Livanın kaleminden birgün

Livanın kaleminden birgün

Sabah güne ikizlerin sesleriyle uyanmak

Her ne kadar ikiz bebek sahibi olmak çogu insanın hayali olsada onlara bakmak iki kat daha zor.
biri 12 digeri 6 ve ikiz bebekler ise 2 yaşında olmakla birlikte toplamda 4 çocuk annesi isen işin daha zor.
Sabah erkenden kalıyorlarlar ve gece uyumak bilmiyorlar bu beni çok yoruyor.Hiç dinlenecek vaktim olmuyor. Sabah kalk büyük kızımı okula gönder.
Daha sonra ikizleri ve diger kızıma kahvaltı yaptır. Okula hazırla ikizleri giydir kendin hazırlan anca ucu ucuna okula yetişiyoruz.
Çocugu okula bırak eve gel ortalıgı topla ikizleri uyut yemek yap akşam oldu zaten haydi tekrar okula git çocugu okuldan al gel sofrayı hazırla çocukları doyur ders yaptır.
İkizleri uyut mutfagı topla saat oldu gece yarısı. tam sen uyuyacak olursun bebekler uyanır, haydi onları doyur.

kendine ayıracak bir zaman kalmaz. buda beni hem ruhen hemde bedenen çok yoruyor görüldügü kadar basit degil ev hanımlarının hayatı.
erkeklere sorsan bütün gün evdesin ne iş yapıyorsun derler. ama bir işin ucundan ben tutayım bu kadında gece gündüz yoruluyor diyen bir eşiniz yoksa hayat dahada çekilmez oluyor .
böyle anlatınca abartı gibi geliyor evet onlar benim çocuklarım tabiki bakıcam ama bende bir insanım tükeniyorum yoruluyorum. Dinlenmek istiyorum.
Her ne kadar günlerim yorucu geçsede evlat hepsi. hepsinin yeri ayrı, can evlat bal evlat baldan tatlı evlat.
iyiki çocuklarım var iyiki olmuşlar Rabbim kimseyi evlatları ile sınamasın düşmanımı bile..

anne olmak

anne_olmak


Yazar: aLone

Görüntüleme: 445 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 15 Aralık 2017

4 Yorumlar
aLone

ALLAH bağışlasın vatana millete hayırlı evlat eylesin. sanslısınız hemde cok sanslısınız.


Liva

Livanın kaleminden güzel bir anlatım olmuş. Sahsen bende kendimden bahsederek yada baz alarak yazılarıma kelimeleri dökerim. Sizin kadar olmasada dort tane olmasada bende bir anneyim. Iki çocuk sahibiyim. Sizi çok iyi anlıyorum. Dilerim hayatınızda herşey gönlünüzce olur. Geçmiş de olsa Anneler gününüz kutlu olsun.


Elif

İkiz olmak çok güzeldir farklıdır bunu bir ikiz kardeşim oldugu için diyorum kardeş güzeldir fakat ikiz kardeş olmak çok daha güzeldir ,Anne için zor olsada güzeldir :) Emeginize saglık Rabbim tüm tüm evlatlarımız korusun yollarını acık etsin...


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50