Başa Almak Lazım Hayatı

Başa Almak Lazım Hayatı

Başa Almak Lazım Hayatı. Sil baştan başlamak ve hayatı sıfırlamak lazım bazen. Şebnem Ferah‘ın dediği gibi aynen. Yapılması en gerekli olan ama aslında en zor gelen şeydir bu insana belkide. Geçmişle yaşanmıyor haklısınız. Ama attığınız her adımda, geçmiş de sizinle birlikte geliyor. Bazen birisi çıkar karşınıza, ”artık benim için hep sen varsın” der. ”Boşuna yaşamışım bunca zaman, gerçekten güzel şeyleri yaşayabileceğimi fark ettirdin” der.

Derin bir oh çekersiniz ve bütün matemleri, kederleri gömercesine geçmişe…

Birbirinizin yüzündeki gülümseme olursunuz, kimi zaman da gözyaşı. Ama hep o olursunuz. Acısıyla, mutluluğuyla. Bazen öyle zaman olur ki, sizi sevmediğini düşünürsünüz.. Vazgeçersiniz umut etmekten, umut bağlamaktan..

Ama öyle bir gülümser ki o an, mucize gibi..

Tekrar düştüğünüz yerden kalkarsınız. Dizlerinizin kanaması hiç bir şey ifade etmez sizin için, yürekteki kanayan yaranın yanında…

Aşk.. İki kişilik bir mutluluk değil mi?

Peki, üçüncü kişiler neden rol almak isterler ki, bu küçük ama içine sığamadığımız mutlu dünyamızda.?

başa almak lazım

Başa Almak Lazım Hayatı

Bir anda ışıklar söner, içimizdeki yaşattığımız çocuklar ağlamaklı ve üzgün. Peki ya onlar? Bütün acımasızlıklarıyla gülümserler.

Kazandıklarını sanan ama aslında her zaman kaybeden zavallılardır. Bazen seni düşünüyorum. Saçlarını, gözlerini, gülümseyişini..

O kadar güzel işlemişsin ki yüreğime.. Hani bazen derler ya, unut onu, üzülme onun için, uzak dur ondan.. Uzak ne demek peki? O zaten hep burada.

İnsanlar bana bunu söylerken, unuttukları bir şey var. Hiç kimse sormuyor. Bu kadar çok severken, nasıl dayanıyorsun onsuzluğa diye?

Cevabı hazır. Her olumsuzluğa, karşı duran her şeye rağmen ona bir gün kavuşacak olmanın umuduyla yaşayarak.. Ona umut olarak.. Başa Almak Lazım Hayatı değil mi?

baştan başlamak lazım

Baştan Başlamak Lazım

Sen belki de benim bu dünyada en yangın ateşimsin. Bazen yüreğimi ısıtıyorsun. Bazen de içim dışımı yakan-kavuran kor bir ateş oluyorsun.

Ama yine de senden geçemiyorum. Bana aşk nedir diye sorsalar, artık verebileceğim tek bir cevap var. ”Hem yar, hem de yaradır aşk.

Hani bu yolun başına beraber çıktığımızda demiştim ya sana, ”senden gelene her şeye eyvallah” diye..

Bazen yansan da, yaksan da, senin adın aşk..

Ve tek ”iyiki’m” sensin..

Tut ellerimi. Saklanalım herkesten ve her şeyden..

Sadece ikimiz olalım. Bize kol kanat ger, yara almamıza izin verme. Gidelim yalanlardan, sahte olan her şeyden..

Başa Almak Lazım Hayatı.. Gel hadi sevdiğim.. Oyun oynayalım biraz da..

Oynadığımız tek oyun ” Saklambaşk” olsun..

 

YAZAN : SiYaHiNCi

01.12.2018

lazım hayatı

 

 

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 543 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 01 Aralık 2018

5 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net baştan başlamak lazım hayata.


aLone

İnsan aşık olunca demekki böyle oluyor, hayata bakışı değişiyor, aşk ile güzel yaşıyor. Rabbim aşk`ınızı mutluluğunuzu daim kılsın. Bir birinizin hep hayatında olun, hep böyle birbirinizi tamamlayın sevin. Oynadığımız tek oyun ” Saklambaşk” olsun.. demişsin yazın da iyide demişsin, hayatınız Subat-Siyahinci aşkla dolu olsun.. Emeğine yüreğine sağlık..


LeyL

KaLemine, Yüregine SagLik SiyaHinCi CaN'im ; TeSekkürLer GüzeL PayLasimin iCin .. Hayat, MutLu AniLarimizin BedeLini MutLaka Ödetiyor BizLere, Bundan Ders Cikarip Hayati Yeniden Basa ALmak Ve MutLu Bir SekiLde Yasamak Gerek ..


Trakyalı

öncelikle emeğine yuregıne sağlık abim yıne dokturmuşsun maşallah hayatı gerı dondurmak gerekseydı emin olkı ilk önce ben dondurmek ısterdım şuankı yaşadığımız yaşam bana af edersınız ama aynı kuruyan bır ağacın yamaç kenarında kalmış hali gibi her esen ruzgarda her an duşecekmiş gıbı ama rabbimin verdığı dıryetle azimle sabırla yaşamaya çalışıyoruz işte napalım keşke dondurebılsek gerıye saygılar abi


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50