Sitem Dolu Satırlar

Sitem Dolu Satırlar

Sitem Dolu Satırlar biriktirerek, kaleme kağıda zor anlar yaşatmayalı yıllar olmuş. Belki de mutluydum, umutluydum, gururluydum ama hiç de başarılı olmamışım. Bir sevda masalı ile yıllar yılı tek başıma avunmuş durmuşum belki de. Yazdıklarım belki sanadır, yazacaklarım da sana ama bu neyi değiştirir ki? Ben kendi içimde yalnız değil miydim hep, ben hep kendimle kalabalık hissetmişim kendi kendimi öyle değil mi?

Şimdi kime ne anlatsam, cevap hep sen ve dair her şey. Belki de ben öyle zannediyorum. Aslında çok zaman mutlu olamamıştım ama ucundan kenarından yakalamayı da becerebilmiştim az yada çok. Ellerimden kayıp giden zamana inat, kimsesizliğimi seninle yok etmeye uğraştım.

satırlar

satırlar

Sitem Dolu Satırlar

Sitemler ve ahlar-tühler-keşkeler dolu bir yaşantının vardığı nokta zaten kalıtsal bir gerçeğe asla dayanmaz. Ben zaten sende bir dünya idim, sende bir sevda idim, sende bir tutku idim ama sen bunu göremedin. Umarsızca birbirimize vurduk, acımasızca dayandık sırtımıza, arkamızda bıraktığımız ne varsa bir bir yok ettik, peşimizden gelenleri umursamadık bile.

Kime sitem?

Neye sitem?

Kaç kez sitem?

İşte bu dünya boş derken bile aslında ne kadar kendi boşluğumuzun farkında olabilirdik ki? Sitem ederken, sevgiyi ve aşkı yakalamak ne kadar gerçek bir yer tutar hayatımızda? Ayaklarımıza kadar sevdaya boğulmak var iken, karşılıksız aşklara maruz kaldık hep. ”Çok seviyorum seni” derken bile, aslında yalan olmak da varmış bu aşkta. Yalanlarla dolu dolu hem de… Pişkince..!

sitem dolu

sitem dolu

Satırlara Sitem Gerçek mi?

Bir insan sevdiğine sitem eder, ona derdini yanar, onunla iyi hisseder kendini. Bir kaç kez yanılgıya düşer elbette ama sitemlerin fazlası da zararlı değil mi? Bu kadar sitem ne kadar gerçek demektir o bilinmez ama sevgiliye yapılan sitemler daima sevgiliyi iter bir yerlere.

İşte ben de sana sitem ettim, sana ahu zar ettim, sende sevda varken bile daha çok istedim, daha çok sevdim.  Bilesin ki, sitemim sanadır, sadece sanadır. Gönül, sevdiği insana yanar, ona dert yanar, onun için yanar. Yazdıklarım sadece sanadır, sitemlerim de sana. Ama bil ki, sitem dolu satırlar hep bir mana içerir. Sevdiğine kem gözlerle bakamayan adamın satırları bunlar, içeriden çıkan sözler, kalpten gelen duygular, hatırsız sitemlerdir..

Koy bir kenara biriktir ve asla yabana atma. Bu sözlerde koca bir sevda var..! Gerçek burada işte. Hem de en açık çıplaklığıyla…

Kalem : SubaT

16.11.2018

sitem

sitem

 

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 729 defa

Kategori: Şiirler

Yayınlanma Tarihi: 16 Kasım 2018

5 Yorumlar
SubaT

Www.Sohbetinadi.net sitemlere dem vuranların kaliteli sohbet adresi..


SiYaHiNCi

Aşk varoldukca insan vardir.Ask i seven bu mucizenin huznune de kirginliklarina da boyun eger.Kimi zaman yaksa da ask kullere dondursede yinede vazgecemezsiniz.Askin anlatmasi en zor yanidir sitem... Emegine yuregine saglik ...


aLone

Abi sen boyle paylaşımlar yaparsan bak ben Sitemkar olur çıkarım söyleyim. Aslında çoğu insanın yaşadığı, hissettiği, aşk`a dair çoğu hissiyatını paylaşmasıda zor oluyor. Çok güzel bir paylaşım olmuş bu, içinde kendimden de biraz parca hissettim. Sanırım benimde sitem dolu sözlerim var. Ellerine yüreğine emeğine sağlık.


Aze

Aşk in gizli başkaldırısidir. Sitemler. Aşk i hayal aleminden çıkarır. Gerçek aleme yansıtır. Emeğinize sağlık sayın Şubat.


Trakyalı

hayat sitemkar olmayı gerektiriyosa illakı sitem edenin bi derdi bi geçerli sebebi vardır ya sevdiğinden yana yada yaşatısından dolayıdır ama buguzel makledede bunu çok güzel anlatmışsınız teşekkürler bu makale için ayırdıgınız vakite diyorum elinize emeğinize sağlık SubaT üstad


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50