Bizden Geriye Kalanlar

Bizden Geriye Kalanlar

Bizden Geriye Kalanlar neydi? diye sorar gibi olduğunu görüyor gözlerim. Sahi kuzum, biz neydik ki bizden geriye kalanlar da ne olsun. Sen, ben, biz, ikimiz.. Biz aslında, yarının artık bugün olduğunu tahmin ediyorduk. Öylesine kem gözlerden uzak bir aşkı yaşamaya ve bir ömür beraber yaşlanmaya razıydık ki, kimsesizliğimizi umursamadan bambaşka bir dünyaya girmiştik, çok uzaklardan gelip..

Biz bu aşkta, hem seven, hem sevilen, hem yarım-hem tam, hem tek-hem çok ama hep bir olduk…

Bak güneş soldu şimdi, bulutlar eriyor adeta, yağmur bir başka yağıyor, çok sevimsiz.. O beraber ıslandığımız yağmurdan eser yok şimdi.

Mevsimler mi? Sevmiyorum artık onları, depremler olsun.. istiyorum..olsun.!

Gittiğinden beri tadım yok, gittiğimizden beri hatta hiç iyi olamadım.. Biraz daha bulanık bakıyorum hayata, bizden geriye neler kalamadı acaba? Yada bir şey kaldı da biz mi göremedik? Bir enkaz yarattık birbirimizde adeta… Yıkık-dökük-paramparça bir dünya kaldı geriye senden-benden-bizden-ikimizden..

Bizden Geriye Kalanlar

Şimdi bizden geriye, ahlar-tühler-keşkeler kaldı.. Bak yine akşam oluyor ve yine sensiz bir gün doğmadan batıyor.

Soğuk buralar, akşam olmakta ansızın, günler kısa ve sevimsiz, sen yoksun, biz gittik buradan..

bizden geriye

bizden geriye

Artık bir anlamı olmuyor o ağaçlıklarda gün batımını izlemek, tutamadığın bir eli yanındaymış farzedip gezinmeye çalışmak yada sol tarafında koluna yapışan biri varmışçasına beraber yürüdüğünü düşünüp, onu etraftan sakınmak..

Ah ne kadar da acı değil mi, severken ayrı düştüğünün arkasından baka kalmak, çaresizce bir şey yapamamak ve o gittiğinde hasrete sarılmak, hem de istemeye istemeye..

Bir Enkaz Bıraktık Geriye

Bak artık kavga eden kimse de yok benimle, sus diyen, azarlayan, naz yapan, naz yaptırtan, trip yapan..

Ah be aşkım, meğer biz neleri de yer etmişiz kendimize bu aşkta..

bizden

bizden

Sahibimiz bile yokken, sahiplenmişiz bir birimizin o anlamsız hayatlarını ve anlamsız yaşamalarımızı..

İşte şimdi bizden geriye bir enkaz kaldı diye oturup ağlasam mı, geriye bakıp sevinsem mi, ” yaşadık ya o bize yeter ” mi desem?

Kara gözlüm.. Kar yağıyor bak,  umutlarımıza hem de… Diz boyu, kilometrelerce hem de.. Sağanak sağanak kar yağıyor yarınlarımıza ve sen yoksun… Olsun, hasretin de yeter bana ama bizden geriye kalanlar çok ağır be güzelim.. çok.!

Kalem : SubaT

18.11.2018

geriye kalanlar

geriye kalanlar


Yazar: aLone

Görüntüleme: 378 defa

Kategori: Genel, Hayata Dair, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2018

4 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net , sizlere, kalanlarla avunmayı tavsiye ediyor.


aLone

“ İşte hayat budur “ dersin o yanındayken. Sen hayatsın, huzurumun adı, yaşamamın tek anlamısın. Sen varsın ya hayatımda her şey güzel dersin. Sonra bu anlamları ifade eden kişi gidiyor. Ne hayat, ne huzur, nede mutluluk kalıyor… Geriye ne kalıyor dersek? Sanırım yaşanmışlıklar ve Yaşayamadıklarımız. İçerisinde ne var dersek, acı, hüzün, keder bir o kadarda unutulmayacak güzel anılar. Yüreğine sağlık SubaT


SiYaHiNCi

İki kisiyi bir yapan aralarindaki bagdir tukenip bitmeyen gun gectikce artan asklaridir...Ve o ask oyle bir mucizedir ki,sevdiginin hayatina gunes gibi dogar.Ama sevdigini kaybedince yurek bicare kalir.Ne duzen kalir ne mutluluk ne de umut...emegine yuregine saglik omrum...


Aze

Yaşadığımız Aşklar, ilişkiler, arkadaşlık lar ya bize yeni anlamlar güzellikler katıyorsa. Gidişleri bitisleri de bir o kadar can yakıcı sarsıcı. Sevdiğimiz hiç kimsenin hayatimizdan gitmemesi dileğiyle. Emeğine sağlık Şubat.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50