Sohbet Sitelerinde Yaşanan Durumlar

Sohbet Sitelerinde Yaşanan Durumlar

Sohbet Sitelerinde Yaşananlar?

Sohbet sitelerinde yaşanan oldukça fazla durum vardır, bunların başında Arkadaşlık gelmektedir. Bilindiği gibi Arkadaşlık apayrı bir durumdur.
Arkadaşlık denilince aklınıza ilk ne geliyor? Bir insanın kendisine yakın gördüğü, sohbetiyle davranışıyla size karsı yaklaşımıyla, sizi anlayan ve kendinize yakın görünmeleridir.
Arkadaşlık sadece karşılıklı anlamakla ibaret değil elbette. Öylesi sohbet sitelerindeki Arkadaşlıkların ayrı bir tadı vardır.
Sohbet sitesinde oluşan sohbet arkadaşlığı, birazda olsa Asker Arkadaşlığına benzer. Unutulmaz ve ileriye dönük bir bağ oluşturan ve bu bağlardan kopulmayan bir arkadaşlıktır.
Sadece sanal ortamda tanışıp, sohbet odasında sohbet etmekle kısıtlı değildir bu Arkadaşlıklar. Öyle güzel bir bağ oluşmuş ki aranızda artık telefon numaralarınızı vermişsiniz bir birinize.
Sanal odalarla kısıtlı kalmadan gün içinde telefonla da görüşür hale gelebiliyorsunuz. Sosyal ağlardan bir birinizi takip etmeler.
Internet üzerinden görüntülü sesli programlar aracılığıyla, Gün içerisinde görüşmeler yapıyorsunuz, Bu arkadaşlığın sadece sanal arkadaşlıktan ibaret olmadığını bir birinize bu şekilde göstermiş oluyorsunuz. Buradan Arkadaşlığın Tanımına Bakabilirsiniz Sanal Arkadaşlık
Tabii sadece arkadaşlık yok, Saygı sevgi hoş görü ve güvende var. Burada o kadar çok benimsemişsiniz ki bu dostluğu arkadaşlığı, artık hayatınızda olan şeylerden bu kişilere de bahsetmeye başlıyorsunuz. Gerçek hayatta Real yaşantınızda kimselere söylemediğiniz, önemli şeyleri veya gizli tuttuğunuz bilgileri, en yakınlarınıza bile söylemediğiniz sırlarınızı, Bu sohbet sitesindeki O Arkadaşınıza anlatacak kadar samimi bir bağ oluşmuş oluyor. Dertlerinizi sevinçlerinizi paylaşmaktan çekinmediğiniz her şeyinizi kolayca anlatabildiğiniz insanlar bir anda hayatınıza girmiş olacaktır. Farklı bir dünyadır bu sohbet siteleri, insanları bir anda içine sürükleyen sohbet siteleri sizlere ayrıcalıklarda yaşatacaktır.

 

sohbet sitelerinde yaşananlar

sohbet sitelerinde yaşananlar

Sohbet sitelerinde sanal aşk

Sohbet sitelerinde sanal aşk: Sohbet sitelerinin olmazsa olmazı arasındadır. Burada ummadığınız bir an tanıştığınız biriyle, biraz sohbet ettiğinizde karşılıklı bir birinizi anlamaya başladığınızda aranızda bir şeyler oluşuveriyor. Buradan konuyu inceleyebilirsiniz; SANAL AŞK
Bu diyaloğunuz ilerledikçe günler aylar geçtikçe, karsınızdaki insana alışıyorsunuz. Hayatınızda onata bir yer ayırmış olacağınıza emin olabilirsiniz.
Artık ses tonundan görüntüsünden düşüncelerinden fikirlerinden hoşlanmaya başlayacaksınız. Karşılıklı bu hoşlanma anlayış hislerle birlikte Aşk’a dönüşmesi de kaçınılmaz oluyor.
Bana da çok fazla denk gelmiştir bu sanal aşklar. Bu sanal aşklarında ayrı bir güzelliği oluyor. Farklı bir heyecan oluyor. İnanın bu sanal aşkın Real aşktan eksik kalan bir yanı yoktur. Bu aşkı ileri seviyeye taşımak sizlerin elindedir. Yüz yüze görüşebilmek için aynı şehirde olmanızda şart değil. Farklı şehirlerde olsanız dahi, aşkta sınır yoktur, ortak belirlediğiniz bir noktada bir araya gelebiliyorsunuz. Bu ortak noktada yüz yüze görüşüp bazı duyguları daha yoğun hissedip yaşayabileceksiniz. Öyle ki sanal ortamda tanışıp ta evlenen çok fazla insanda vardır.
Flörtler oldukça sık rastlanan bir durumdur. 1 hafta biriyle flört ediyor insanlar, anlaşamadık uyuşamadık gibi mazeretlerle, bu flört haline son verip, bir başkasıyla flört edebiliyorlar.
Dostluk, sanal arkadaslık, sanal sohbet, sanal aşk sevgi saygı adına çok fazla şey yaşansa da, kötü anlamda yaşananlarda vardır.
Artık Sanal ortamlar kişilerin hayatında öyle büyük bir yer kaplamış ki, adeta saplantı alışkanlık, bağımlılık haline gelebiliyor.
Bu bağımlılıkta insanların genel yaşam düzenine kötü yönde etki edebiliyor. Bir işi olan insan artık öylesine gözü kapalı kapılıyor ki bu sanal ortama, işini aksatmaya başlıyor.
Bu ortamda daha fazla zaman geçirmek için işe gitmeyenler. Öğrenci olup ta okulu asanlar, derslerine çalışmayıp bu sohbet odalarında zaman geçirenler.
Ev hanımlarının ev işlerini aksatmaları, ev işlerini bırakıp ta bu sohbet odalarında sohbet ederek zaman geçirmeleri, hem ev düzenini hem de aile düzenine olumsuz etkileri oluşuyor.
Evli insanların buralarda çok fazla zaman geçirmeleri, burasını Real bir dünya gibi görmeleri, aile düzenini bozduğu gibi, boşanmalara ayrılıklara kadar gidebiliyor.
Bu Sohbet odaları yüzünden boşananlar oluyor, Çocuklarına karşı ilgi alakayı kesenler, çocuklarıyla anne, baba ilişkisini tamamen kaybetmelerine sebepte olmaktadır.
Bu nasıl bir yerdir ki insanların aile bağları tamamen kopma noktasına gelebiliyor. Hatta aile bağları tamamen kopabiliyor.
Sohbet siteleri, içinde barındırdığı farklı özelliklerle iyi anlamda bizlere güzel hisler duygular yaşatıp, Genel olarak zenginleşmemizi sağlasa da, Olumsuz tarafları da var.
İnternet üzerinden girdiğimiz bu mekânlarda birde lamer(kötü kullanıcı) diye adlandırdığımız insanlar vardır. Bunlar sadece amaçları küfür edip hakaret etmek olan kişilerdir.
Basiretsiz bu insanlar, sizlere küfür edebilirler, hakaretlere maruz kalabilirsiniz. Yani iyi anlamda özellikleri olan bu odaların, kötü yanları da mevcuttur. Bu sohbet Chat sitelerinde aşkı yakalamak size kalmıştır. Chat odalarının olmazsa olmazı aşk yaşantısı da oldukça ön plandadır. Chat sitelerinde aşkı bulmanız çok kolaydır, merhaba ile başlayan tanışmadan sonra bir bakmışsınız ki sanal aşk peşindesiniz ve bu sanal aşkı sohbet sitesinde yaşamaya başlamışsınız.

sanal aşk ve sanal aşk sohbet

sanal aşk ve sanal aşk sohbet


Yazar: aLone

Görüntüleme: 518 defa

Kategori: Genel, Magazin, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 25 Kasım 2017

1 Yorumlar
furtdso linopv

Bu web sitesiyle etkilendim, hayranım ben hayranıyım.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50