Başka Dünyalar Olsa

Başka Dünyalar Olsa

Başka Dünyalar Olsa biraz da. Başka dünyalar olsa bizi daha da farklı yaşatan bir dünya mesela. Acılar olmasa, gözyaşları olmasa, sadece sevgi ve aşk üzerine, iyilikler üzerine kurulu bir dünya düşünün.. İçinde şiddet barındırmayan, kavgaların olmadığı, sadece düzgün insanların yaşadığı bir güzel dünya üzerinde yaşama özlemi bile güzel.

İnsan doğuyor, yaşıyor ve nihayetinde de ölüyor. Bu elbette sadece bir doğa olayı olarak resmedilmemeli. Yeryüzünde bir çok ırk vardır ki, hala radyo ile bile tanışmamış, gazete görmemiş, telefon ve televizyon kullanmamış..

Bir adada yaşayan kızılderili kabilelerini okuyoruz, ne kadar da mutlu insanlar ve ne kadar da sevgi ile yaşıyor olduklarına şahit oluyoruz.

başka dünyalaR

Başka Dünyalar Olsa

İçinde yaşadığımız dünya o kadar alçakça bir dünya oldu ki, buna sebep de hep insanlar oldu yüzyıllarca. Hep daha çok kazanma hırsı, hep daha çok para, hep daha çok zevk.

Başka dünyalar olsa, belki de bunların hiç biri olmayacaktı ve belki de daha çok mutlu olabilecektik. Belki de yaşadığımız bu dünya, başka bir dünyada yaşayıp da günahlarımızın bedelini çekmek üzere geldiğimiz o dünyanın cehennemidir..

Bilemiyoruz ki, birisi bize anlatsa bu dünyaya gerçekten gelme sebebimizi. Kime çalışıyoruz biz, amacımız ne, olayımız nedir? Niye mutlu olamıyoruz hiç, neden sürekli başkalarının mutluluğu için çabalamaktan öteye gidemiyoruz? Bunları bazen anlamakta geç kalıyoruz yada hiç anlayamıyoruz.

bir başka dünya

Bir Başka Dünya Olsa

Öyle ki, bazen akıl yetmiyor bu sorulara. Acaba hiç acı çekmeyen insan var mıdır? Veya acılara tutunmak, acıyı bertaraf eder mi?

Hikayemizde geçen insanları veya hikayelerimize konu olan insanları kendi kendimize var edip, sonra da yok etmeye devam mı edeceğiz böyle?

Kimse bilmez işte, acıları çeken insanın acılarını ve yaşadıklarını. Zaman öyle bir zaman ki, hiç bir şeye yeter yok. Acıların tarifi de yok.

Acıyı çekmeye gücü yeten insan, zaten bu dünyadan alacağını almış demektir. Başka dünyalara hasret kalan insan da artık acıya tahammülü kalmamış insandır.

Siz de acıyı içinize yer ettirmişseniz, başka dünyalar olsa demeyin artık…  Yaşamaya devam edin o acılarla.

Yazan : SubaT

02.12.2018

hayat


Yazar: aLone

Görüntüleme: 457 defa

Kategori: Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 02 Aralık 2018

6 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.Net Başka dünyaları değil, bu dünyayı güzelleştirmek için sizlerle...


BaHaR

Başka dünyalar hayali ne kadar da güzel. Lakin insan her adim attığı coğrafya ya kin, nefret, bencillik, kibir, ego ,hırs gibi zararlı kavramaları da beraberinde götürüyor. İnsanın olduğu yerde acı, gözyaşı , işkence ölüm kol geziyor. Zalimlerin yönettiği bir dünya da ne kadar mutlu olabiliriz ki ? Hayal kurmaktan umut etmekten başka birşey gelmez elimizden. Emeğine sağlık SubaT.


Trakyalı

öncelikle eline emeğine sağlık subat üstad hayatı yaşamak istemediğimiz bir dünyada yaşıyoruz herkesın bı hayal dunyası vardır o hayal dunyasında yaşamayı seçme sansımız olsa bu dunya ve yer yuzunun çokta güzelmmiş halı olur ama bıde bunu tam tersınden bakarsak güzel hayallerın yanı sıra kötu hayaller içerisinde olan kişilerde var onların hayal dunyasıda hiç istemiğimiz bişey sonuçta bu yuzden bu dunya bizim bir sınavımız iyisiyle kötusuyle her ne kadar yaşıyor olsak bıle birgun bu yaşantının sonuda var aslında hayatı guzellestırmek insanları kendısının elındedır ne kadar guzel yaşamak ıstıyorsan okadar bulundugun yere ve rabbimin yaratattığı guzellıklere değer verırısen okadar hayatı guzel ve sorunsuz yaşarsın Saygılar TrakyaLı dan


aLone

Abi sen Cennetten bahsediyorsun. acı ızdırap, keder tasa, kaygı endişe, üzüntü nefret, ihanet gibi bir çok şey daha var sayamadığım tüm bunlardan uzak, Cennet var. Huzur ve mutluluk dolu, arasakta bulamayız öyle başka evren, başka dünya, bizim köy sizin köy hep aynı abi.. Rabbim bizleri Cennetine kabul eyler inş. Emeğine yüreğine sağlık.


SiYaHiNCi

Bu dunya imtiham dunyasiymis,buyudukce daha iyi anliyor insanlar yasadiklarindan ve gorduklerinden.insanlar anlayamiyor ya da anlamak icin gec kaliyor evet.Ya hayatta en cok sevdikleri seyi kaybettiklerinde herseyin bos ve uzulmeye degmeyecegini anliyorlar.ya da ölümü yasayan bedenlerinde hissettiklerinde.ölümun kiyisina varmadan hayati anlamli ve degerli yasayabilmeli insan.emegine yuregine saglik


LaL

KaLeminize Yüreginize SagLik, TeSekkürLer GüzeL PayLaSim iCin ..


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50