ÖLÜMDEN KORKUYORMUSUN

ÖLÜMDEN KORKUYORMUSUN

Ölüm deyince aklına ne geliyor?

Ben korkmuyorum Benim dünyada hayatını iyi veya kötü tamamlayıp sonsuz bir aleme geçiş geliyor.
Peki öldüğünde nasıl anılmak istersin? İyiki öldü kurtulduk bir pislik dünyadan gitti mi denilsin istersin. Yada iyi insandı denilsin mi istersin.
Bu tamamen senin elinde olan birsey aslında iyi yada kötü olmak insanın kendi elinde olan birsey.
birini kırmak kavga etmek çok kolay önemli olan iyi insan olabilmekte bana gelecek olursak ben iyi birimiyim. Küs oldugum kimse yok ama kırgın olduklarım var.
O insanları Allah’a havale ediyorum. Rabbim görsün Rabbim bilsin diyorum. Hayat öyle kısa ki ölüm ne zaman gelir bilinmez.
Ölmeden önce neler yapmak istersin diye sorsalar çocuklarımın iyi bir gelecege sahip olduklarını ve Allah tan başka kimseye muhtaç olmadıklarını saglıklı mutlu olduklarını görmem yeterli bence
ibadetlerden önce bir insanın kalbi temiz olmalı kalbi temiz bir insan zaten adaletli davranır kul hakkını yemez yalan söylemez zatten
Rabbimde demiyormu bana kul hakkı ile gelme diye birgün hepimiz ölüp gidicez arkamızdan bizim yaptıklarımız iyi yada kötü şeyler kalacak ve ben kötü anılmak istemiyorum.
Tabi kötü anlatanlarda olacaktır. Nerde ölmek isterdim ben düşüneyim. Evimde ölmek isterdim. Ama kimseye muhtaç olmak ölümü beklemek istemezdim.
Güzel bir hayat yaşayıp artık herşeyi yaşamış dünyada hiçbir hevesim kalmamış. Bunuda yapsaydım demiyecek bir hayat yaşayıp sesiz sedasız geçip gitmek isterdim.
Uykuya dalar gibi agrısız acısız sabah uyanacak gibi kaldıgım yerden yaşamaya devam eder gibi ama en güzelide o degilmidir.
sesiz sedasız cekip gitmek aslında her insanın sevdiklerine bir mektup bırakmasını düşünüyorum
ansızın veda edecek bir vaktimiz olmaz ise onlara söyleyemediklerimiz içimizde bizimle gitmesin ne dersiniz sevdiklerinize mektup yazmaya ne dersiniz
ben bunu yapicam en kısa zamanda herkeze hayırlı ömür diyorum Allah sevdiklerinizden zamansız ayırmasın

ölüm_korkuları

lüm korkusu

ölüm_korkuları


Yazar: aLone

Görüntüleme: 309 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 13 Aralık 2017

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50