Oper Admin Kuralları

Oper Admin Kuralları

Oper Admin Kuralları Cezai İşlemleri

 • Sunucu bütünlüğünü korumak, kullanıcıların kaliteli ve seviyeli bir chat ortamı yakalamasını sağlamak için disiplinli bir yönetim çalışması gerektiğini biliyoruz. Kendi çalışma kalitemizi korumak ve sorunların çabuk çözümü için oper ve adminler için bir bildiri sayfası hazırladık.

 

 1. IRCoper, Admin sunucu içerisinde, saldırı, reklam, küfür, olmadığı durumlarda, kullanıcı ve kanal üzerinde herhangi bir komut kullanamaz. Örneğin (Zline, Kill, Shun vb) – Kanal içerisinde Kavga , Tartışma olduğunda, Global kanal sorumlu IRCoper, Admin`i kişilere (Shun) uygulayıp #Destek kanalına alıp gerekli uyarıyı yapabilir.

 

 1. IRCoper, Admin sunucu global kanalları üzerinde yetkili ve görevli değildir. Mudahele etme, bir kullanıcıya yetki ekleme silme, kanal modları ile oynama, Global kanal yetkilisi olan aop, sop, halfop ları uyarma yada görevi konusunda bilgilendirme yapma hakkına sahip değildir. Bu hak kanal founderi yetkili sopları ve gerek görüldüğünde yönetim tarafından görevlendiren IRCOper ve Adminine aittir. Admin ise foundersin bilgisi ile mudahale hakkına sahiptir.

Oper Admin Kuralları Zorunludur

 1. IRCOper ve Adminler kendi aralarında tartışamaz bir IRCoper diğer bir IRCoper in hatalı yada yanlış bir tavrını gördüğünde bunu üst yönetime sadece iletebilir. Kendi bir uyarı yada bilgilendirmede bulunamaz. Tartışma ve kırgınlığa yol acıcak uslub ve tavırlardan kaçınmalıdır.

 

 1. IRCOper ve Adminler sunucunun düzeni işlevi ve görevlerin yapılıp yapılmadığını uzaktan takip eder. Bir eksiklik var ise bunu yönetim ile yada konu ile sorumlu sunucu yöneticisi ile paylaşır. Kendi başına bir karar alamaz ve uygulayamaz kimsenin görev alanına müdahale edemez.

 

 1. IRCoper ve Adminler sunucu üzerinde kullanıdığı (zline, shun, kill, ban vb) komutları nedeni ve buna ait logu Admin kanalına kopyalamak zorundadır. Uygulanan işlemin nedeni ne ise ban acıklamasında geçmelidir. Küfür, reklam, saldırı, Örneğin ban acıklamasında, kaybol, uc, haddini bil gibi kişisel düşünceler yazılamaz.

 

 1. IRCoper ve Adminler sunucuda bulunan her kullanıcının sorun ve sorularına yanıt vermek zorundadır. Kullanıcı ne kadar sinirli agresif ve laftan anlamaz bir halde dahi olsa asla ona karşı art niyetli bir tutum içine giremez. Cevaplarını nezaket kuralları içinde beyefendi/hanımefendi gibi kibar ve nazik bir dil ile anlatmak zorundadır.

 

 1. IRCoper ve Adminler sunucu içinde düzen, seviyeli ve kaliteli bir sohbet ortamı oluşturmak için yetkilidir. Sunucu sorun ve düzeni dışında başka herhangi bir işi yada meşguliyeti olamaz. Kullanıcılar ile seviyeli bir arkadaşlık dışına çıkamazlar. Kullanıcılardan skype, facebook, instagram, twitter, telefon numarası vb istemeyezler bunu ima eden yada konuyu bu seviyeye getirecek cümle ve tavırda bulunamaz, arkadaşlığı sunucu dışına taşıyacak herhangi bir durum içinde olamazlar.

 

 1. IRCOper ve Adminler özel hayatlarını sunucu geneline yansıtamaz.

 

 1. IRCoper ve Adminler kullanıcılar ile senli benli bir sohbet ve diyalog içine giremez. Hitab şekilleri düzgün seviyeli olmak zorundadır.

 

 1. IRCoper ve Adminler kullandığı kelimelere dikkat etmeli, sunucu içerisinde argo kelime kullanmamalıdır.

 

 1. IRCoper ve Adminler, 1. madde dahilinde gereksiz komut kullanamaz. Yetkiler sunucu güvenliği ve düzenin korunması içindir. Lüzüm olmadan bir kullanıcıyı kanala çekmek, kanaldan çıkartmak yetkisine sahip değildir. Kullanıcının talebi olmadan askıda kalan nickini düşürmek için bile kill atamazlar.

 

 1. IRCoper ve Adminler, sunucu içerisinde kendine özgü, sunucu bütünlüğünü bozan, hazır kod, oto selam, kanal temizleme gibi, rometolar kullanamazlar. Ame, amsg yersiz global mesaj atamazlar. Bir global mesaj ile ikincisi arasında en az 1 saat süre olmak zorundadır.

 

 1. IRCoper ve Adminler, sunucu içerisinde hiçbir kullanıcının nick (rumuz)’lerini değiştiremez. Kullanıcı talep etse dahi. Hiç bir kullanıcıyı, #Destek ve #Operhelp hariçi, bir kanala çekemez sajoin komutunu kullanamazlar. Oper admin kuralları buna engeldir.

 

 • Bu kurallar yazılmış ve oper adminlere okutulmuştur. İhlali ve önemsenmediği durumda yukarıda gecen ceza işlemlerin uyarılmadan uygulanaçağı iletilmiştir. Her oper admin bu kurallar listesini takip etmek zorundadır. Gereği halinde eklemeler yapılır yada var olan kurallar değiştirilebilir. Bu daha iyi bir sunucu oluşturmak ve kullanıcıların kaliteli bir sohbeti yakalaması için lüzüm üzerine yapılmıştır. Www.SohbetinAdi.Net IRC Network Yönetimi..

NOT: Kişisel sorunlar için (Tartışma VB.) #Destek kanalını. (Ban,Zline VB.) Durumlar için #Operhelp Kanalını kullanınız. Oper admin kuralları bir sitenin yönetimi açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca Diğer web adreslerimiz olan sohbet siteleri chat odaları seviyeli sohbet ortamı adresimiz üzerinde yine bu kurallar geçerlidir. Herkes oper admin kuralları dahilinde görevini yapmakla yükümlüdürler.

81 / 100

Yazar: aLone

Görüntüleme: 5663 defa

Kategori: Genel

Yayınlanma Tarihi: 17 Haziran 2020

1 Yorumlar
Sedat

Güzel bir ortam sıcak kanlı arkadaşlar tabiki bir kasa domates içinde bir çürük olur çürük olanı ayiklamasaniz tüm kasadakileri etkiler 21 sene önce chat yapan biri olarak gayet başarılı bir site emeği geçen herkesi tebrik ediyorum


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50