Aşk Hayatı

Aşk Hayatı

Ayrılıklarda Aşka Dair

Aşk hayatımızda yaşadığımız ayrılıklarda aşka dair yaşadığımız  gerçeklerdir. Ayrılık  bazen yaşadığımız tartışmalardan dolayı veya ihanetlerinde  rol aldığı en büyük önceliği olan senaryolardan biridir. Bizi  yıkan en önemli etkene sahip  güncel  hayata  dair  yaşadığımız tabiri caizse aşkın tuzu  biberi de  denilen  bir kavramdır.

Kirpiklerine mısralar yazdığım güzelim benim en güzel şiirlerde bile yazılamayan bir kafiye gibisin. Saçlarımız beyazlayana ellerimiz buruşuna kadar benim kalbimin atışı sana edilmiş en güzel duadır. Ben bunun gülüşünden ne ara hoşlandım diye sorgularken kendimi, varlığına bağlandım. Hani demiştim ya ayrılıklarda aşka  dair  diye!  İşte  biz  böyle  bir  aşkı  yaşarken  ayrılığı  düşünmemiş ve  güzel duygularla sevmiştik birbirimizi.

Seninle saatlerce konuşmamız gereken konular var mesela gözlerin okyanus mu, gökyüzü mü? Bence  her  ikisini de çağrıştırıyor. Sen güldün, ben güldüm, dünyanın bizi hayranlıkla izlediğini fark ettim. Var mıydı o andan daha güzeli? Sorsalar senin gülüşün derdim. Biz  bunların hepsini yaşarken ayrılığın da  aşka  dair   bir  sebep olduğunu  hiç düşünmüyorduk. oysaki ayrılıklar  sadece  tartışma  olduğunda olan bir  sebep değildir. Bazı ayrılıklar  vardır ki hayatin da  bir  silah tan çıkan kurşunun  anlının ortasına isabet etmişçesine seni öldüren ihaneti de  barındırır.

Evet seviyorum  özlüyorum seni ama biliyorum, sonunda yine saçlarını bir  başkası  okşuyor ve güzel gözlerine bir başkası bakıyor. Evet, Her gün düşünüyorum! her an her  saniye yine  bizi düşünüyorum. Ayrılık olmasaydı aşk hayatımız  nasıl olurdu? Eğer  sen aramıza  ihaneti  ve  sadakatsizliği yaşamamamızı  engelleseydin hayatımız  bir  cennet  bahçesindeki papatyaların, güllerin ve lalelerin o güzelliği gibi  muhteşem olurdu. Ama sen kalpten sevmeyi  değil de maddiyatla  aşk yaşamayı  seçince  bizim aşk hayatımız  bir yanan mangalın  sönmüş külleri  gibi oldu.

Ayrılıklarda Aşka Dair 

Ayrılıklarda Aşka Dair

Aşka Dair Her Şey

Aşk hayatımızda  çök  önemli  bir  kavramdır. Yeri gelir hiç  uyku uyumadan sevdiğimiz insanı  düşünür  ona şiirler  yazarız. Yeri geldiğinde her  saniyemizi onunla  geçireceğimiz her  anı  hayal dünyamızda yaşarız. Rüyalarda hayal ettiğim hayallerimi gerçekleştirmek için sevdiğim yaşama sebebim sensin diye  hayal ederek uykuya  dalarız. Bütün mükemmel sevgililerin sadece kitaplarda olduğunu düşünenlerde elbette ki vardır.

Tabi ki  bunu  öncelik le yaşamak ve kalpte  hissetmekte çok önemlidir. Hele hele   hissedip ömürlük bir  sevdaya adımını attığında ise bu güzel duygu  seni  her daim farklılaştırır. İş ve arkadaşlık ortamlarında da hayata  bakış açını değiştirir ve seni mutlu ve  gülümsemeli halini  herkese  bir  ayna gibi  yansıtır. Tabii, Bazı aşklar vardır ki Gerçek hayat Dışında Sanal Sohbet ortamları içerisinde yaşanır. Bu sanal aşk ortamını tecrübe etmek isterseniz Bu adresten Aşk Sohbet Odaları kolaylıkla ulaşıp sizlerde farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Aşka Dair Her Şey 

Aşka Dair Her Şey

İyi Bir Aşk Hayatı

İyi bir aşk hayatı yaşamamız için yapmamız gereken  çok şey  vardır. Öncelikle  sadakatli olmak gerekir  onun yanı sıra  yalan aşk hayatında asla  olmamalıdır. İnsan bazı  yalnız  olduğu zamanlarda yaptığı alışkanlıklarından vazgeçmelidir. Çünkü artık tek kişilik yaşamıyor  ve  bazı aldığı kararları da  tek başına alamaz  duruma  gelir. En önemlisi sevmek, sahip çıkmak, anlayışlı olmak, saygı duymaktır aşk hayatını yaşamak. Dolayısıyla  yaşanan bir  birliktelikte mutlak suretle sevmek temel esastır.

Aşk Hayatı

Aşk Hayatı

 

87 / 100

Yazar: aSpiriN

Görüntüleme: 87 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 17 Temmuz 2022

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50