Chat siteleri sohbet siteleri ve özellikleri

Chat siteleri sohbet siteleri ve özellikleri

Chat siteleri sohbet siteleri ve özellikleri

Ana kategoride iki çeşit Chat siteleri sohbet siteleri vardır. Bunlar Görüntülü sesli sohbet siteleri ve Yazışmalı sohbet siteleridir
Görüntülü sohbet siteleri, Karşılıklı web cam aracılığıyla bir birinizi görerek sesli konuşarak sohbet etmenize olanak sağlayan sitelerdir.
Bir insanı görerek sohbet etmek tabi ki çok önemlidir. Sesini duymak sanki yanınızda karsınızda duruyor gibi sohbet etmek, mimik hareketlerinizi görebilmek.
Karşılıklı gülümseyebilmek ve bunu canlı görmekte oldukça güzeldir. Bu durum elbette daha rahat konuşmanızı ve anlaşmanızı sağlayan bir faktördür.
Aranızda oluşacak bağa olumlu etkisi tabii olacaktır. Sizi daha kolay anlamasını sağlayacak, mutluluğunuza sevincinize o anki halinize şahitlik edecek, durumu oluşturması ise başka bir güzel tarafı olacaktır. Sohbet sitesi Chat siteleri dediğimiz bu sitelerinde farklılıkları elbette ki vardır. Bu yazımızla sizlere kaç çeşit Chat sitesi olduğunu anlatacağım.

Chat siteleri sohbet siteleri ve özellikleri

Chat siteleri sohbet siteleri ve özellikleri

Yazışmalı Chat siteleri sohbet siteleri

Diğeri ise Yazışmalı sohbet siteleri; Bu siteler en çok tercih edilen tarzda olanıdır. Görüntülü sohbete nazaran bazı şeyleri kısıtlı olsa da günümüzde en çok tercih edilen sitelerdir.
Neleri farklıdır bu sitenin, bir birini görmeden, seslerini duymadan insanlar sohbet ederler. Genel hallerini göremezler, sadece kişinin anlattığı kadarını bilirsiniz.
Sohbet esnasında üzgün işareti yaptığında, o kişinin gerçekten üzgün olup olmadığını elbette bilemeyeceksiniz.
Veya gülümseme işareti yaptığında, aklınıza gerçekten gülümsüyor mu bu insan diye gelecektir. En çok aranan ve kullanılan sohbet siteleri kategorisinde en yüksekte olan sohbet siteleri ise yazışmalı olanlarıdır. Aranızda oluşacak olan bağ sadece yazarak oluşacaktır.
Bir birinizle sadece yazarak anlaşacaksınız, arkadaşlığınız yahut sohbetiniz, dudaklarınızdan dökülen sözlerle değil, yazdığınız kelimelerle bir anlam önem kazanacaktır.
Kendinizi ifade etmeniz oldukça zor olacaktır. Belki de bu sitelerin güzel tarafı budur, belki de bu yüzden en çok tercih edilen bir sitedir.
İnsanlara kendini yazarak anlatmak yazılarla kendinden bahsetmek, okuduğun yazılarla insanları tanımak, bu durum da bambaşka bir etki yaratıyor.
Site içerisinde yaptığınız tüm faaliyetler, iyi anlamda yahut kötü anlamda hepsi, tamamen yazarak yaptıklarınızdır, Bunlar yazışmalı sohbet siteleridir.

yazışmalı sohbet siteleri

yazışmalı sohbet sitesi

Sohbet siteleri Chat siteleri ve amaçları

Bu konu oldukça önemli gördüğüm bir konudur. Nedir bu sohbet siteleri Chat siteleri ve amaçları. İnternet üzerinde oldukça fazla sohbet sitesi adı altında açılmış sohbet siteleri vardır. Bunların hepsi tabi ki sohbeti amaçlayan siteler değildir. Bazıları parasal kazanç elde etmek için açılmış sitelerdir.
Amaçları cebinizdeki üç beş kuruşu nasıl alırız. bu insanlardan nasıl bir kazanç sağlarız düşüncesiyle kar amaçlı açılmış sitelerdir.
Genelde bu tarz siteler, sizden mutlaka kayıt ol, üye ol gibi dayatmalarla baslar. ilginizi çekecek konulara ulaşımımızı kısıtlayarak sizleri bir kayıt odasına girmeyi, ücret ödemenizi sağlayacak durumlara sürükleyen sitelerdir. Site içerisinde kısıtlı giriş sağlayarak, sizlerin tamamen özgürce istediğiniz bölümlere girişinizi kısıtlayarak, sizlerin talepte bulunmasını sağlıyorlar.
Bir kaç tane resim atıp sadece resimlere bakıyorsunuz ve o resmine baktığınız kişiyle sohbet etmek istediğinizde, karsınıza kayıt ol paneli çıkıyor ve bu kayıtta tabi ki ücretlidir.
İlginizi çekecek görsel faaliyetlerle ilginizi o yöne çekmeye çalışıyorlar. Bu alanlara ilgi gösterdiğinizde bu bölüme giriş yapmaya çalıştığınızda yine karsınıza kayıt ol paneli çıkacaktır.
Tamamen kazanç amaçlı olan bu siteler oldukça fazladır. Üyelikleri ücretlidir, kayıtlar tamamen ücretlidir.
Cinsel sohbet, cinsel içerikli görsellerle de ilginizi çekip, sizden kayıt adı altında para talep eden sitelerdir, şahsen ben bu sitelere girmenizi tavsiye etmiyorum

sohbet siteleri ve amaçları

sohbet siteleri ve amaçları

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 346 defa

Kategori: Genel, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 17 Mayıs 2018

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50