Sohbet Siteleriyle Tanışmamız

Sohbet Siteleriyle Tanışmamız

Sohbet Siteleriyle Siz Nasıl Tanıştınız

Sohbet siteleriyle Tanışmamız; Herkesin farklı bir tanışma hatırası vardır. Herkes değişik şekillerde bu sohbet siteleriyle tanışmıştır.
Yeni yeni Ülkemizde Faaliyet gösteren sohbet siteleri bir anda popüler olmuştur. Kimisi meraktan kimisi ise ihtiyaçtan girmiştir bu sitelere.
İnternet kafelerde kimi insanın tesadüfen karsısına çıkan bu sohbet siteleri, Kimi insanın ise bilinçli tercihi olmuştur.
İnternet üzerinde dolaşırken karsınıza bir sohbet sitesi çıkmış olabilir. Buda nedir böyle ne işe yarıyor düşüncesiyle bakmıştır çoğumuz.
Bir arkadaşın tavsiyesi veya bahsetmesiyle nasıl bir yermiş bu sohbet odaları, bir bakayım diyenimizde olmuştur tabii ki.
Bazı insanlar tesadüfen tanışıyor sohbet siteleriyle. Akıllarında yokken tesadüfen karşılaşıyorlar.
Meraklı insanlarız nihayetinde, merakımızı yenmek içinse bu sitelere yüzeysel bir göz atma ihtiyacı duyuyoruz.
İnsanların sürekli bir birine bir şeyler yazması dikkatimizi çekmiştir. Kim bu insanlar? Ne yapıyorlar burada? Demişizdir elbette.
Neden sürekli durmaksızın bir şeyler yazıyorlar. Nasıl bir sohbet etmek bu, ne kadarda karışık takip edemiyorum demişizdir.

sohbet siteleriyle tanışmamız

sohbet siteleriyle tanışmamız

Sohbet sitelerine alışmak

Kim kime ne söylüyor. Site içerisine giriş yapanlar, gelenler gidenler, selam nasılsınız diye yazıp, mail adresini isteyen, telefon numarası isteyen, ilk başta garipsemişizdir tabii ki.
Bazılarımız bilinçli olarak tercih etmişizdir bu sohbet sitelerini. Bazıları garip bir ortam, farklı bir yer olarak görmüştür Bu sohbet sitelerini.
Benim Sohbet Siteleriyle tanışmam; Tesadüfen olmuştur. Arkadaşlarımla sürekli internet kafede oyun oynardık.
GTA, Counter sitrikle, HALF-LIFE oyunlarını oynardık, o dönemde bu oyunlar oldukça popülerdi.
Bizi adeta esir alıyordu bu oyunlar. Bağlanınca oyuna PC den kalkmak mümkün olmuyordu, saatlerce bu oyunları oynardık.
Bir ara bir baktım bir kaç arkadaşım Bu sohbet sitelerine girmiş. Birilerine bir şeyler yazıyorlar.
Öyle tuhaf ki arkadaşlarım sohbet sayfasına bir şeyler yazıyor ve kendi kendine gülüyor. Önce biraz tuhafıma gitti.
Sonra biraz daha derin takip etmeye başladım, yanına oturdum ve sordum bu nedir sen ne yapıyorsun? Kime yazıyorsun diye.
Bana verdiği cevap, Samsunlu bir çocukla sohbet ediyorum çocuk çok komik, acayip şeyler anlatıyor dedi.
Biraz izledim okudum, açıkçası ilgimi de çekmişti. Bende kendime bir masa açtım ve sohbet sitesine girdim.

Sohbet odalarına alışmak

NICK al dediler, NICK nedir dedim. Bir takma ad isim al bir şeyler falan dediler. O an aklıma ilk gelen ANGRY olmuştu ve o NICKI aldım.
Odaya girdim herkes bir şeyler yazıyor ve ben okuyup anlamaya çalışıyorum. Bu insanlar kimle sohbet ediyor. Bana mı başkasına mı yazıyor nerden bilebilirim diyorum.
Sonra arkadaşım bana anlatıyor, bak senin adın ANGRY, bunu yazarlarsa sana sesleniyorlar senden bahsediyorlar demektir diye.
Tabi NICK kayıt etmek, op sop gibi tabir edilen belirli bir yetki dilimi varmış, ben bunlardan habersiz, bilinçsizce sohbet odasına yazıyorum.
Kendimce anlayıp eğlenmeye çalışıyorum. Açıkçası bana oldukça eğlenceli gelmişti. Sonra özel oda dedikleri yerler varmış.
Bunları da sonradan öğreniyorum tabii ki. Özel mesajlaşmak gibi durumlar varmış, kişilerin kendine ait sohbet odaları varmış.
Özel pencerelerinden yazıyorlar selam ne haber nasılsın diye. Kimsenin görmediği, özel pencere denen bölümde gizli konuşmalar yapılıyormuş, İşte benim sohbet odama sende giriş yap gibi sözler söylüyorlar.
Sana yetki yazalım diyorlar, bende diyorum yazın ne yazacaksanız ben anlamam bu yetki işlerinden. NICK kayıt et dediler,
o NICKI kayıt etmem saatler sürmüştü hiç unutmuyorum. Help adında bir yardım odasına gönderdiler beni, derdimi anlattım yardımcı oldular.
Nihayetinde benimde NICKIM artık kayıtlı olmuştu. Yavaş yavaş bu sohbet sitesini anlamaya başlamıştım.

Farklı insanlarla tanışmak

Farklı insanlarla tanışmak; Artık benimde sohbetlere dâhil olmam kendimce bir çevre edinmem lazımdı. Yakınlık kurup arkadaşlar edinmeye başlamıştım bile.
Farklı şehirlerden farklı insanlarla tanışıyor, onlarla arkadaş oluyordum. Farklı insanlarla tanışıyordum. Sohbetler ediyorduk, kısacası oldukça eğlenceli geçiyordu zaman.
Her gecen gün biraz daha anlıyordum, nasıl sohbet edilir nelerden bahsedilir, sohbet sitelerinin kuralları nelerdir öğrenmiştim.
Küfür reklam argo rahatsız etmek yasaktı ve bu gibi şeyler yaşanırsa sohbet odasından atılıyordunuz.
Hatta daha ileri bir kuralı çiğnerseniz sohbet sitesinden atılıp giremiyordunuz.
Bu atılma olayı hoşuma gitmişti, bende başladım insanlara sataşmaya gırgır geçmeye kafa bulmaya. Kafaya alıyordum insanları,
küfür etmiyordum tabii ki ama ukalalık ediyordum, tahrik ediyordum sohbet odasındakileri.
Bir dönem sonra bu huylarımdan vazgeçtim, sohbet etmek yani insanlarla tanışıp konuşmak arkadaş olmak daha çok hoşuma gitmeye başlamıştı.
Bende kendime ait bir sohbet odası açmıştım bile. Kendi arkadaşlarımdan ziyade burada tanıştığım bir kaç arkadaşımla ortaktık odaya.
Sohbet ediyorduk gülüp eğleniyorduk zamanımız bu sohbet sitelerinde geçiyor ve açıkçası burada olmaktan mutluyduk.

sohbet odaları

sohbet odaları

Sohbet sitesinde arkadaş bulmak

Sohbet sitesinde arkadaş bulmak; Daha sonralarda artık bende bu sohbet odalarının daimi kullanıcısı olmuştum. Sürekli sohbet sitesine giriyor sohbet ediyordum.
Yetki yazmayı silmeyi kanal açmayı kapatmayı, insanları sohbet odasına davet etmeyi öğrenmiştim.
Yeni yeni arkadaşlar ediniyordum, o kadar farklı insanlar vardı ki oldukça komik, enteresan karmaşık kişiliklerde insanlar vardı. Sohbet arkadaşı, arkadaş sohbet, arkadaşça sohbet arkadaş sohbet odaları kategorisinde bulunan bu site içerisinde her şey bambaşkaydı.
Bu farklılıkları benim ilgimi çekmeyi başarmıştı. Oldukça fazla insanla sohbet edip, çok fazla insanla tanışıp arkadaşlıklar kuruyordum.
Onları tanımaya çalışıyordum, kendimi tanıtıyordum, o kadar güzel dostluklar kurmaya oluşturmaya başlamıştık ki.
Bu sohbet odaları artık hayatımızın bir parçası olmuştu. Bulduğumuz her fırsatta bu sohbet sitelerine girer hale gelmiştik.
Çok güzel sohbetler dönüyordu, harika arkadaş ortamları vardı. Burada kendimi daha bir özgür hissetmeye başlamıştım.
Her şeyi rahatça konuşuyorduk, bir birimize özel sözler söylediklerimizde oluyordu. Yakınlık gösterdiğimiz insanlarla, daha samimi daha yakın bir ilişki kurmaya başlamıştık bile.
Hani hep derler ya sohbet arkadaşlığı bambaşkadır, özeldir, güzeldir diye. Bu doğruydu evet gerçekten sohbet arkadaşlığı çok başka, farklı bir şey.

sohbet siteleri

sohbet siteleri

Sohbet Programları

Sohbet Programları; sohbet siteleri hakkında, Her gecen gün biraz daha fazla şey öğreniyordum. Artık SCRIPT dedikleri programı kullanmaya başlamıştım bile.
Bu sohbet programı çok değişik bir şey, her şeyi daha net görüyorsun, çoğu komut ve sohbet sitesi yetki olaylarını tek tıklamayla yapabiliyorsunuz.
Bu sohbet programı oldukça fazla özelliğe sahip, inanılmaz bir şeye benziyordu. İnsanlar için hazırlanmış ve her şeyi daha kolay ve basit yapmanızı sağlıyordu.
Biri size özel penceresinden bir şeyler yazarsa, o anki sohbet sayfanızda uyarı veriyordu. Bu uyarı sağ alt tarafta çıkan bir baloncuk şeklinde, size özel penceresinden yazıyorlar mesajınız diye görünüyordu.
Her geçen gün bu programlarla iyice haşır neşir olduk, kullandığımız programlarda değişiklikler yapıp kendimize göre ayarlıyorduk.
Kendimiz için nasıl daha rahat olacaksa o şekilde (edit) düzenleme yapıyorduk. Oldukça şık ve kolay kullanılıyordu bu program.
Bu program sayesinde sohbet etmek çok daha kolay ve anlaşılır bir hal almıştı ve eğlencesi oldukça artmıştı.
Tabii ki o günlerde mobil sohbet imkânı yoktu. Hatta doğru düzgün bilgisayar yoktu. İnternet kafelerden bağlanırdık bu sohbet sitelerine. Her gecen gün gelişen teknolojiyle beraber farklı programlarda çıkmaktadır. Sohbet Chat programları indirmek ve kullanmak için sizlerde www.sohbetinadi.net adresimizden MIRC indir bölümünden yeni bir MIRC SCRIPT indirebilirsiniz

sohbet programları

sohbet programları

Sohbet sitesinde Güzel arkadaşlık

Sohbet sitelerinde güzel arkadaşlık; Günümüz bu şekilde eğlenceli geçerken bizlerde artık sohbet odalarının bağımlısı olmuştuk.
Her fırsatta buraya gelip sohbet ediyor, zamanımızın çoğunu bu sohbet odasında geçiriyorduk.
Burada tanıştığımız oldukça fazla arkadaşımız oldu. Kimiyle çok erken ayrıldık, kimiyle hala devam eden dostluklarımız var.
Bu sohbet sitelerinde tanıştığım çok değer verdiğim güzel arkadaşlıklarım oldu.
Hala görüştüğüm arkadaşlarımda var, o kadar zaman sonra bile hiç kopmadık, Bu dostluğu reele taşıdık.
Sürekli görüşüp konuşuyoruz, bir birimize özel günlerde mesaj atabiliyoruz, can sıkıntısı hallerinde arayıp dertleşe biliyoruz.
Bir hüznü yâda sevinci bu arkadaşımla ben kolaylıkla paylaşabiliyorum. Huyumu suyumu derler ya hani,
Bir birimizin huyunu suyunu biliyoruz artık, Sırdaş arkadaş dost olduk acı tatlı her şeyi paylaşma imkânımız oldu.
Real arkadaşlarımdan bir farkı yok, istediğim zaman görüşebiliyorum, derdimi tasamı kaygılarımı anlatabiliyorum.
Hüznünü sevincini paylaşıp onunla sohbet ederek rahatlaya biliyorum, aynı şekilde oda beni dinliyor anlıyor.
Biz bir birimizi iyi tanıyoruz, biz arkadaşız, biz dostuz, bazılarıyla kardeş gibiyiz.
Abla dediğim insanlar var hayatımda, abi dediğim kişiler var hayatımda, kardeşim dediğim insanlar var hayatımda.
Ben bu insanları yıllar önce sohbet sitelerinde tanıdım, ama kopmadık ayrılmadık ayrı kalmadık.
Sürekli görüştük konuştuk sohbet ettik, ayrı şehirlerde olsak ta ortak noktalarda buluşup görüştük.
Görünürde uzak olsak ta, aslında bir telefon kadar yakındık.
Sohbet sitesi insanlara çok şey katabilir, bakışınızı değiştirip ufkunuz uda açabilir.
Sizlere yeni arkadaşlıklar fırsatı sunabilir, güzel zaman geçirmenizi sağlayabilir.
İstediğiniz zaman bu sohbet odalarına girerek dilediğiniz kadar sohbet edebilirsiniz, hoş vakit geçirebilirsiniz.
Sizlerde benim kadar şanslı olursanız, bu kadar güzel arkadaşlıklar kurabilirsiniz.
Sohbet bir ihtiyaçtır arkadaşlar. Herkes birileriyle sohbet etmeye ihtiyaç duyar, hayatında bir farklılık olmasını isteyebilir.
Bu farklı insanlar size farklılık katabilir, arkadaşlığı dostluğu, samimiyeti, bir birine değer vermeyi burada görebilirsiniz.
İnsanları tanımak acısından kendimize bir şeyler katmak adına oldukça faydalı görüyorum bu sohbet odalarını. Tanımak tanışmak ve kaynaşmak için harika bir sistemdir bu sohbet siteleri

Mobil sohbet

Mobil sohbet; Düşünün önceden her şey kısıtlı ve zordu, bilgisayarlar bu kadar yaygın değildi.
Şimdilerde ise mobil sohbet imkânı var, mobil üzerinden sohbet sitelerine giriş yapabiliyorsunuz.
Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle, bununla birlikte teknolojinin gereksinimlerinden faydalanıyoruz.
Cep telefonlarıyla Şu dönemde yapılmayan pekte bir şey yok zannedersem. her şeyi kolaylık yapıyoruz.
İnternet kafelerden girerdik demiştik sohbet sitelerine, şimdi bu daha da kolay bir hale geldi.
Mobil sohbet etmek, mobil sohbet yapmak oldukça kolay bir hale geldi. Tablet ve cep telefonlarıyla sohbet sitelerine kolaylıkla girebiliyoruz.
Onca şey yaşanmış bu sohbet sitelerinde hem de kısıtlı olanaklarla. Peki ya şimdi bu teknolojiyle nasıl yaşanır?

mobil sohbet

mobil sohbet

Mobil Sohbet Yapmak

Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sohbet sitelerine mobil olarak bağlanabilirsiniz. Doyasıya sohbet etmek için her şey çok kolay.
Dünyanın her yerinden istediğin zaman mobil sohbet e başla. Seni kısıtlayan bir Şey yok ücretsiz bedava, sohbet imkânı.
Arkadaş bulmak, eğlenceli zaman geçirmek isterseniz istediğiniz zaman mobil sohbet sitelerine giriş yapabilirsiniz.
Dostluklar kurmak, insanlarla tanışmak, güzel vakit geçirmek isterseniz, yapmanız gereken cep telefonunuzdan sohbete bağlanmak olacaktır.
Sizlere daha rahat sohbet edebilmeniz için mobil ara yüzüyle kolay ve rahat sohbet sunuyoruz.
Daha anlaşılır ve basit kullanışlı mobil sohbet sitemizle, doyasıya mobil sohbet edin. Sohbetlere katılın yeni insanlarla tanısın, her gün farklı bir şekilde karsımıza çıkan bu mobil sohbet ara yüzü, programcılar tarafından da geliştirilerek bambaşka bir boyuta gelmiştir. Mobil sohbet etmek oldukça kolay bir hale gelse de sizlere tavsiyem internet üzerinden web adresinden giriş yaparak sohbete katılmanızdır, yâda MIRC SCRIPT kullanarak bu odalarda sohbete başlayabilirsiniz. MIRC SCRIPTLE sohbet etmek hem eğlenceli hem de çok kullanışlıdır.

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 625 defa

Kategori: Genel, Haberler, Sohbet Chat

Yayınlanma Tarihi: 03 Aralık 2017

2 Yorumlar
GüLüş

Gerçekten de güzel arkadaşlıklar edinilebilecek bir sohbet platformu sizleri de aramıza bekleriz


BuSe

Kalite bir ortamda sohbet etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50