Sitem Dolu Satırlar

Sitem Dolu Satırlar

Sitem Dolu Satırlar biriktirerek, kaleme kağıda zor anlar yaşatmayalı yıllar olmuş. Belki de mutluydum, umutluydum, gururluydum ama hiç de başarılı olmamışım. Bir sevda masalı ile yıllar yılı tek başıma avunmuş durmuşum belki de. Yazdıklarım belki sanadır, yazacaklarım da sana ama bu neyi değiştirir ki? Ben kendi içimde yalnız değil miydim hep, ben hep kendimle kalabalık hissetmişim kendi kendimi öyle değil mi?

Şimdi kime ne anlatsam, cevap hep sen ve dair her şey. Belki de ben öyle zannediyorum. Aslında çok zaman mutlu olamamıştım ama ucundan kenarından yakalamayı da becerebilmiştim az yada çok. Ellerimden kayıp giden zamana inat, kimsesizliğimi seninle yok etmeye uğraştım.

satırlar

satırlar

Sitem Dolu Satırlar

Sitemler ve ahlar-tühler-keşkeler dolu bir yaşantının vardığı nokta zaten kalıtsal bir gerçeğe asla dayanmaz. Ben zaten sende bir dünya idim, sende bir sevda idim, sende bir tutku idim ama sen bunu göremedin. Umarsızca birbirimize vurduk, acımasızca dayandık sırtımıza, arkamızda bıraktığımız ne varsa bir bir yok ettik, peşimizden gelenleri umursamadık bile.

Kime sitem?

Neye sitem?

Kaç kez sitem?

İşte bu dünya boş derken bile aslında ne kadar kendi boşluğumuzun farkında olabilirdik ki? Sitem ederken, sevgiyi ve aşkı yakalamak ne kadar gerçek bir yer tutar hayatımızda? Ayaklarımıza kadar sevdaya boğulmak var iken, karşılıksız aşklara maruz kaldık hep. ”Çok seviyorum seni” derken bile, aslında yalan olmak da varmış bu aşkta. Yalanlarla dolu dolu hem de… Pişkince..!

sitem dolu

sitem dolu

Satırlara Sitem Gerçek mi?

Bir insan sevdiğine sitem eder, ona derdini yanar, onunla iyi hisseder kendini. Bir kaç kez yanılgıya düşer elbette ama sitemlerin fazlası da zararlı değil mi? Bu kadar sitem ne kadar gerçek demektir o bilinmez ama sevgiliye yapılan sitemler daima sevgiliyi iter bir yerlere.

İşte ben de sana sitem ettim, sana ahu zar ettim, sende sevda varken bile daha çok istedim, daha çok sevdim.  Bilesin ki, sitemim sanadır, sadece sanadır. Gönül, sevdiği insana yanar, ona dert yanar, onun için yanar. Yazdıklarım sadece sanadır, sitemlerim de sana. Ama bil ki, sitem dolu satırlar hep bir mana içerir. Sevdiğine kem gözlerle bakamayan adamın satırları bunlar, içeriden çıkan sözler, kalpten gelen duygular, hatırsız sitemlerdir..

Koy bir kenara biriktir ve asla yabana atma. Bu sözlerde koca bir sevda var..! Gerçek burada işte. Hem de en açık çıplaklığıyla…

Kalem : SubaT

16.11.2018

sitem

sitem