BroadCast MySelf Kullanımı

BroadCast MySelf Kullanımı

BroadCastMySelf Nedir Broadcastmyself Ayarları

Broadcastmyself ayarları Sanal âlemde birçok IRC sohbet sunucularının bulunmasıyla beraber mobil sohbet Chat ortamları da ilgi görmektedir. BroadCast MySelf Kullanımı Mobil cep telefonları ile sohbet edildiği gibi aynı zamanda mobil yayın yapabilirsiniz.

Sizlerde Mobil yayın yapabilirsiniz. Cep telefonlarınız ile DJ yani yayıncı olarak insanlara sesinizi duyurup sevdiğiniz şarkıları onlarla paylaşabilirsiniz.

BURADAN İNDİR

Mobil yayın yapmak için kullanılan BroadCastMySelf kullanımı ve kurulumu, ayarları hakkında bilgiler sunmak istedik. Peki, nedir bu BroadcastMySelf? Bu program sayesinde IRC sohbet sunucularında cep telefonlarınız üzerinden veya tabletler ile mobil radyo yayını yapmanız için kullanılmaktadır. broadcastmyself ayarları mobil yayın için en iyi program olan broadcastmyself ayarları nasıl yapılmaktadır.

BroadCastMySelf Nasıl indirilir?

BroadCastMySelf Programını Alt kısımda vereceğimiz butona tıklayarak indirebilirsiniz. Tamamen güvenli olan bu program sayesinde sizlerde kendi sohbet siteleriniz üzerinde bu program sayesinde radyo yayınlarınızı kesintisiz ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Proğramı indir.

BroadCastMySelf Kurulumu Ve Ayarları

 

Yukarı kısım Ayarlar kısmıdır. Dolayısı ile hepsinin bir anlamı bulunmaktadır. Tracks Folder kısmı şarkıları yüklemek için kullanacağınız alandır. Microphone Gain kısmı ise 5db olacak şekilde ayarlanması gerekir. Sesinizin daha net anlaşılması ve kaymaması için kullanılmaktadır. Output Mode kısmı ise Shoutcast Server olarak ayarlanması gerekir. IRC Sohbet sunucuları genel olarak shoutcast kullandığı için bunu seçiyoruz. Siz farklı bir ayar kullanıyorsanız yine kullanabilirsiniz. Daha Sonrasında Output Settings kısmına tıklayınız ve alt kısımda verilen görüntü üzerinden devam ediniz.

BroadCastMySelf Ayarları

Tracks Folder = Buradan Şarkıları yükleyeceksiniz.

Microphone Gain = 5db

Output Mode = Shoutcast Server

Output Settings = Burada yapılacak ayarları aşağıda resimdeki gibi ayarlayınız.

 

 

Broadcastmyself1

Broadcastmyself kullanımı ve kurulumu

broadcastmysef kurulumu

BroadCast MySelf Kullanımı

broadcastmyself ayarları

BroadCast MySelf Kullanımı

broadcstmyself

broadcstmyself ayar ve kurulum

Burayı Çok Dikkatli Ayarlayın

Yukarı kısımda bulunan resimde En tepede Hostname kısmı bulunmaktadır. Hostname kısmına kullandığınız radyo ip adresini yazıp, daha sonra port kısmına ise radyo portunuzu yazıyorsunuz. Password kısmına ise radyo yayın kick şifrenizi yazıyorsunuz. MP3 Encoder Bitrate kısmına ise 64 kbit/s yazabilirsiniz. Desteklenen yayın hızı formatı olursa sorunsuz şekilde bir yayın gerçekleştirirsiniz. Streaming Buffer Size kısmı Buffer Size x8 olarak kullanabilirsiniz. Bu ayarları yaptıktan sonra proğramınızı bir seferliğine kapatıp açabilirsiniz. Açtıktan Sonra Tracks Folder kısmından şarkılarınızı albüm albüm seçerek veya karma yaparak yükleyiniz.

BroadcastMySelf Yayın nasıl alınır?

Program görsellerini yukarıda belirtmiştik. İlk karşımıza gelen ekranda sağda ve solda 2 mandal bulunmaktadır. Bunları yukarı kaldırarak başlayabilirsiniz. Bu mandalların sebebi sesin karşıya iletilmesidir. Şarkınız çalıyorken radyo yayınına bağlanmak için IRC sunucunuzun radyo botuna !kick veya !kickradyo gibi komutlar yazdıktan 5 saniye içersinde ana ekranda bulunan orta alt kısımda olan küçük kutucuğa 1 kere tıklamanız yeterlidir yayını almanız için. Şimdiden herkeze iyi yayınlar dileriz. Proğram hakkında görüş, düşünce veya istekleriniz olursa yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz. Kaliteli sohbet odaları bulunan chat ortamı ile sizlerde en güzel ve keyifli yayınları yapabilirsiniz.


Şu Konular ilginizi çekebilir :


BroadCast Myself Yükle

83 / 100

Yazar: aLone

Görüntüleme: 2123 defa

Kategori: Genel, Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 31 Temmuz 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50