Baktığın Yollarda Yokum

Baktığın Yollarda Yokum

Baktığın Yollarda Yokum, dipteyim hatta.. Bir müziğin nağmesi, bir şiirin dizesi, bir hikayenin konusu bile olsam, sende yokum ki.. Ne ifade edecek varlığım bilmiyorum, kime ne anlatılır ki bu saatten sonra? Bölük pörçük olmuş hayatımıza dön de bir bak diyeceğim ama senden geriye ahlar-tühler-keşkeler-amalar kaldı sadece.

Varlığının aydınlatıcı yolunda, elimde kırık bir kadeh, ağzımda bir damla kan ve nefesim her zamanki içki kokar vaziyette ilerlemeye çalışmıştım..senden sonra.!

Senden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı, olamadı, olmayacak ta..

Ama bu aşkın en güzel tarafı da seni tanımaktı belki de..

Sevdiğinin nesini tanımış olduğuna sevinirsin ki, bu da tam bir muamma ama neyse artık, geçti gitti tüm karanlık korkularım..

baktığın yollar

Baktığın Yollarda Yokum

Baktığın yollar, yokluğum olsun.. Gittiğin yerler, benden uzak olsun ki unutabilesin. Ben aynen öyle yaptım ama unutamadım, sen belki benden fazla unutursun, benden fazla aklından çıkarırsın, benden çok yanmasan bile benden daha çok küllerin savrulur bizden geriye kalanlara doğru.. kim bilir.!

Aşılmaz yollar biriktirmiştik, bitmeyen aşk kavgalarından hep galip çıkmıştık zaferle, zaferlerle, kazanımlarla, aşk yolunda emsalsiz ganimetlerle kazanmıştık tüm savaşlarımızı..

Şimdi bizden başka her şey anlamını koruyor bak, herkes mutlu, herkes hayata daha anlamlı gözlerle bakmasını biliyor ve bilecek. Ama biz hala yarım kalan sevdamızı nasıl yaşayamadık diyebiliyoruz. Kime inat, kime nispet, aşka nispet mi bu, yada Eros denilen Aşk Tanrısı o salak okunu bize neden saplayamadı ki?

Baktığın Yollarda

Girdiğin her çıkmaz yoldan geriye dönerek bana gelmiştin hep. Baktığın yollarda yokum dedikçe, arkam sıra takip etmiştin beni. En umutsuz kaldığım anlarda bile bana ışık olan, bana çıkış kapısı olan, bana dert verip derman arattırmayan o emsalsiz sevdiğim olmuştun.. Şimdi neden yoksun?  Neden bu isyanımın muhatabı sensin, neden sadece ben yalnızım?

İşte en büyük sorum da bu sana.. Niye biz bittik? Söylesene, o yollardan geriye izler mi kaldı şimdi, yada bunu başaramayan bizler mi kaldık?

Suskun her şarkımın, bitmeyen her dramımın tek sebebi de sensin.. Baktığın yollarda yokum artık..Tek başına yürü bundan sonra, gölgem arkandan gelecek..!

Yazan : SubaT

23.11.2018

yollarda yokum


Yazar: aLone

Görüntüleme: 559 defa

Kategori: Genel, Haberler, Hayata Dair, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 23 Kasım 2018

2 Yorumlar
SubaT

www.sohbetinadi.net Baktığın yollarda yokum demeyenlerin, kol kola çıkılan engebeli yollarda yalnız yürünmeyeceğini bilenlerin adresi. Aramıza hoş geldiniz.


aLone

Abi fenasın varya yemin ederim, inanılmaz sözler ediyorsun. Sanki binlerce yıl yaşamışsın, Binlerce şey görmüş tecrube idinmişsin. Her cümle her satır biliyorumki çoğu insana dokunuyor. Bir şeyler hissettiriyor. Bana hatırlatıp hissettirdiği gibi. Emeğine yüreğine sağlık..


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50