Sohbet Sitelerini Tanıyalım

Sohbet Sitelerini Tanıyalım

Sohbet Sitelerini Tanıyalım

Sohbet sitelerini tanıyalım; Bu sohbet siteleri 90`lı yıllarda yabancı ülkelerde faaliyet göstermeye başlamıştır. Amaçları şimdiki Facebook gibi insanların sohbet etmesi tanışması, zaman geçirmesi ve paylaşımlarda bulunmasıdır. Paylaşım demişken görsel bir paylaşım değil bu bahsettiğim, yazılı bir paylaşımdır. Bu sohbet Sitelerinin öncülüğünde ebetteki Dal net yapmıştır.
Bu tarz siteler Dal netin öncülüğünde artmaya başlamıştır. ilk etapta yurt dışı servisler baya çoğalmış artmıştır. Farklı isimlerle irili ufaklı onlarca sohbet sitesi açılmıştır. Tabii bu açılan sohbet siteleri, Tamamı aynı amaçlara hizmet vermek için açılmamıştır.

Çoğu sohbet sitesi içinde farklı sohbet odalarıyla, Farklı sohbetler amaçlamıştır. O kadar ilginç Sohbet odası altında odaları vardır ki bu sitelerin. Oda içerisinde, video uzantıları paylaşımları yapılmaktadır. Günümüzde bu yabancı sohbet siteleri adeta Level (Seviye) atlamışlardır. Öncelikle Sohbet siteleri içerisinde neler var? Bunlara bir göz atalım.

  1. Online sohbet etmemizi kolaylaştıran bir yapıya sahip bir sistemdir.
  2. Bay ve bayan kullanıcısı bulunan günün her saati aktif Chat sohbet hizmeti sağlayan bir yapıdır.
  3. İnsanların farklı kişilerle bir arada olup, diyalog ve iletişim kurmalarını kolay hale getiren bir alt yapısı vardır.
  4. İçerisinde farklı oda seçenekleri ile oyun odası, radyo müzik odası gibi seçenekler ile kullanıcıların keyifli zaman geçirmeleri hedeflenmiştir.
  5. Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinden bay bayan canlı kullanıcıları vardır.
  6. Mobil sohbet sistemi sayesinde cep telefonları ve tabletleriniz ile günün her saati bağlı kalabilirsiniz.
  7. Seviyeli sohbet kaliteli sohbet gibi öncelikli kullanıcıların istekleri ön planda tutulmaktadır.
  8. Oldukça fazla sohbet siteleri olmasına rağmen hizmet kalitesi ile belirli kitlelere en kaliteli sohbet hizmetini sunmayı hedeflemektedir.

Sohbet Siteleri ve Sohbet Amaçları

Şimdilerde bu sohbet odalarında cok farklı paylaşımlar yapılmaktadır. Youtube link paylaşımı, farklı video paylaşımları yapılıyor. Hatta Çeşitli oyun sitelerinde oynanan gündemdeki oyunların paylaşımları yapılmaktadır. Örnek: Metin2, Star Fox 64, Resident Evil, Mike Tyson’s Punch-Out, Dragon Age, SoulCalibur, Knight,World of Warcraft, Tera, Aion, Guild Wars 2.
Enhanced, age of empires 2, bunun gibi oyunların Nick ve rumuz paylaşımını da ücretli paylaşıyorlar.

Adamlar cağ atlamış. Bunun gibi değişik paylaşımlar içerisinde bulunan, oldukça fazla siteleri vardır. Şuan yabancı sohbet odaları yazışmalı olanlardan bahsediyorum. neredeyse tamamı normal sohbeti bırakıp bu tarz paylaşımlarla uğraşmaktadırlar. 2000 li yıllara yaklaşıldığında, Türkiye’de artık bu sohbet sitelerini açmaya başlamıştı. ayrı bir heyecan bir başka heves. Bu dönemde 1, 2 tane site vardı. yeni yeni insanlar bu sitelere giriş yapmaya başlamıştır. zamanla artan kullanıcı sayısıyla da yeni sitelere öncü olmuştur.

Artık bizimde ülkemizde kurulmuş sohbet sitesi, sohbet odaları açılmıştı. o dönemlerde e-kolay.net ön plandaydı. Sizlerin de bildiği gibi rahmetli Kemal Sunalın da reklamlarında oynadığı E-Kolay Net sohbet sitesiyle gündemde oldukça fazla kalmıştır. 100 kullanıcısı 300 olmuş. ilerleyen dönemlerde, bu sayı artmıştır. Sohbet Chat sitelerinin popüler olduğu dönemlerde online aktif 6500 7000 kullanıcısı olduğu dönemlerde E-kolay Net in en popüler olduğu donemdir. Tabii bu popülerlik dönemi aslında Sohbet Chat sitelerininse popülerlik dönemiydi. Sonrasında sohbet odaları bir çöküş içerisine girdi. neden mi? Ebetteki sosyal medyanın artmasıyla oldu bu çöküş. ilk etapta Facebook buna sebep olmuştur. çoluk çocuk, yaslısı genci mutlaka Facebook kullanmıştır.

Her cevreden her yastan insanın mutlaka Facebook hesabı vardır ve paylaşımlarda bulunmuştur. Bana göre Facebook un bir anda bu kadar yaygın ve popüler olma sebebi ise resim video paylaşımı yapılıyor olmasıdır. insanımızın Facebook a bakış açısı şu şekildedir. Facebook tan kız ayarlamak gibi bir saçma düşünce içerisindedirler. Tabii bu herkesi kapsamıyor Bilinçli kullanıcılarda var. Neden ve nasıl kullanacağını bilen insanlarda varı. Twitter, instagram gibi sosyal medya araçlarınınsa çıkmasıyla büyük bir çöküşe gecen internet Relay Chat sistemi olmuştur. Artık popülerliğini kaybetmiş kullanıcı sayısı büyük orada azalmıştır.

İnsanların sanal sohbet sitelerine bakış açısı da bu sebeple değişmiştir. Son zamanlarda tekrar bir atılım içerisinde olsa da, eskisi kadar canlılığı kalmamıştır bu sohbet sitelerinin.
6000 7000 insanın aynı sohbet odasında sohbet ettiklerini bir hayal edin. neler konuşuluyor, nasıl sohbetler dönüyor. Sanırım kimsenin canı sıkılmaz bu ortamda. bu kadar kalabalık bir sohbet ağında ebetteki farklı arayışlarda olmuştur. Dolayısıyla sohbet siteleri ve sohbet odaları bir takım sosyal medya programları sayesinde etkisini kaybetmiştir.

sohbet siteleri ve amaçları

sohbet siteleri ve amaçları

Sohbet Sitelerinin Değişen Gerçekleri

Günümüzde sohbet siteleri artık sohbet etmek değil de kar amacıyla faaliyet göstermektedir. Mali olarak bakan, kazanç elde etmek için çalışmalar yürüten oldukça fazla büyük sohbet sitesi vardır.
Bunların başında da ebetteki geveze sohbet siteleri gelmektedir. Tamamen cinsel domainle, cinsel siteler üzerinden giriş sağlamaktadır. Ne kadar cinsel site varsa, tamamına yakını, geveze sohbet odalarına bağlıdır. Tamamen kazanç elde etmek amaçlı olarak faaliyet göstermektedir. Bu bir eleştiri değil tabii. insanlar illaki bir kazanç sağlamak durumundadır. Mademki bir talep var haliyle bunu bir kazanca dönüştürmek oldukça mantıklıdır.

Günümüzde bazı kesim insanlar bu sohbet sitelerini kız ayarlamak, bayanlarla sohbet etmek için kullanmaktadır. Yani normal gireyim biraz stres atayım, zaman geçireyim, bir arkadaş edinip güzel hoş sohbetler yapayım düşüncesinde değiller. Söz konusu bu durumda oldukça fazladır. nedir bu insanların cinsel abartıları anlamakta mümkün değil elbette. Kendilerini tatmin etmek için kullanılmaya başlayan bu sohbet odaları gün geçtikçe artmaktadır. Her gecen gün yeni bir sohbet sitesi açılıyor ve tüm çalışmaları cinsellik üzerine başlıyor. Kazanmak elde etmek sitesinde bulundurmak istediği kişileri cinsel içerikli yazı ve görseller üzerinden kazanmaya çalışıyorlar.

Tabii durum böyle olunca da, normal seviyeli sohbet etmek için sohbet sitesine gelen kişilerde bu durumdan etkileniyorlar. Dolayısıyla Zaman zaman zor durumda kalmaları kaçınılmaz olmuştur. Seviyeli sohbet amaçlayan bir bayan, burada tacizlere uğramaktadır. Bu sebeple insanların sohbet sitelerini seçerken daha dikkatli olmaları lazım. Ne arıyorsa bu arayışına göre bir sohbet sitesi bulmalıdır. Sohbeti amaçlayan seviyeden ödün vermeyen kaliteli sohbet sitelerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Cinsellik yasamak konuşmak isteyen kişilerinse, bu yönde faaliyet gösteren sohbet odalarını kullanmaları gerekmektedir. Sohbet sitelerinin kurulma amacı, ilk etapta insanların bir araya gelmesi sohbet etmesi eğlenmesi hoş vakit geçirmesi olmuştur.
Zaman geçtikçe bu düşüncede değişti artık para kazanmak ve cinsel tatmin yaşamak olmuştur. Dolayısıyla sohbet siteleri artık tamamen değişmiş bir arkadaşlık ve sohbet ortamıdır. Burada en önemlisi kaliteli sohbet hizmeti sunan sohbet odaları adresini seçmektir. Seviyeli sohbet siteleri ile hizmet sunan Chat odaları bizlerin ilk tercihi olmalıdır.

sohbet siteleri ve içerisinde olanlar, sohbet odaları içerisinde sohbet ortamları

sohbet siteleri ve değişen gerçekleri

Mobil Sohbet İmkanıyla Gelişen Sohbet Siteleri

Günümüz internet cağı, Mobil sohbet imkanıyla da bu sohbet odalarını desteklemektedir. Cep telefonundan kolay ve rahatça sohbet sitelerine girebilirsiniz.
Mobil sohbet olanağıyla insanların sohbet sitelerine girişler artmıştır. Şimdilerde sizlere tavsiye edeceğim 1 kaç site ebetteki vardır. Sohbet isteyen insanların rahatça sohbet edeceği bir site.
Arkadaşlık dostluk adına paylaşımda bulunabileceğiniz bir sohbet odası, seviyeli ve kaliteli bir sohbet odası. Dostluğa önem veren eşit ve ahlaklı sohbetin olduğu, bedava Chat yapabileceğiniz bir sohbet sitesi.

Dürüst, samimi bir ortamda sohbet etmek isteyenlerin tercih edeceği ideal bir sohbet odası. Aile tadında sıcak samimi içten sohbetlerin oluştuğu. Kahkaha ve gülümseyişlerle hoşça vakit geçirebileceğiniz bir sohbet odası. Sizlerde bu tarz bir sohbet sitesi arıyorsanız. sadece sohbet etmek ve güzel zaman geçirmek istiyorsanız? www.SohbetinAdi.Net sohbet sitelerini kullanabilirsiniz.
Oyun odaları radyo odalarıyla eğlence ve sohbeti amaçlayan sitemizde rahat ve huzurlu zaman geçirebileceksiniz.

Sizlerde sohbet etmek arkadaş edinmek, yeni insanlarla tanışmak isterseniz? Güzel dostluklar yasamak günün ve zamanın keyfini çıkartmak isterseniz? Sohbet sitelerimizi ziyaret etmelisiniz. Aradığınız arkadaşlığı samimi sohbetleri eğlenceyi huzuru, mutluluğu yaşayabilirsiniz.
Arkadaşlığın ve dostluğun ön planda olduğu bu sohbet sitesi, sizlere sohbet eğlence arkadaş bulma, tanışma ve mutluluğu sunuyor. Sizlerde Sohbet etmek isterseniz, Chat arkadaş edinmek, yeni insanlarla tanışmak, güzel vakit geçirmek isterseniz sohbet sitelerimize bekleriz.

SohbetinAdi Ailesi olarak sizlere hoş sohbetler dileriz. ne duruyorsun sende aramıza katıl. kaliteli bir sohbet odasında bambaşka duygular yaşa, yeni arkadaşlar edin, sevgiyi aşkı dostluğu paylaş. En sıcak sohbetlerin başladığı bu adreste sende yerini al. Sohbet sitelerinin her gecen gün gelişen bir internet adresi olması sizlere kaliteli hizmeti daha kolay ve hızlı şekilde sunmak için bir etkendir. Online sohbet etmek canlı Chat fırsatını sizlere sunmak, kızlarla sohbet ortamı oluşturmanız için hazırlanmış olan bu odalarda kesintisiz sohbet vardır.

Canlı ve bedava sohbet yapmanın farkını bizimle yaşayın. Sohbet sitelerini tanıyanların asla vazgeçmediği bu sohbet odaları sayesinde insanlar yakın arkadaşlıklar kurarak daha eğlenceli zaman geçirmektedirler. İslami Sohbet odaları içerisinde farklı insanları tanıyarak daha hoş ve güzel zaman geçirin. Bu sohbetçi insanlar, sohbet siteleri sayesinde daha sosyal bir hale geldiklerinde görülmüştür. Sohbet odaları içerisinde farklı oda seçenekleriyle, sohbet odası, radyo odası gibi farklı seçenekler sayesinde aradığı arkadaşlıkları ve o samimi sıcak sohbetleri çok daha hızlı ve kolay şekilde bulmaktadırlar.

mobil sohbet sayesinde sohbet siteleri daha farklı

mobil_sohbet sayesinde sohbet etmek çok kolay

En Yeni Sohbet Siteleri

İsminden anlaşıldığı üzere en yeni sohbet siteleri adresimiz aslında oldukça eskidir. Nasıl mı oluyor? Çok uzun zamandır seviyeli sohbet başta olmak üzere Chat, sohbet, Chat odaları sohbet odaları hizmeti sunmaktayız. En önemlisi bu ücretsiz şekilde sağlamaktayız. Uzun yılların verdiği tecrübe ile bu bilgi ve beceriyi kullanıcılarımızın rahatlığı için harcamaktayız. Gelişen teknoloji ile bizlerde kendimizi yenilemekteyiz. Cağa ayak uydurup sohbet sisteminin ve kullanıcıların tüm gereksinimlerini karşılamaktayız.

Yeni Sohbet Odaları

Yeni Sohbet Odaları

Kolay sohbet edebilmeleri için farklı projeler geliştirmekteyiz. Rahat sohbet etmeleri için kaliteli bir sohbet ağı oluşturmaktayız. Uzun süre sohbet odalarına katılım sağlamaları için seviyeli sohbet siteleri anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Dolayısıyla oldukça eski ve tecrübeli olan sohbet odaları platformumuz Yenilenerek hizmet vermeye devam etmektedir. Sizlerde kaliteli sohbet ederek keyifli zaman geçirmek için hemen sohbet adresimize tıklayarak katılım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında bir çok eğlenceli servis oda seçeneklerimiz ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktayız. Çünkü biliyoruz ki sizler rahat ve huzurlu oldukça bizleri tercih etmeye devam edeceksiniz. Sizlerin güvenilir bir sohbet ortamı içerisinde Chat muhabbet yapmanızı sağlamaktan gurur duymaktayız.

Eski Sohbet Siteleri

Eski Sohbet Siteleri

90 / 100

Yazar: aLone

Görüntüleme: 581 defa

Kategori: Genel, Haberler, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2017

1 Yorumlar
Yasinx

Vay be dalnet e-kolay.net maziyi hatırlattınız bana sağolun


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50