Özlemekmiş Oysa Sevmek

Özlemekmiş Oysa Sevmek

Özlemekmiş Oysa Sevmek

Özlemin öyle çok ki içim de ne anlatması mümkün ne de tarifi. Özleminle yanıp tutuşurken hangi ilaç merhem olur ki özleyen kalbime. Yokluğun nasıl giderilir ki. Varlığı mutluluk yokluğu cehennem. Çok mu zor ki bir kere olsun özledim demek, sensiz yapamıyorum demek. Gözlerim herkese kör, dilim lal oldu. Benim seni özlediğim gibi sende beni özlüyor musun? Canın yanıyor mu benim gibi. Yaşadığımız güzel anılar aklına geliyor mu? Belki de hiç birini düşünmüyorsundur. Benim seni sevdiğim gibi sen beni sevmemişsindir. Belki de hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorsundur. Ah be sevgili belki hayatına biri girmiş onunla gününü gün ediyorsundur.

Seni sevdiğim gibi sevebilecek mi?

Söyle sevgili o benim seni sevdiğim gibi sevebilecek mi? Seni bekleyecek mi benim beklediğim gibi? Akşamın olmasını iple çekecek mi? Soracak mı günün nasıl geçtiğini? Aynı evde yasıyormuş gibi hissettirecek mi sana? O seni evde bekliyormuş gibi koşarak eve gidecek misin? Ah be sevgili bendeki yerini bilseydin gitmeye cesaret edemezdin. Çırpınışlarımı görseydin senin için bu kadar kolay ayrılamazdın ki benden. Ah be sevgili sendeki yerimi biri doldurur da bendeki yerini kimse dolduramaz. Sana olan sevgim bitmeden dön özlemim bu kadar çokken gel. Seni deli gibi özledim be sevgili.

zlemekmiş oysa sevmek

özlemekmiş oysa sevmek

Sevgiliyi özlemek

Hani şarkılarda şiirlerde söylenir hep, Hayat bize yalan söyledi. Hayat bize yine oyun oynuyor, Ben yoruldum hayat gibi sözler vardır. İnsanın yaşantısı seçimleri, hayat içerisinde karşı karşıya kaldığı o gerçekler. Kimi zaman bize mutluluğun zirvesini yaşatır, kimi zaman ise üzüntü ve kederin alasını. Hayat içerisinde en acımasız olanı ise sevdiklerimizden değer verdiklerimizden ayrı kalmak olsa gerek. Seversin değer verirsin, hayat dolu sevgi dolu düşler kurarsın. Kimi zaman bu düşlediğin hayatı da yaşarsın, kısmen de olsa yaşarsın. Onunla yaşamak paylaşmak istediğin onca güzel duygu his varken, birde bakmışsın payına bu aşktan ayrılık düşmüş. Özlem çekmeye başlamış o seven yüreğin, hasretle dolup taşmış. Her ne kadar hasret vursa da yüreğine, sevdiğinden ayrı kalmanın zorluklarıyla paylaşsan da bu güzel hayatı. Yine de bıkmadan usanmadan, bazen çaresizce bazen ise umutla bekler ve yaşarsın. Özlersin sevgiliyi, Kışın güneşi özler gibi. Beklersin sevdiğini, Yaz sıcağında yağmasını istediğin yağmurlar gibi. Özlemek sevmek, beklemek umut etmek, küçücük şeylerde sevdiğini görmek, varlığıyla yetinmek, tüm bunlar insanlar için olsa gerek. Özlemek, sevdiğini özlemek sevgiliyi özlemek, kavuşacağın gün için onu beklemek. Bu makaleye bizlerden de bir güzel dilek Sevenin sevdiğiyle kavuşması gerek.


Yazar: aLone

Görüntüleme: 874 defa

Kategori: Şiirler

Yayınlanma Tarihi: 24 Mart 2019

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50