Çık Gel Uzaklardan

Çık Gel Uzaklardan

Çık Gel Uzaklardan birdenbire.. Hayaline vurduğum kaç yıl varsa uykusuz, sensiz geçen kaç bin yıl varsa.. Onlara inat edercesine gel, onlara hava atarcasına gel, gel çok uzak yollardan, çok uzaklardan ne olur..

Bir gün gittiğinde demiştim ” bu hasret bana koymaz ” diye.. Şimdi kırık bir sazın telleri gibi ritmim yok, akortum yok, sesim hiç yok, çıksa da manası yok be gülüm..

Kibar oldum, romantik oldum, düzeni yaşamaya çalıştım hep..

Olmadı, olamadı, olmayacak ta..

Senden ayrı geçen her yüzyıl bana koymadı, diyorum ya.. Ben gitmene değil, sensizliğe alışamadım, uzaklarda olmana alışamadım, aklım sende kaldı, yüreğim sende gitti adeta.. Bir gitarın ağlaması gibiydim..

Çık Gel Uzaklardan

Haydi gel, gel artık..

İçimde biriken dağ kadar özleminle nereye kadar yaşayabilirim? Bitmek tükenmek bilmeyen hırslarını koy bir kenara, alınganlıklarını yok et, kaprislerini dizginle artık. Yaşanacak onca güzel şey varken, beni bırakıp gitmiştin en uzaklara..

çık gel

Şimdi gel al gönlümü, kayıp gitmiştin bir yıldız gibi ama dönmesini de bil..

Yüreğim bir kuş kadar yalnız başına çırpınırken, fakir odamda dönüp duran yoksunluğunla ben aslında çok zengindim. Avunuyor ve avunduruyordum kendimi. ” Nasılsa yüreği benden gitmedi, o bana yeter ” diyordum adeta.

Bak şimdi kuşlar gibi öksüzmüşüm, onlar kadar yalnız. Ama kuşları görmesem de uçtuklarını hissedebiliyordum, tıpkı senin yokluğun varken, varlığından haberdar olmak gibiydi.

gel uzak yollardan

Gel Uzak Yollardan

Uzağı yakın eden Rabbim nelere kadir değil ki?

Görüyordu benim özlemimi, sana olan hasretimi, sana yakınken neysem, uzakken de o olduğumu..

Benim şarkılarım vardı kendi kendine söylenen, sana ezgilerim vardı bir tülü besteleyemediğim, seni beklediğim, seninle beraber söylemek istediğim uzun uzun havalarım vardı..

Sensiz aşk şarkıları bile söyleyemedim.. Dizlerim boğazıma tıkandı, nefesimi aldı benden. ” Uzaklardan gel ” diyerek geçirdim onca seneyi, onca asrı..

Bak şimdi kuşlar bile seni karşılamak için hazır, birlikte şarkılar söylemek istiyorlar benimle, o kadar aciz kalmıştım ki sen yokken, penceremin kenarı bile yetim kalmıştı..

Boynum bükük, seni beklerken mırıldanmıştım bu şarkıyı, bu içli şey’i..

Seni Seviyorum ” diye bir şarkı yazdım.. Gel beraber okuyalım, tüm ayrılıklara inat.. Hadi bekliyorum.. Çık Gel Uzaklardan.

Kalem : SubaT

19.11.2018

 

uzaklardan

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
312 okuma
19 Kasım, 2018
aLone
aLone

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

  • Gitmek ,ya da git demek en kolay sey sevdigine.kolayi secmek,zor olandan kacmak.onemli olan sevdigini kusurlariyla sarip sarmalayabilmektir.emegine yuregine saglik omrum.

  • Gidenler bir gelse, bir görse hallerimizi. Sanırım gittiğine bin pişman olurdu. Yüreğine emeğine sağlık abi..

  • Bir gece seni ruhumdan uzaklara giderken yakaladım. Güzel bir makale olmuş, elinize sağlık.

  • Bir gece seni kalbimden firar ederken yakalamıstim. O gece hic sabah olmadı. Güneş doğmadı, sabahçı kuşlar ötmedi ben ve yüreğim sonsuz bir gece de kalakaldik. Artık tüm saatler gece bize ,sen bizden firar ettin ya artık bize gün yok , güneş yok , aydınlık yok , ışık yok. Sen bizden bir parçayı aldın ve gittin. O parça benim güneşimdi. Kalemine sağlık SubaT

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?