Artık Sevmemek Lazımmış

Artık Sevmemek Lazımmış

Artık Sevmemek Lazımmış ve artıkları sevmemek lazımmış. Bu cümle çok şey ifade ediyor aslında. Bir insandan geriye kalanı, eskittiğini, yıprattığını, yok ettiğini değil.. Taptaze umutlarla hayata bakanı sevmek lazım, değerini bileni sevmek, değerinle onore edilmek istediğin insanı sevmek lazımmış belki de..

Çıkarsız, umarsız, karşılıksız sevmeye bakmak daha anlamı gelir her zaman insana. Bundan sonra sevmeyeceğim diyebilmek de çok zordur hep.

Kime inat, neye inat, nasıl inat ediyoruz bilinmez ama hep bir kaos yaşarız sevmeye çalışırken ve bu kaoslarla da kaderimizi kendimiz yazarız belki de..

Sabrın bir sonu elbette var ama sevmeye başlarken çok da sabır iyi sonuçlar getirmez insana. Sabrede sabrede neleri de kaçırmışızdır kim bilir..

Zorlamayla yaşanan bir mutlu aile tablosu gibi gerçekleri göz ardı ede ede, ” artık sevmem başkasını ” gibi yıldızlı yalanlarla bile yaşamak zorunda bırakırız kendimizi. Peki bu yalanla dolanla taçlandırdığımız hayatımızda gerçek sevgiyi yakaladığımızda, kendimizle çelişmez miyiz acaba?

Bu yalanlar bize ne kadar doğru gelir acaba, bunu iyi anlamalıyız..

artık sevmemek

Artık Sevmemek Lazımmış

Bundan sonra sevmemek lazımmış, bundan sonra dikkatli sevmek lazımmış.. Veya hiç sevmemek.. Aslında başkasından kalanı sevmemek lazımmış. Ne güzel anlamı olurdu değil mi? Bir başkasının yüreğine düşmeyeni sevmek, onun yüreğine girmişken de onu kendine yar etmek, yarla yeksan etmek değil elbette..yar olduğunu bildiğine yar olabilmek..

Eskiden öyleymiş, bir kız daha ergenliğine yeni girmişken evlendirirlermiş. Belki de o daha anlamlıydı. Ne aldatılır, ne terkedilir, ne umutlandırırlar boşu boşuna.. 18 inde anne olur, 20 sinde kadın.. 25 inde olgun bir kadın.. 35 inde de torun severmiş. 50 yaşına geldiğinde ise hayattan bir şey anlamadığını söyleyip boş boş bakarmış mutlu olanlara..

Belki gerçekten mutluluk da o değil.. sadece mutlu olabilmeye çalışmakmış..bunu anladığında zaten ömrün sonu gelmekte ve Azrail beklenmekte..

Yıllar boyu keşmekeşlerle yaşadıkça gerçeklerden bihaber olmaktan daha korkunç hiç bir şey yoktur. Masumiyet, bir kadının en güzel elbisesi, delikanlılık da bir erkeğe yakışan en güzel giysidir..

Hayatın en anlamlı tarafı da bunları bilerek yaşamaya çalışmaktır.

Saf yüreklere gelsin..

Yazan : SubaT

24.11.2018

 

artıkları sevmemek lazımmış


Yazar: aLone

Görüntüleme: 801 defa

Kategori: Genel, Haberler, Hayata Dair, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2018

4 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.Net platformu, saf ve günahsız sevgilerin adresi.


aLone

Sevmek bambaşka birşey, insan herşeyi sevebiliyor. Sevmek ne güzel birşey, birde karşılıklı olduğu zaman, sevip sevildiğin vakit hayat bambaşka bir hal alıyor. Evet, Sevmek lazım abi. Dolu dolu, içten sevmek lazım. Değerini bileni, sevgini hak edeni, onu sevgiğin gibi seni de öyle seveni sevmek lazım diyorum ben. Değmeyeni SEVMEMEK lazım. Emeğine sağlık.


BaHaR

Sevmemek gibi bir şansımız yok illaki severiz. Bazen hak edeni sever kalbimiz bazen zerre hak etmeyeni. Sevmek kalbin eylemi derim ya hep kalp eylemsizlik kararı alınca durur. Bir daha atmaz. Bu yüzden hak edeni de severiz hak etmeyenleride. Emeğine sağlık SubaT


SiYaHiNCi

Seni olduğun gibi kabul edeni,dogrularinla ,yanlisinla,ofkenle,gulumsemenle,yaralarinla sarıp sarmalayani sevmeli.Sevilmek hak edene yakışır,seven de tebessüm yaratır.Emegine yüreğine sağlık ömrüm


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50