Ayla

Ayla

Ayla Filmi İzle

Film, Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve çok dramatik bir hikâyeyi beyazperdeye taşıyacak. 1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır?
Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay’ın oturduğu dram filmi Ayla’nın senaryosunda ise Sınav, Uzun Hikâye, Kavak Yelleri, Doludizgin Yılların da senaristliğini yapmış Yiğit Güralp’in imzası var. Başrollerini Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu ve Ali Atay’ın paylaştığı filmin kadrosunda Duygu Yetiş, Büşra Develi, Erkan Petekkaya, Esra Dermancıoğlu, Deniz Seviyesi filmindeki performansı ile Milano Uluslararası Film Festivali’nden ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan oyuncu Damla Sönmez, Altan Erkekli, Sinem Öztürk Uslu gibi önemli oyuncular yer alıyor. Filmin müziklerini ise Fahir Atakoğlu üstleniyor. Dram ve savaş türünde çekilen Ayla filmi oldukça başarılı geçeceğe benziyor. Kaliteli oyuncuları kadrosunda barındırın ayla filmi, izleyiciden büyük bir ilgi görecek gibi görünüyor.

 

 

Ayla
yerli filmler, sinema, yabancı filmler, kore filmleri, Ayla filmi, yeni filmler, 2017 filmler
ayla filmi izle

ayla filmi izle

Muhteşem bir başyapıt olmuş bu film, geçmişimizi çok iyi hatırlatan inanılmaz bir dram. Korede yasadıklarımız ve kore halkıyla olan bağımıza vurgu yapılan bu sinema filminde canlı görsellik açısından da başarılı bir film olmuş. Oscar’a aday gösterilen ama bu beklentiyi karşılamadığı söylenen ayla filmini mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.


Yazar: aLone

Görüntüleme: 608 defa

Kategori: Sinema

Yayınlanma Tarihi: 10 Kasım 2017

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50