Garsonluk İşi Ek Kazanç

Garsonluk İşi Ek Kazanç

Garsonluk işi Eve katkıda bulunun

Garsonluk birçok insanın ek gelir elde etmek için yaptığı kimi insanların ise aylık kiminin ise günlük çalıştığı bir meslek gurubudur.
Erkeklerin bu mesleği yapması gibi günümüzde bayanlarda ek iş olarak bu mesleği tercih etmektedir.
Mesela ben arkadaşım sayesinde düğün salonlarına garson olarak gidiyorum.
Evet biraz yorucu özellikle yemekli olduğunda buna birde çorba eklendiğinde daha zor oluyor ama eğlenceli bir iş ben severek geliyorum.
Bir güzel tarafı ise değişik salonlara gitmek sabit bir salonda çalışmadım için her gittiğim salonda yeni arkadaş çevresi ediniyor olmak.
Tabi onlarla da telefon numaranızı alıp veriyoruz. Böylelikle daha çok işe gitme imkanı oluyor.
Yeni arkadaşlar sayesinde yeni iş imkanı da oluyor ve daha çok para kazaniyorsun. Bazı salonlarda bahşiş oluyor. Bazılarında ise bahşiş olayı yok.
Gittiğimiz salonlara göre Fiat değişiyor tabiki kimi salonda 65 TL alırken bazı salonlarda 75tl bazısında ise 80tl gibi rakamlar oluyor.
Belki bir çogunuza göre bu rakamlar az gelebilir. Ama benim için gayet iyi en azından evde boş durmaktansa çalışmak ve yeni arkadaşlar edinmek çok güzel ve ucbes harçlık oluyor.
Ben bu işi sevdim hem eğlenip hemde para kazanmak güzel bazen gündüz düğünleri oluyor. O zaman sabah 10/akşam 5gibi işimiz bitiyor.
Akşam düğününde ise 5te gidip gece 1 gibi evde oluyoruz. En azından gece evinde oluyorsun bu daha bir güzel bence ev hanımları için yapılacak güzel bir meslek ben şahsen tavsiye ederim.
Hem çalış hem şarkı dinle oynayanları izle daha ne olsun eve gelirken al paranı git evine gerçi evlerimize kadar gece getirip bırakıyorlar.
Bu akşamda çalışıyordum işimiz erken bitti saat 00/10gibi evdeydik bahşiş yoktu bu akşam 70tl aldık Allah bereket versin evde dursam kim vercekti.
Çalışmak iyidir iyi özellikle kadınlar çalışma gibi bir imkânınız varsa çalısin en azından benim gibi garsonluk yapabilirsiniz.
Haftada iki gün gitseniz yeter harcliginiz çıkar bende söylemesi esinize bana para ver dicenize bende var demek vardır
yada ufak ufak birikim yapmak ya ayrı bir fikir ben size ikinciyi tavsiye ederim.
Damlaya damlaya göl olsun olmadığı zaman cikartir harcarsınız demedi demeyin bu Yağmur’u dinleyin

Sevgililer

ek gelir garsonluk işi


Yazar: aLone

Görüntüleme: 113 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2018

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50