Kahır Satırları

Kahır Satırları

Kahır Satırları, yazmakla bitmez. Neye yada nasıl kahrettiğimiz bile bazen bize anlatılmaz duygular yaşatır. İnsanlıktan çıkar gibi vururuz kaleme. Kağıttan alırız hırsımızı. Sevinçlere köprü olamayan tarifsiz duygularımız da yok değildir. Aslında, terk edilmiş durumda kaldığımızda başlar en güzel serüvenlerimiz.

Aldatılmışlık sendromuna kapılır gideriz. Şuursuz bir beyin kaplar içimizi ve her zaman terk edilme korkusu yaşarız. Kendimize güven duymak veya egomuzu yükseltmek adına neler yapmadık ki şu hayatta..

Kimi zaman hasrete dem vurduk, kimi zaman ayrılıklara hasret olduk, bazen de beraberlikler yaşarken yalnız kaldık. Kalabalık yalnızlıklar yaşamadık mı hep?

Sussun dedik etrafa, yalnızlık daha güzel, bu kadar kalabalıkta bile kimseler yoktu etrafımızda sanki.

Kahır Satırları

Kahreden satırlar veya kahır satırları.. Hayatın içinde ne varsa o satırlarda değil mi zaten? Özlem, sevgi, saadet, mutluluk, arayış, takıntı veya başka bir şey değil bu.. Sitemlerle dolu bir hayatın geldiği noktadayız şimdi. Her yer kahır, her yer ayrılık kokuyor adeta.

kahır

kahır

İnsanoğluyuz işte, kimi zaman bihaber-kimi zaman şen ve şakrak, bazen de çıkarsız ve adeta saf bir zümrüt taşı gibi hissederiz kendimizi. Gerçekten öyle miyiz, yoksa sinirlenince başka bir yüzümüz mü çıkıyor ortaya?

Kimliğimizden ne zaman çıkıp da başka yerlerde var oluş mücadelesi verdiysek, aldatıldık ve kandırıldık belki de. Kandırıldık insafsızca..

Keyfe keder yaşadık gittik öylesine, çıkar aramadan ve yalın bir fikre sahip olmadık hiç. Belki de kendimizce bu hayat daha da uygun ve amaçsız geldi bize.

sohbetinadi

sohbetinadi

Kahreden Kelimeler

Peki ya geriye kalanlar, kahreden kelimeler ve kahreden satırlardan bize ne kaldı? Satılık ruhlarla beraber olma fikrini biz üretmedik ki aslında. Onlar bizi hedef seçti hep.

Kimsesiz, sade ve biçare idik değil mi?

Aslında kimsesizlik bizim kaderimiz de değildi. Onu biz yarattık. Kalabalık yalnızlıkları yaratırken, onlardan insanlar da ürettik. Kendimizce yaşam alanlarımıza müdahale edildiğinde kahrettik ama bu kahır bazen kötü sonuçlar da doğurdu.

Ne diyelim, kahır kadar yaşayabilsek o da yeter bize. Kahır satırları o kadar da basit değil.

Kalem : SubaT

18.11.2018

kahreden satırlar

kahreden satırlar

 

 

 

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 379 defa

Kategori: Genel, Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 18 Kasım 2018

3 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net kahır dolu satırlarla sizlerle.


aLone

Bazen haykırmak içinde ki özlemi, hasreti, sevgiyi dışarı vurmak istersin ama bunu yapacak mecalin kalmamıştır. Sessiz sessiz içine açar gözyaşların ve bu sesi yalnızca sen duyarsın. Bazen de şiirlerle sözlerle yazıya dökersin. Kahır dolu sözlerle satırlarla.. Emeğine sağlık


SubaT

evet bence de


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50