Eskimeyen Büyük Sevdalar

Eskimeyen Büyük Sevdalar

Eskimeyen Büyük Sevdalar yenilenme istemez. Çünkü onlar hep eskide kalmaz, kendi içlerinde yenilenme yaratırlar. Durup dinlenmeden, bir türlü mola vermeden devamlı yol alırlar. Nefeslenmek için ne yeni bir aşkın derdine düşerler ne de farklı bir arayışa girerler.

Onlar için önemli olan tek şey, arkasından gittikleri o ölümsüz büyük kavgalarından sonra tırnaklarıyla kazarak mücadele verdikleri aşklarına sahip çıkmaktır.

Onların yüreğindeki sevginin tarifi olmaz, açıklaması yoktur o duyguların, onlar açıklanmaz bir sır gibidir adeta.

Kadere rest çeken insanlardır onlar, talihine yenilmeyi asla kabul etmeyen insanların her hangi bir insana ya da birilerine yenildikleri asla görülmemiştir.

Bu kader değildir onlar için, aşklarından başka bir şeyi gözleri görmez, kulakları duymaz, ayakları gitmez başka bir hedefe.

İşte bu yüzden aşk olmuşlardır, bu yüzden sevdadır onlarınki, bu yüzden ölümsüz duyguların insanlarıdır onlar.

Aşkın varabileceği son nokta onlarda işlemez. Sevdanın trafiğini de bilmezler. Bu yüzden Leyla ile Mecnun olmuşlardır, Bu yüzden Kerem ile Aslı olabilmiş, bu anlamda Ferhat ile Şirin olmayı başarmışlardır.

Biz de seviyoruz demeyelim, onlara saygısızlık olur. Biz ne dağları delebiliriz, ne kızgın çölleri aşabiliriz, ne ölümsüz şiirlerle destanlar yazabiliriz sevdiğimize.

Biz garibanız aşkta, eksik severiz sevdiğimizi, yarım kalırız bazen sevdiğimizin gözlerine bile bakarken, utanırız..

büyük sevdalaR

Eskimeyen Büyük Sevdalar

İşte bu kadar basit değildir sevmek yada sevdalanmayı becerebilmek. Kısa bir öyküdür bizimkisi. Baş rolde kimin olduğu da önemli değildir, tek önemli olan şey de neyi-ne kadar sevdiğindir aslında.

Bu sevgi bazen bir hayvan, bir bitki, bir eşya yada bir bulut bile olabilir. Ama tek olan önemli nokta da, sevdiğin şeyin değerini bilmektir, bilmeye çalışmaktır en azından.

Yaşadığımız dünya üzerinde sevgisizlik o kadar yukarı boyuttadır ki, sabahları işe giderken etrafınıza bir bakın anlarsınız.

Asık suratlar, tatmin olamamış bedenler, saygısız tipler, trafik magandaları, terbiyesiz karakterler ve yasa dışı bir sürü kimlikle dolaşan sapık ruhlu insanlar. Hatta kimliksiz düşler gören uyur-gezerler.

İşte onca olumsuzluğa rağmen siz siz olun, sevdiğiniz her şeye dört elle sarılın.İrili ufaklı ne varsa hem de. Eskimeyen Büyük Sevdalar bize hep örnek olsun..

Yazan : SubaT

21.11.2108

eskimeyen


Yazar: aLone

Görüntüleme: 467 defa

Kategori: Genel, Hayata Dair, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 21 Kasım 2018

2 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net Eskimeyen Büyük Sevdalar için..


aLone

Abi öyle bir yazıyosun ki, aşık olmak istiyorum. Hayatıma anlam katacak birisi olsun istemeye başladım. Sevmek sevilmek işte.. Emeğine sağlık


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50