın Muratpaşa ilçesi 22’nci sıradan ilk 25’e girerek, Türkiye’nin sosyoekonomik açıdan en yaşanabilir 25 ilçesi arasında yer almayı başardı. Antalya hem Türkiye’nin hem de Akdeniz’ in en popüler şehirlerinden biridir. Bu popülarite deniz, kum, bikinili kızlar ile özdeşleşmiş olsa da bu güzel şehir aslında sadece bunlardan ibaret bir şehir değildir. Antalya’ ya her yaşam tarzına uygun mekanlar, imkanlar; hatta ilçeler bile mevcuttur.

Antalya Görüntülü Sohbet Odası

Antalya Görüntülü Sohbet Odası

Antalya Chat Sitesi

Antalya Şehri Tarihçesi : Attalos Yurdu anlamına gelen Antalya, II. Attalos tarafından kurulmuştur. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle (M.Ö. 133) bir süre bağımsız kalan kent, daha sonra korsanların eline geçmiştir. M.Ö. 77’de Komutan Servilius Isauricus tarafından Roma topraklarına katılmıştır. M.Ö. 67’de Pompeius’un donanmasına üs olmuştur. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi şehrin gelişmesini sağlamıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan ismi görülen Attaleia, Türklerin eline geçtikten sonra büyük bir gelişme göstermiştir. Modern şehir, antik yerleşmenin üzerine kurulduğundan, Antalya’da antik çağ kalıntılarına çok az rastlanmaktadır. Görülebilen kalıntıların ilki, eski liman olarak nitelenen liman mendireğinin bir kısmı ve limanı çevreleyen surdur.

Yöre Doğu Roma ya da Türkiye’de tanınan adıyla Bizanslıların hâkimiyeti altındayken, 1207’de Selçuklular tarafından Türk topraklarına katıldı. Anadolu Beylikleri devrinde ise Teke Aşiretinin bir kolu olan Hamitoğulları’nın egemenliğine girdi. Teke Türkmenleri, Türklerin eski yurdu bugünkü Türkmenistan’da da nüfus olarak en büyük boylardan biridir. XI. yüzyılda bir kısmı buraya gelmiştir. Bugün Antalya’nın kuzeyi ile Isparta ve Burdur’un bir kısmı olan Göller Bölgesinin, bir adı da Teke yöresidir. Osmanlılar zamanında Anadolu eyaletine bağlı Teke sancağının merkezi, şimdiki Antalya il merkeziydi. O yıllarda buraya Teke sancağı denirdi. İlin şimdiki adı ise aslında antik çağdaki adının biraz değişmiş şeklidir ve Cumhuriyet döneminde verilmiştir.

XVII. yüzyılın ikinci yarısında Antalya’ya gelen ünlü Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi, kale içinde dört mahalle ve üç bin ev, kale dışında 24 mahallesi olduğunu belirtir.  Şehrin çarşısı ise kale dışındaymış.  Evliya Çelebi’ye göre limanı, 200 parçalık gemi alacak büyüklüktedir. İdarî bakımdan Konya’ya bağlı Teke Sancağının merkezi olan Antalya, Osmanlı imparatorluğunun son yıllarında bağımsız sancak haline getirildi. Antalya Chat sitesi internet üzerinden sanal sohbet yapmanıza olanak sağlayan zamanın en kaliteli sohbet servisidir. Dostluk, arkadaşlık, aşk seviyeli sohbetler istiyorsanız  sizlerde kesintisiz Chat yaparak aynı zamanda Chat arkadaşı, aşkı Antalya Chat sohbet odalarında bulabilirsiniz. Sanal sohbetin değişmeyen adresine sizlerde davetlisiniz. Antalya mobil sohbet sitesi 7/24 kesintisiz canlı sohbet hizmeti sunuyor.

Antalya Chat Sitesi

Antalya Chat Sitesi

Antalya Sohbet Odası

Antalya mutfak kültürü oldukça gelişmiş zengin bir yapıdadır. Tabi ki bu zenginliğin en önemli nedenlerinden biri de bu bölgenin geçmişte oldukça fazla göç almasıdır. Sahip olduğu Akdeniz iklimi ve yer yer etkisini gösteren karasal etkim ile birlikte seracılığın da gelişmesi ile birçok sebze ve meyve zenginliği mutfak kültürünün de gelişmesini ve çeşitlenmesini sağlamıştır. Antalya kıyı kesimlerinde meyvecilik ile uğraşılmakta iken iç kesimlerde ise tahıl yetiştirilmektedir. Bu da mutfakta tahıl kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Antalya mutfak kültürün de sofralara bakıldığında çorbalardan etli yemeklere, etli yemeklerden sebze yemeklerine, hamur işlerinde tatlılara ve salatalara kadar oldukça gelişmiş geniş bir listesi olduğunu görürüz.. Antalya’ya geldiğiniz zaman deneyimleyebileceğiniz birçok farklı lezzet sizleri bekliyor olacaktır.

Antalya’nın başlıca  meşhur  yemeklerini  şöyle sıralayabiliriz;

Arabaşı Çorbası: Antalya’nın meşhur yemekleri arasında yer alan arabaşı çorbası, tavuk eti ile hazırlanır. Zengin bir içeriğe sahip olduğu gibide ayrıca bol proteine  sahiptir  Sedik aşı: Yine Antalya yöresinin bilindik çorbalarındandır. Daha çok düğünlerde özel günlerde bayramlarda tüketilen bir çorbadır. İçeriği ise biber, domates ve ince bulgurdur. Testi kebabı: Genellikle koyun eti ile testi içinde hazırlanan ve  zengin içeriğe  sahip olan testi kebabı içindeki sebzelerle oldukça  doyurucu ve  damak zevkine  hitap eden bir  et yemeğidir. Dilenirse bu testi kebabı balık ürünleri ile de yapılır.

Taratorlu tekir tava: Akdeniz bölgesinde Restoran ve lokantalarda sık sık tüketilen deniz ürünüdür içerinde ise Antalya’nın meşhur taratorunla tekirin muhteşem buluşmasından oluşur. Gökçesu Pilavı: Yörenin en önemli lezzetlerinden biride gökçesu pilavıdır. İçeriğinde nohut, dereotu ve havuç zengin besin kaynağına sahiptir. Doyurucu özelliğe sahip olması halinde görselliği ve lezzetiyle de Antalya’nın en meşhur yiyeceğidir. Barbunya Piyazı: Antalya denildiğinde ilk akla gelen lezzetler arasında piyaz vardır. Genellikle tahinli piyaz tüketilse de, et ve balık yemeklerinin yanında barbunya piyazı da ikram edilir.

Antalya da sohbet, eğlencenin en güzeline sahiptir. Sizlerde bu güzel mobil sohbet platformundan faydalanmak ve arkadaşlığın, dostluğun, aşkın keyfini çıkarmak istiyorsanız sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Mobil sohbet odaları artık kullanıcılarına rahat bir sohbet imkanı sağlıyor. Kullanıcıları için geliştirilen mobil sohbet arayüzü sizlere rahat bir sohbet imkanı sunuyor. İsterseniz evinizden, isterseniz de gezerken, isterseniz iş yerinden kolayca sohbet etmenize yardımcı olan mobil sohbet ve  eğlence sitesinde sizlerde yerlerinizi alarak binlerce insan ile ücretsiz sohbet etmeye başlayın. Antalya Mobil Sohbet kaliteli Chat yapılan bir adrestir. Antalya Mobil Sohbet odaları ile sizlerde hemen Chat yapmaya başlayın. En önemlisi ücretsiz şekilde Chat muhabbet hizmeti sağlıyoruz. Dolayısıyla Antalya mobil sohbet ortamı sizlere en seviyeli ve kaliteli muhabbet ortamını sağlıyor.

Antalya Sohbet Odası

Antalya Sohbet Odası

90 / 100

Yazar: aSpiriN

Görüntüleme: 39 defa

Kategori: Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 31 Temmuz 2022

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50