Sahte Hikaye

Sahte Hikaye

Sahte hikaye gibi bir hayatımız olmuştu aslında. Yabancı söylenişi ile Fake Story.. Esasen, bu hikayenin en can alıcı tarafını biz, yani ikimiz ayrı ayrı yerlerde yaşarken rol almadık. Bu hikayede bir sen vardın, bir ben, bir ikimiz, bir de bizden geriye kalan o sahte gülüşler ve tebessümler ile zoraki mutluluklar kaldı.

Peki neden bu kadar sahte bir hikaye yaratabildik içimizde yada neden bu kadar basit bir şekilde kendimize bu sahte kimlikleri ürettik. Üzerinde hiç bir oynama yapılmamış bir garip aşk öyküsü idik aslında değil mi?

Ben, sen, biz, yada biz ikimiz.. Her neyse..

Şimdi bir dağ gibi biriken sorunlarımızı çözmek yada çözmeye çalışmak ne anlam ifade eder ki?

Bir kere kopan bir ipi aynı şekle getirebilir misin? Hayır, sadece bir düğüm atarsın hepsi bu. Asla eski haline gelmez. Yada bir camı kırarsan, onun yenisini takmadığın sürece, o camdan dışarıya eskisi gibi bakamazsın..

İşte kalp de böyledir, bir daha kırıldı mı asla geriye dönüşü olmayan bir hale gelir.

Sahte Hikaye

Sahte hikaye dedik değil mi? Bizim hikayemiz bu.. Aslında mutlu olmayan ve mutlu görünmeye çalışan iki saftık aslında biz. Kendimizi kandırdık belki de. Birbirimize yalanlar söyledik. Geriye dönüşler yaşadık her zaman ama asla eskisi gibi derin bakamadık birbirimizin gözlerine.. Kaçırdık bakışlarımızı, hep kaçtık, kaçmaya inandık..

Bir aşk mı bu? Bir sevda değil zaten, bir yürek yangını hiç değil, bambaşka bir sevdanın ileriye atılmış tarihi asla değil.. Bir mahkeme hele ki hiç değil bu, bak yalnızım şimdi..

Yalnızsın.. Yalnızız. Kalabalıkta yalnızlık nedir bilmezdik değil mi? Öğrendik. Aşk bir ceza değil, cezanın başladığı mahkeme gibi sanki. Savunmanı iyi yaparsan ve suçsuz olduğuna inanırlarsa serbestsin, suçlu olduğun halde bile serbestsin işte..

Hikayen sahte bile olsa.. Özgürsün..

bizim hikayemiz

bizim hikayemiz

Sahte Hikaye Gerçek mi?

İşte bazı hikayeler vardır ki, o hikayeyi sana anlattıklarında aslında esas sahte hikayenin kendi hikayen olduğuna inanırsın. O kadar derin ve anlamlı bir konu, artık sendeki yalanları, sahtelikleri ve izdüşümleri ortaya çıkarmaya başlar… Peki bu sahtelik, bu çelişki, bu bağnazlıkla ne kadar sürerdi ki bu hayat, hiç düşündün mü?

sahte bir hikaye

sahte bir hikaye

Hava soğuk, mevsim kış, hava buz kırağı, yerler kayıyor bak.. Bir yıldız kayıyor içimizden, çekip gidiyor bizden..

Aklımı al Allah’ım ” der gibiyiz ikimiz de.. Bir kenara atılmak ne kadar da kötü imiş değil mi?

Sahte hikaye, gerçeğe dönene kadar bir sevdaya kapıldığını asla düşünme. Çünkü bu hikayenin baş rolünde ne sen varsın, ne de bizden birisi..

Bu hikaye, sadece bizden geriye kalanlar.. Çelişki, karamsarlık, ihanet, hüzün ve cefa ile harmanlaşmış bir garip karmaşa zinciri adeta..!

Ne bir gerçeği var, ne de bir kesilmiş rolü, aklınca bir tiyatro veya drama.. Aslında bu sahte hikaye, tamamen bir aldatmaca..

Kalem : SubaT

17.11.2018

sohbetinadi

sohbetinadi

Mobil sohbet, seviyeli sohbet ve kaliteli sohbet sitesi

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 524 defa

Kategori: Genel, Haberler, Hayata Dair, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 17 Kasım 2018

4 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net sahte olmayan hikayelerine gerçeği anlatan karakterlerin sitesi. Aramıza hoşgeldiniz.


aLone

Abi begenme tuşu olsa şurasının facebook gibi keşke. Muhteşem paylaşımlar yapıyorsun. İnan ne diyeceğimi şaşırıyorum. Okudukça kendimcen geçiyorum, bir geçmişe yaşanmışlara dalıyorum, sonra geleceğe derken kendime geliyorum. Eline yüreğine sağlık.


Trakyalı

eline emeğine o güzel düşüncene sağlık SubaT üstad anlatılan insanda güzel etkiler bırakıyor paylaşımlar teşekkürler


Aze

Sahte hikaye adı sahte belki ama hıc bir hikaye gerçekten uzak yazılmaz . Belki insan kendini kandırır kolay gelir sahte demek . Gerçekler acitir çünkü. Emeğine sağlık Şubat.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50