Fransa Sohbet

Fransa Sohbet

Fransa Sohbet

– Seviyeli Sohbet sitemizde bende Fransa sohbet den bahsetmek istiyorum seviyeli sohbet odaları Sitesi.
Bugünki başlıgım fransa bir arkadaşım var sağolsun bana cok destek oldu Matmazel Emeğin için çok teşekkür ederim 🙂

Fransa

: Batı Avrupa’nın en güzide ülkelerinden birisidir Fransa. Masallara konu olmuş, aşk şehri olarak da adlandırılan Paris; Fransa’nın başkentidir. En önemli simgesi olan Eyfel kulesi ( La tour Eiffel ) nice aşklara şahitlik etmiştir.
Gündüz ayrı bir ihtişama sahip gece ise binlerce ışıkla aydınlatılmış Eyfel kulesi en büyük kutlamaların ev sahibidir. Öyle ki gerek Yeni yıl ( la nouvelle année) kutlamaları gerekse Fransız ihtilali ( la révolution française) kutlamaları esnasında ayrı bir güzelleşir.
Paris halkına ‘Parisien – Parisienne ) denir. Onlar kendilerine ayrı bir ün yakıştırmışlardır. Nedeni ise; Paris’in Fransa Şehirleri içinde en özel şehir olmasıdır. Fransa’nın Paris dışında Nice, Marseille, Cannes, Bordeaux, Lille ve Strasbourg gibi gezilmeye değer şehirleri vardır.
Fransa’da iklim bölgelere göre farklılık gösterir.
– Batı ve kuzeybatıda Okyanus iklimi hakimdir.
– Kuzeydoğu’da Kara iklimi görülür.
– Güneyde Akdeniz iklimi hakimdir.
– Dağlık bölgelerde ise Alp iklimi hissedilir.

Fransa’yı Tanıyalım

Fransızların en büyük özellikleri bir çok dil bilseler dahi Fransızcadan başka bir dil asla konuşmazlar.
Her kültürde olduğu gibi Fransız kültüründe de kendilerine özgür eğlenceler hakimdir. Herkes tarafından bilinen Cannes film festivaline her yıl Fransa ev sahipliği yapar. Cirque de demain: Ocak ayı sonunda gerçekleştirilen bu festivale dünyanın her bir yanından en ünlü ve en becerikli akropatlar katılır. La fête de la musique: her yıl 21 Haziranda gerçekleştirilen müzik festivali tüm Fransa da hakim olur. Sokaklar çiçeklerle süslenir. Her sokak başında bir müzik grubu hünerlerini sergilerler. Bunların yanında Montmarte bağbozum festivali, Avignon festivali, Bastille günü gibi önemli günler vardır.

Fransa’yı Merak edenler

Fransa mutfağı dünya mutfakları arasında önemli yer tutar. 2000’i aşan çeşidiyle peynirleri ve ünlü şaraplarıyla adeta kendinizi bir üzüm bahçesinde hissedersiniz. Şarabının ünlü olması ünlü Üzüm bahçelerinden ileri gelir. Fransızların sabah kahvaltısı bir bardak kahve ve bir adet croissant’tır. Fransızların akşam yemekleri zengindir. Croque Monsieur, Pot au Feu gibi ünlü yemekleri vardır. Akşam yemeklerinde mutlaka peynir masada yer alır. Zira Fransızlar için peynir tatlı yerine geçer. Tabi ki lezzetli tatlıları vardır. Bunlar ise: Makaron tatlıları içinde en nadide olanıdır. Yapımı zahmetli fakat yemesi çok keyif vericidir. Sufle, Krep, ve çikolatalı mus gibi ağızları şenlendiren tatlıları vardır.
Fransız halkı ikinci el eşya satan mağazalardan alışveriş yapmayı tercih eder. Hem israf olmaz hemde ucuz diye düşünür.
Herkesin hayalinde olan bir ülkedir Fransa. Gidip görmek ve orayı yaşamak herkesi mutlu edecek bir dilektir.
Allez-y avec plaisir! Vous voyez que la vie est belle en France. Vous vous sentez que l’amour est different à Paris

Türkiye Sohbet Ortamı

Seviyeli sohbet sitemize sizleride bekliyoruz Fransa sohbet ortamı Olarak buradaki bütün yurt içi yurt dışı vatandaşlarımız mevcuttur bizler burada Kaliteli sohbet Sağlıyoruz vede sizleride bekliyoruz Türkiye’nin her ilinden vede yurtdışındaki kullanıcılarımız burada sizleri bekliyor kim bilir yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar belkide yeni aşklara yelken açabiliceksiniz sizleride burada bekliyoruz ALLAH’A Emanet olun.

Fransa Sohbet

Fransa Sohbet


Yazar: aLone

Görüntüleme: 468 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 04 Mayıs 2019

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50