Hangimiz Yapmadı Ki

Hangimiz Yapmadı Ki

Çocuk iken hangimiz meyva çalmadı ki

Ben çocukken yani 13 yaşındayken bizim kızlar çetesi diye gurubumuz vardı. Bu gurup 9 kızdan oluşuyordu.
Hergün düzenli olarak meyva çalmaya giderdik tabi mevsimine göre degişirdi. Erik zamanı erik calardık.
Tabi her nekadar yaptıgımız kötü brşey olsada o zamanlar bize oyun gibi geliyordu. Okulun arka tarafında Şaban ögretmenin erik bahceşi vardı.
Yan tarafında bir bahçe daha vardı adam sürekli bahçeyi beklerdi.Erikleri çalmasınlar diye bizde ususi o adamın eriklerini çalmaya giderdik ama ne çalmak cepleri tişörtlerin içlerini doldururduk.
Birde gülüşüp konuşurduk bu adam bizi bir yakalarsa hepimizi bu erik bahçesine gömer diye tabi arada adamada denk gelmiyor egildik.
Adam bize takışırdı bizde kaçardık okul bahçesine gelip bir güzel hepsini yerdik.Ama Şaban ögretmenin eriklerini pek çalmazdık.
Çünki kendisi bizi görünce çagırır istediginiz kadar toplayın dalnı kırmayın seneyede yapsın derdi o zamanda erik çalmış olmuyorduk.
Hiç bir heycanı kalmıyorduki o öyle dediginde bizde birkaç tane alıp bırakırdık. Kiraz çalmaya ise Mehmet abi diye bir adam vardı bir sürü kiraz bahcesi vardı.
Belki 30 agaç görmeniz lazımdı o kirazlar bizi öyle bir cezbederdi ki gel beni ye diyor gibi o adamda çok fenaydı bizde inadına o adamın kirazlarını yolardık.
Ve adam deli gibi gibi bagırıyordu tabi biz anında topuk. Daha sonraları elma ve ayva çalmaya başladık.
Ayva zamanı bitincede zaten kış gelmiş oluyordu ve başka çalacak meyvada kalmıyordu köy yerinde böylelikle günlerimiz geçiyordu bu yazıda burda biter devam haftaya

meyva calmak

meyva


Yazar: aLone

Görüntüleme: 260 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2017

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50