Keşke Diye Başlamak

Keşke Diye Başlamak

Keşke Diye Başlamak ne kadar da anlamsızmış, biliyor musunuz? Hep olabilecekleri hayal ederek yaşamışız şimdiye kadar, olacakları bir kenarda hayalden çıkaramamışız, sadece hayal aleminden bir gemiye binip uzak okyanuslarda kulaç atma derdine düşmüşüz.

Peki biz bunu hak ettik mi acaba? Gerçekleri yaşamak yerine, sahteliklere kendimizi kaptırıp gitmişiz. Keşke demek, keşke ile yaşamak, keşke şu olsaydım-bu olsaydım-şununla olsaydım-buna sahip olsaydım demişiz daima.

Elimize ne geçti peki, koskoca bir hiç değil mi? Dünyada gerçek olaylar ne kadar canımızı acıtsa da, hep sahip olamayacağımız keşkelerle avunmuşuz yıllarca.

Keşke yaşamasaydık belki de, o zaman da derdik ki keşke hayata gelseydik, hayat ne güzelmiş falan.. değil mi?

Biz, sen, onlar, başkaları, diğerleri, ötekiler, ötekileşenler, farklı kimlikle hayat mücadelesi verenler veya biz diyemediğimiz hemen herkes bu keşkelere bel bağladı durdu..

Mesnetsiz ne kadar fikir varsa, bizi bir yerlere götürdü de bir türlü geri getiremedi. Hayal aleminde gezdik durduk. Ah bir arabam olsa keşke, yada bir evim olsa diğerini de kiraya versem, bir işim olsa da hiç işe gitmesem, maaş kendiliğinden eve gelse gibi saçma sapan hayallerin tutsağı olduğumuzda gerçeklerden hep uzak kaldık.

keşke demek

Keşke Diye Başlamak

Söze keşke diye başlamak.. veya hayata keşkelerle devam etmek. İnsanı daima olması gerektiğinden öteye taşır. Rüya kurdurtan bu fikirlerle ne kadar realiteye bakabiliriz ki?

Dünya yalan bir masal gibi olur bazen, sanki bir peri masalı yada beyaz atlı prensin bir gün bir kıza gelecek olması gibi, kız 60 yaşına gelecek de hala beyaz atlı prensi koşarak gelip onu alacakmış gibi gözler yolları bekler durur boşu boşuna..

keşke ile yaşamak

Kimse için yaşamaya değmez diyen insanların bu hayatta daha da başarılı olduklarını görürüz. Belki çok saçma ama gerçekler bu kadar değersiz işte. Belki de bize öyle gelir..

Hayal kurmanın, dilek dilemenin, rüyalara dalmanın da bir bedeli var elbette.. Ama nedense, kendimize gerçeklerle yaşamayı kabul ettirmek yerine hep geri gidişleri savunur olmuşuz.

Kadere kısmet diyerek keşkelere bel bağladıkça başarılar her zaman imkansız olmuştur ve olacaktır. Ne diyelim ki, seyri alem edelim de kendimize gelelim biraz.. Keşke diye başlamak yerine hayırlısıyla diyebilseydik, şimdi çok şeyimiz vardı belki de.. Esen kalın.

Yazan : SubaT

24.11.2018

keşke diye

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 453 defa

Kategori: Genel, Haberler, Hayata Dair, Magazin

Yayınlanma Tarihi: 24 Kasım 2018

4 Yorumlar
SubaT

www.sohbetinadi.net Keşkeler sahte olmasın.


aLone

Ahlar vahlar, keşkelerle bir ömür geçirmemek için, Hayatı dolu dolu yaşamak lazım abi. İnsanın hayalleri olmalı ve peşinden koşmalı, erişmeli ona. Oyle kolay pes etmemeli, vazgeçmemeli. Keşke demek oyle agır gelirki bazen insana, dayanılmaz bir üzüntü verir. Bunun için Keşke demeden hayal ettiklerimizi istediklerimizi yaşamalıyız. Emeğine sağlık SubaT abi..


BaHaR

Keşke demek insanın kendini kandırmasıdir.Keske diyerek kendimizi avuturuz çünkü hayalerimizi gerçeklestirecek gücümüz yokturdur. Emeğine sağlık SubaT.


SiYaHiNCi

Keşke dememek için çırpılır dururuz.Hayatin tadını cikaramayiz korkularimiz ve suphelerimizle.Ve yine keşke dedirtir hayat size.keske,hayatin tadını alarak cesurca yaşasaydım dersiniz.Hayatin karşısında korkak olmak yok olmaya baslamaktir.Fazla cesur olmak da yara almalarınızin başlangıcıdır.Hayatinizi ölçülü yaşayin ki keşkelerle dolu bir hayatınız olmasın.Emegine yüreğine sağlık canım.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50