KADIN

KADIN

Kadınlar Kadınlarımız Analarımız

Kadın kadınlarımız analarımız ; Kimi zaman güldü mutlu oldu ama en çok da ağladı kadın, aşık oldu tutuldu sevdi terk edildi üzüldü kadın. Sokağa atıldı tekmelendi çaresiz kaldı kadınlar, hırpalandı kesildi bıçaklandı yakıldı yataklara düştü yeniden ayağa kalktı kadın. En son olmadı vuruldu yere düştü sonun da öldü hayata gözlerini yumdu kadın. Son yıllar da artan kadına şiddet olayları eminim ki hepimizi derinden yaralamakta. Her geçen günde artmaya devam etmektedir. Sanırım bunun sebebi cezaların yetersiz kalması ve toplumumuz da kadına verilen değerin az görülmesidir. Oysa ki kadının şöyle bir düşünürsek hayatımız da ne de güzel bir yere sahip olması gerekmektedir. Erkek egemen toplumumuz da tüm fedakarlıklar vefalar hep ondan sorulur yemeyip içmeyen, giymeyip giydiren deyimi ondan beklenir her daim.

Kadınların kullandığı kadın sığınma evleri

Kadınların kullandığı kadın sığınma evleri ; Hiç bir zaman sorulmaz içinde neler biriktirdiği ne fırtınalar koptuğu.Adı üstün de kadın ya hani çekecektir, dayağını yiyip bir köşede sessizce oturacaktır. Ayrılmak isteyip çektiği çileye son vermek istese ayrılamazbiz de boşanma olmaz ”bu kapıdan gelinliğinle çıktın kefeninle dönersin” derler kapatırlar konuyu yada çocuklarını bırak öyle gel derler.

Hangi ana bırakabilir evlatlarını böyle bir şart hangi vicdansızlıkla söylenir bir anaya.Kulakları sağır olmaz mı sokaklar da hayvanlar bile yavruları için mücadele verirken bir anneden bunu yapması nasıl beklenilebilir. Artık sığınacak bir limanı da kalmamıştır.İşte Kadın Sığınma Evleri ve Mor Çatı gibi kuruluşlar aile içi şiddeti yaşayan kadınlara psikolojik ve hukuksal, aynı zaman da barınma imkanlarıyla her zaman kadınlarımızın yanında olmuştur.

arkadaşlık sitesi kadınlarla sohbet

arkadaşlık sitesi kadınlarla sohbet

Kadınlar Anadır unutmayalım.

Boşanmak ister eşi de bunu kabul ederse.Bir de toplum baskısı var tabi artık ismi değişecek kadının dul olacak.
Çevre ne dicek kim ona iş vermek isteyecek farz edelim girdi dul ya hani hangi gözle bakacaklar ne kadar tutunabilecek bu iş yerinde namusuyla.
Boşanır artık ayakları üstün de kendi duracak çocukları için elinden gelenin en mükemmelini yapmak zorunda bırakılacaktır.
Tek başına okutacak, giydirecek gezdirecek en önemlisi tek başına doyuracaktır. Güçtür kadınlar bu yüzden de her zorluğa göğüs gerecek ne kadar zor olsa da ayağa kalkacaktır.
İşini de bulur çocuklarının hem anası hem babası da olur elbet.

Kadına şiddeti Kınayalım.

Bitmez tükenmez daha sayamadığım nice nice Acıların hepsini gördü yaşadı çocuklarının yaşamaması adına daha ne sıkıntılı günler çekip üstesinden gelecektir kadın. Kadın gülemez, okuyamaz, çalışamaz, tek başına gezemez.Arkadaşlarıyla toplanıp bir yere eğlenmeye gidemez.Yok öyle bir dünya her şeyin en güzelini de yapar yaparız elbet.Yeter ki bu zihniyeti atın kör beyinlerinizden. Hani çiçekti kadın, kim söylemişti bu sözü ”cennet anaların ayakları altındaydı” ana kadın değil miydi. Neden bu bitmek bilmez zulümler o zaman. Özgür bırakın kadınları rahat nefes alsınlar, kahkahaları gökyüzüne ulaşsın kim bilir daha ne mutluluklar katacaklar hayata gülüşleriyle. Şık olacak kadın giyinişiyle asil duracak, gelişi, gülüşü, bakışı, duruşu, hatta gidişiyle bile şık olacak… Yeter ki sizler bir izin verin.

Kadın Chat Sohbet Odaları içerisinde özgürce sohbet edebilirsiniz

İnsanların tanışmalarını sağlayan, iletişim kurup diyalog halinde olmalarına olanak sağlayan Sohbetinadi.net Sohbet chat odaları sayesinde sizlerde kız kıza-bayan bayana kadın-kadına sohbet edebilirsiniz. Yasaklama kısıtlama olmadan özgürce doyasıya sohbet yapabileceğiniz bu oluşum içerisinde seviyeli ve kaliteli chat yapmanın ne anlama geldiğininde farkındalığına varacaksınız. Kadınlar için hazırlanmış bu sistem sayesinde rahatsız edilmeden, kolay ve rahat sohbet edebilmeniz amaçlanmıştır. Söz konusa bayanların sohbet etmeleri ise ilk tercihiniz Kalite ve sevgiden seviyeden yana olmalıdır. Bizler sohbet odaları hizmeti sağlayan bir oluşum olarak sizlere değerli kullanıcılarımıza, en kaliteli sohbeti, en seviyeli sohbeti, güzel ve sevgi dolu sohbet sunmaktayız.

kadınlar


Yazar: aLone

Görüntüleme: 327 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 20 Aralık 2017

4 Yorumlar
aLone

Harika bir paylaşım olmuş Gülüş. Kadın nedir? çok iyi anlatmışsın. kadın; yardır, anadır, seninde bahsettiğin gibi, Cennet anaların ayaklarının altındadır. Kadına, Kadınlara, Analarımıza Sahip cıkalım. üzmeyelim incitmeyelim, Kadına şiddetide kınıyorum.


    GüLüş

    Toplum da KADINLARIMIZIN bir azınlık değil kendi başlarına bir dünya olduğunu anlatmak istedim sadece teşekkür ederim aLone güzel yorumun için


Trakyalı

Hiç bir kadına yaInızIık yakışmaz, ama eğer bir kadın yaInızsa ya yüreğinde dumanı tüten bir ayrıIığı ya da canından çok sevdikIerine ömrünü adadığı bir fedakarIığı vardır bir kadının en çaresiz oIduğu an, gözyaşIarını kendi eIiyIe siIdiği o andır kadınIar beğendiği erkeğe değiI, güvendiği erkeğe aşık oIurIar bir kadının kaderi; sevdiği adamın ihanetiyIe, sevmediği adamın sadakati arasında çiziIir kadını yükseIten ayakkabısının topuğu değiI namusudur Tabiatta kadınIara karşı son sözü söyIeyebiIecek tek bir şey vardır Cennet onların ayaklarının altındadır saygılar sunarımçok güzel bir anlatım olmuş eline emeğine sağlık işallah devamını bekliyoruz sabırsızlıkla


    GüLüş

    İzin verelim de KADINLARIMIZ kendini keşfedebilsin gülücükleri neşeleriyle hayat bulsunlar güzel yorumun için teşekkür ederim Trakyalı


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50