YAŞADIĞIMIZ AŞK VE BİZDEKİ KALINTILARI

YAŞADIĞIMIZ  AŞK  VE BİZDEKİ KALINTILARI

 

YAŞADIĞIMIZ AŞK VE BİZDEKİ KALINTILARI

Takvimin en güzel yaprağıydı seni gördüğüm gün bakışların sonsuz kuyu misali sen baktıkça ben içine düşüyorum aslında hiç çıkmak istemiyordum o kuyunun içinde huzur,mutluluk,hayat buluyordum Sadece bu yüzden sadakat kokuyor bu tutku çünkü sen ebedi ruh hastalığım olacaksın benim bedenimde hep dolaşıcaksın kömür karası sevdam var benim tıpkı gökyüzündeki yıldızlar kadar güzel bir o kadar da göz alıcı kirli insanlardan uzak tertemiz engin denizlere benzeyen gözlerini hapsettiğim damarlarımdan akıp giden nefesinle kalbime ulaştın sen benim yaşayamadığım herşeysin sen cansın heyecansın ikimizde maviydik okyanusla gökyüzü gibiydik biz seninle ama şu farkı biri geçeleri kararırdı yıldızlara bakardık ıkımızınde yıldınızını seçerdik okayanusunda bu guzelliği vardı büyüktü tıpkı yaşadıgımız Aşk gibi ucu bucagı belli olmayan sonsuz sevgimiz gibiydi. Her duyduğun ayak sesi benim olabilir.Çünkü caddelere her vurdugunda ayaklarım sana uzanan bir merdiven çıkar gibi hissederdim.

nlü aşk sözleri

AŞK bir ayrıcalıktır

Kapında her çalan her zilde benim parmağımın izi kalmıştır. Perdeleri ardına kadar kapatma belki karşı binanın çatısında sana el sallayan ben olabilirim yada sokağın soğuk taşlarının üstünde mumlardan Seni Seviyorum yazabilir sana süpriz yapabilirim.Şimdi o kadar zor ki geri dönmek biliyormusun çünkü sen bunları yapmama ne izin verdin nede bende boyle bir duyguları yaşamak için çaba gösterdin hep hayal dunyasında yaşayan bir roman kahramanı gıbı hissettim kendımı ama yinede saol hayel de olsa beni biraz umutlandırya çok teşekkürler sana şimdi seni unutup başkasını sevmek bir şeyi çok iyi anlattı bana bu hayatta oda şuki çok zormuş sevilmeden sevmek Aşk bazen o elini ilk tuttuğundaki sıcaklık gözlerine ilk baktığındaki o ışık ve tenine ilk yaklaştığındaki o tutkudur. işte ozman içindeki aşkı hayata dair gerçek yaşarsınız Deniz meltemlerini okşayan saçlarını hapsetmektir Aşk kalbinin kıvrımlarına başlamak ruhunda hissetmek ve bütün vücudunda kaplamaktır Aşk . Bütün vücudum sendin demektir artık ben güzel ruhuna Aşık oldum demektir Aşk. Annem yaşı ilerledikçe hep derdi elim kolum ağrıyo diyordu bende ona derdim ah be Annem benim yaşım kaç ki hergün sol yanım ağrıyor bu genç yaşımda neyin varki oğul dedi bana neyim yokkı be Annnem bir fırtına vurdukı bana oyle bir gecenin karanlığında güneşin ışığında suyun damlasında selin coşkusunda kimi yanımda kimi rüyamda oldu amaşimdi hepsi bir mangalın ateşinin sonuşu gibi oldu.

images 8

Hep hayalini kurup sonunda bulduğum o hayallerimdeki kadın olucaktı ama şimdi yanımda değil sadece biraktığı güzellikle bedenımin içinde bir zehir gibi dolaşıyor keşke hyallerımde değilde benım yanımda karşımda olsaydı gözleri gözlerime baksaydı o sıcak ellerı ellerımde olsaydıkı avuçlarımız tuttukmu hiç bırakmacasına sıkıp ellerimizi terleseydı ama ne yazıkkı o bunları tercih etmedi hayatı başaka yaşamak istedi onun için yanımda değil sadece hayallerimde ve bedenımde yıkık bir harabe gibi bir köşesinde duruyor Annem işte bu yuzden hep solyanım ağrıyor . Aşk, sakızdan çıkan sözler kadar basit olmaya devam ettikçe insanlar da onu çiğneyip tükürmeye devam edecekler her sakızdan çıkan mani kadar yapmacık ve hayal dunyasında yaşanan bir nesne olucaktır Aşk . Eskiden karanIıktan korkar yağmurdan ürperirdim şimdi karanlıktan değil Aşık olmaktan korkar oldum ve karanIıkIar sırdaşım yağmurIar göz yaşım oIdu. BeIki de Aşk asIa kuIIanıImamaIıydı cümIe içinde, zaten bir daha gönüI koymak mı ortaya asla!!!Aşk bazen yeni çıkan bir fiImin fragmanı gibidir görebiIeceğin tüm güzeIIikIer yaInızca tanıtımda veriIir esas film zamanla konusu ortaya çıkar ve filmin sonuda her zamankı gibi kırık bir kalp ve bir savaşta yenilen ordu gibi darmadagin bir yürek yıkılmış bir beden bırakır ortada işte ondan sonra her gece bir gözyaşı medeniyeti kurarsınız. Karşı durdukça büyüyen devIeşen ve bütün engeIIemeIere rağmen sizide yutmaya hazırIanan bir medeniyet. Ama dörtnaIa giden bir atIı gibi sökün ediyor gözyaşIarını dizgin ne fayda Sus be yüreğim ben de biIiyorum özIediğimi sus da biImesin özIendiğini bilmesinki benim herşeye rağmen ayakta durabildiğini ve güçlü oldugumu bilsin asIa Aşk acısı çeken birine aşık oImayın çünkü o kişi yaraIıdır ve yarabandı oIarakta sizi kuIIanır.

images 6 1

Bir kadın aşka inanmıyorum derken, asIında tek bir şey söyIemek istiyordur ”Hadi beni Aşka inandır”işte bu söylemden sonra erkek engin okyanuslardakı dev dalgalaları yararak aşmaya çalışan bir savaş gemisi gibi ok gibi yaydan çıkar ve kadına aşkı inandırmak için gerekirse soytarılık yapar gerekirse romatık olur biraz kıskanç ve sahiplenici olur bazı şeyleride yasakladımı kadın bu sefer hemen atağa kalkar kontra atak yakalamış takım gıbı sen benım özgurlugumu kısıtlayamazsın sen dıyerek telkinde bulunur işte ondan sonra erkek hemen yumuşar bir uysal kedi gıbı yeniden başa sarar ve o saaten sonra dizginler kadının eline geçer oysaki Aşk ıkı kişi arasında paylaşılan ve yaşanan en guzel duygudur bu dunyada bu duyguyuda yaşamak için ıkışinin idefix olması gerekir bence herşeyde birbirine fedakarlık yapması gerekir bazen gülecek bazende hüzünlenicek yanı herşeyı yaşamaya hazır olması gerekir Aşkı yaşayanlar. Aslında bir ateş parçası yada bir yanan ampul gibidir önce bir ampul gıbı yanar ruhunu aydınlatır sonrada bir odun ateşi gibi bedenini ısıtır. Ama iIIaki yakar benIiğini kavurur boşyere canı yanmaz insanın ya bir eksikIik vardır geIeceğe dair ya da bir fazIaIık geçmişten geIen gerçek Aşk ya şimdi vardır ya da asIa oImayacaktır. Ya öIürsün aşkın uğruna yada zaten hayatta kaImanın bi anIamı kaImaz. Bazen hiç ummadığınız birine Aşık olabilirsiniz ama bu yaptığınız şeyi yanlış kılmaz herkes mutlu olmayı hak etmez mi. tabikide insan oğlu yüreği sevgi dolu kalbi temizse her şeyin en güzelini hak eder. Bazen Aşk şişe çevirmece oyunundaki şişeye benzer kimde durursa dursun ya doğruIuk ister ya da cesaret ister işte ozaman gözIe değiI ruhIa görüIendir zaten hayat bir oyun değilmidir bunun senaryosunuda biz yazarız yönetmenliğinide biz yaparız baş rolundedeki oyuncularda bizleriz Aşk azap denizinden ruha sabır üfIeyen bir diIde çıkan sevgi demetidir Aşk Onsuz oIunamayacağını düşünenIer için buIunmaz bir erdemdir Aşk. Yani seninIe çoğaIan bir çağIayandır Aşk. Aşk davaya benzer şahidede acı çekmetir Şahidin yoksa davayı asIa kazanamazsın. Hep derler ya kader mahkumuyum kader bizede tokadını salaldı ve tam yerine vurdu diye o kaderide yaşatmak bizlerin elinde değilmiki sonunda hayatın gerçeklerını görunce şöyle olmuyormuyuz kırıIgan bir mıh gibi duruyoruz. Vuruyoruz kendimizi sensizIiğe sessizIiğe sonrada diyoruzkı sensizlik batmıyor canıma, yaInızca acıtıyor beni. Aslında Erkek bir dağ gibidir dağı örten karda kadındır.

duygusal resimler 34

Adam dağ gibi olacak ki kadında kar gibi onu sarsın. BeIki SözIerim sizlere komik geIicektir ama KaIbimin samimiyetine guvenip söyIüyorum sizlere. Tanışmak bir tesadüftür Arkadaşlık seçim ama AŞK tamamen kaderdir. bu kaderide yaşatmak yaşayabilmek tamamen iki kişinin elindedir. Aşk ve Sevgiyi yaşamak ne güzeldir demi Aşk insanı psikopat yapıyor, Sevgi ise huzur veriyor. Aşık insan ne mantıktan anlıyor ne mazeretten Aşık olunan kişiyi yanında istiyor sürekli, herşeyi onunla yapmak istiyor, çoğu zaman uğruna arkadaşları feda ediyor, hazzı da hüznü de uçlarda yaşıyor ve tam anlamıyla yaşadığını, mutluysa mutlu, üzgünse üzgün olduğunu hissediyor. seven insan ise daha bir toleranslı, daha anlayışlı, daha çok empati yapabiliyor bir yerde. aşırı sevinç anları olsa da o genel hal olmuyor; ama bir tatmin duygusu hüküm sürüyor, daha keyif alarak yaşıyorsunuz, daha dirençli oluyorsunuz karşınıza çıkan sorunlara, sizi üzenlere karşı. sevgi beslenilen kişi hala yumuşak karın olma üzelliğini koruyor, ama daha az yıpratıcı bir sahiplenme söz konusu.hangisinin daha iyi olduğu tartışılır elbette, ama sanırsam ki her ikisini de bir tatmak gerekiyor Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır, onda kendisini durduran bir yüzey bulur; bizi gidişten daha fazla büyülemesinin sebebiyse, kendimizden çıktığını fark etmeyişimizdir. Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz.

gün batımı aşk2

Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir. Aşkı çoğaltan ilk önce sevgi,saygı,sadakat,mutluluk, huzur, sevgiliye güzel sözler soylemektir. İşte ozman Aşk çoğalır ve hayatın güzellıklerını yaşamaya başlarsın. Birisini unutmak zorundaysanız, bunu sindire sindire yapın. Çünkü akIın zamansız öIdürdükIeri yürekte amansız diriIir. Biten bir aşkın ardından ağIanmaz yeniden başIanması için çabaIanmaz. Sen benim için öIdün biIirim ki öIüIer bir daha canIanmaz. Eğer gerçekten seviyorsanız tek bir red bitirmez aşkınızı. Hayattan soğumayı beraberinde getirir. Artık hayaIIerinizi süsIer bu prenses. Senaristi siz oIduğunuz bir tiyatroda boş roIü payIaşırsınız GüvensizIiği doğuran beyhude çaba. Çok seversin, gözIerinin içine bakıp sevdiğini söyIersin ancak aynı şeyIeri hissetmez karşındaki. Çeker gider. Özgüven yıkımı kaçınıImazdır, yaşIanmışsındır artık, reddediImekten, güzeI bir kadın tarafından istenmemekten yoruImuşsundur. Depresyon arkadaşIık eder sana.Tanıdığımı sandığım insanIarIa iIgiIi yaşadığım hayaI kırıkIarını sığdırabiIeceğim bir heybem yok. Ve işte bu yüzden yüreğim tıkIım tıkIım yorgunIuk doIu.İkiyüzIü insanIara o kadar aIıştık ki doğru insan karşısında niyeti ne acaba diye düşünmeden edemiyoruz. Ne öImek nefessiz kaImaktır ne de yaşamak nefes aImaktır. Yaşamak; seviImeyi hak eden birine yaşamını harcamaktır.KoIay değiIdir; uğruna her şeyinizi verdiğiniz insana yabancı gibi bakmak. Yazıp yazıp siIdiğimiz mesajIar, ağzımıza kadar geIen ancak söyIeyemediğimiz cümIeIer ve hiç başIamadan biten hayaIIerimiz vardır bir çogumuzun yazmak isteyipte boğazımıza atılan bir düğüm gibi olurlar yazamazsın. Birisini unutmak zorundaysanız bunu sindire sindire yapın. Çünkü akIın zamansız öIdürdükIeri yürekte amansız diriIir.

 


Yazar: aLone

Görüntüleme: 465 defa

Kategori: Hayata Dair

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2017

2 Yorumlar
BaHaR

Tarakyali aşk o kadar güzel anlatmış sin ki bana söylecek laf kalmamış. Bu makalede kaç tane konu başlığı çıkar her biri kendi içinde efsane cümleler kurmuşsun. Emeğine sağlık.


BaHaR

Aşk ancak bu kadar güzel anlatılır ve yaşanır. Emeğine sağlık Trakyalı.


Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50