Sohbet odaları ve Çeşitleri

Sohbet odaları ve Çeşitleri

Sohbet odaları ve çeşitleri

Sohbet odaları, insanların tercihen bulunduğu, isimleri ve içinde bulunan kişililerin, tercihleri ve isteklerinin farklılık gösterdiği, bu istek ve talepler doğrultusunda adlandırılan, isimlendirilen odalardır. Sohbet odaları şu şekilde oluşmaktadır.

Şehir isimlerinden oluşan sohbet odaları

Bu odalar adından anlaşıldığı gibi, Türk ve yabancı şehir isimlerinden oluşmaktadırlar.
Bu sohbet odaları genellikle, Büyük illerin, kalabalık nüfusu çok olan şehirlerin isimlerinden oluşmaktadır. Tabii ki küçük şehirlerde mevcuttur, buda tabii ki sohbet odaları yönetiminin isteğiyle arz ve talep durumuna göre yapılmaktadır. Genellikle bu şehir isimli sohbet odaları kalabalık illerden büyük şehirlerden oluşurlar. Bu şehir isimleri genellikle şunlardır.
Ankara sohbet odaları, İstanbul sohbet odaları, İzmir sohbet odaları, Antalya sohbet odaları, Bursa sohbet odaları, Konya sohbet odaları olarak adlandırılmıştır.
Genel anlamda seçilen tercih edilen şehir isimli sohbet odaları bunlardır. Bunlara ilave elbette küçük bir kaç şehir ismi de mevcuttur. Bu sohbet odalarının amacı, Aynı şehirden sohbet sitelerine giriş yapan kişilerin daha kolay kaynaşıp arkadaş olmasını sağlamaktır. Ankara’dan sohbet sitelerine giriş yapan bir kullanıcı, Ankara sohbet odasına girer, diğer bir başka Ankara’dan sohbet sitesine giriş yapan kişide, Ankara sohbet odasına girer ve aynı şehirden bir başka kişiyle sohbet imkânı bulmuş olur. Aynı şehirde yaşayan iki kişi, bu sayede daha rahat ve kolay sohbet imkânı bulmuş olur. Bunlara ilave elbette yabancı ülkelerden, sohbet edecek kişilere hitaben, sohbet odaları da vardır. Yurtdışı kullanıcılar için düşünülmüş, sohbet odaları da mevcuttur. Bunlar çok fazla olmasa da bir kaç tane genel ülke isimleridir. Almanya sohbet odası, Avrupa sohbet odası, Almanya’dan sohbete giriş yapmak isteyenler için düşünülmüş, Avrupa ülkelerinden sohbet sitelerine katılmak isteyenler için açılmış sohbet odalarıdır. Hollanda sohbet odası, Fransa sohbet odası, Belçika sohbet odası, bunlarda yurt dışından katılımcı sağlamak için oluşmuş sohbet odalarıdır.

şehir sohbet odası ve sehir sohbet odaları

sehir_sohbet_odaları

Oyun amaçlı sohbet odaları

Sohbet sitelerinin olmazsa olmazı tabii ki oyun odalarıdır, bu oyun amaçlı sohbet odaları herkese acık olup rahatlıkla oyun oynanması sağlanmaktadır.
Oyun odalarına rahatlıkla girebilir, dilediğiniz kadar oyun oynaya bilirsiniz. bu oyun odalarında oyun oynadıkça puan kazanıp, oyun odasında yetki sahibi olabilirsiniz.
Her oyun odasının farklı oyun şekilleri vardır. Bunlar şu şekildedir.
OXM oyun odası: bir cümle kelime dizilimini bulmak, oyun odasında bulunan bot yardımıyla, oyun odasına yansıtılan yazıda, sizlere üç harf yada 4 harf verilir.
Sizlerde bu harfleri kullanarak bir kelime oluşturursanız puan kazanırsınız.
Oyun odası: Bu odada ise genel kültür tarih içerikli soru sorulur, sizlerde bu sorulara doğru cevabı vererek puan kazanırsınız.

oxm

oxm oyun odası

Radyo müzik amaçlı sohbet odaları

Radyo müzik amaçlı odalar alanında olan sohbet odaları sizlere Online canlı yayın dinleme imkânı sunan odalardır. Online bay bayan yayıncıların yapmış olduğu programlarla sizlere müzik dinleme imkânı sunarlar. Online istek isteyebilirsiniz, istediğiniz şarkı yayıncılar tarafından anons eşliğinde sizlere ve armağan ettiğiniz kişilere ulaşır. Sevdiğiniz ve istediğiniz şarkıyı anında dinleme ve dinletme imkânı bulduğunuz bir odadır. Bir şarkı bir şiir ya da bir fon müziği olabilir, dinlemekten keyif aldığınız sevdiğiniz bir parçayı, radyo odasında yayıncılara iletebilir ve bu şarkının isteğinizin anında yayınlanmasını sağlayabildiğiniz bir müzik odasıdır.

radyo müzik odaları

müzik odası


Yazar: aLone

Görüntüleme: 335 defa

Kategori: Genel, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 12 Mayıs 2018

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50